318 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 318
Membre(s) : 0
Total :318

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 10h28:43
murat_erpuyan : 10h31:07
SelimIII : 23h55:39
Salih_Bozok : 3 jours
cengiz-han : 3 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Erken seçim : 24 Haziran 2018
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Erken seçim : 24 Haziran 2018
Aller à la page 1, 2, 3  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 20 Avr 2018 0:50    Sujet du message: Erken seçim : 24 Haziran 2018 Répondre en citant

Baskin seçimle, IYI Parti safdisi birakilip, Ramazan Ayi boyunca bol bol dini içerikli AKP politikasi yapilip, Bayram ertesi de seçime gidilecek!

Zaten seçim duzeninde butun ipler iktidarin elinde ve en onemlisi YSK kazara RTE kaybederse seçimi hile karisti diye iptal bile edecek tiynet ve guçte!
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 20 Avr 2018 0:52    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Erken seçim

Sozcu - 18 Nisan 2018

Yilmaz Özdil

2004.
Asrın liderimiz TOBB'da konuştu, “erken seçim talebinde bulunmak vatana ihanettir, bu yaklaşım içinde olanlara izin vermeyin” dedi.

*

2005.
Asrın liderimiz partisinin Kızılcahamam kampında konuştu, “erken seçim ifadesini kullanmak bile vatana ihanettir, ülkenin huzuruna çomak sokmaktır” dedi.

*

2005.
Asrın liderimiz ABD'ye uçarken gazetecilere konuştu, “erken seçim gibi konularla meşgul edersem, halkıma ihanet etmiş olurum” dedi.

*

2005.
Asrın liderimiz meslek komiteleri toplantısında konuştu, “hiç kimse erken seçim hülyasına girmesin, biz iktidar olarak asla böyle bir ihaneti yapmayız, aklı selim insanlar erken seçim istemez, zaten erken seçim diyenler de bunu niye söylüyor biliyor musunuz, partileri dağılmasın diye, bu taktikle erken seçim istiyorlar” dedi.

*

2006.
Asrın liderimiz Ankara Sanayi Odası'nda konuştu, “kimse erken seçim beklentisine girmesin, vatana ihanet hesabına fırsat vermeyiz, milletimizin emanetine hıyanet edemeyiz, seçimler yapılmış, millet görevlerini vermiş, evelallah hakkıyla yerine getireceğiz” dedi.

*

2007.
Asrın liderimiz sivil toplum örgütlerinin erken seçim istemesine sinirlendi, “ülkemizi erken seçim polemiklerine kurban edersek, milletimize ihanet etmiş oluruz, asıl ihanet-i vataniye budur” dedi.

*

2009.
Asrın liderimiz Bursa'da fabrika açılışında konuştu, “erken seçim çığırtkanlığı yapmak vatana ihanettir, çirkin bir yaklaşımdır” dedi.

*

2010.
Asrın liderimiz Saraybosna'da konuştu, “bizim muhalefet partileri puslu havayı severler, hemen ortalığı bulandırırlar, erken seçim isterler, erken seçim ekonomiye darbedir, vatana ihanettir” dedi.

*

2010.
Asrın liderimiz Yunanistan'a giderken konuştu, “erken seçim ifadesini kitabımızdan silelim, millete ihanet etmeyelim” dedi.

*

Asrın liderimiz dünyadan demokrasi örnekleri verdi, “dünyanın gelişmiş ülkelerinde erken seçim diye bir mantık yoktur” dedi.

*

2014.
Asrın liderimiz, cumhurbaşkanı seçildikten sonra konuştu, “erken seçim tartışmaları niye gündeme geliyor, merak ediyorum, erken seçim anlayışını vatana ihanet olarak görüyorum” dedi.

*

2018.
Asrın liderimize katılıyorum.
İhaneti vataniye içinde olanlara oy vermemek lazım.

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 22 Avr 2018 1:33    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

24 haziran

Sozcu - 21 Nisan 2018

Yilmaz Özdil

Ecdadımızı sırtından bıçaklayan, Ecyad kalesini yıkan, resmi ziyarete gelen tüm yabancı devlet yöneticilerinin aksine Anıtkabir'e asla adım atmayan Suudi kralına, takvimde başka gün yokmuş gibi hangi gün şeref madalyası taktılar? 10 Kasım'da.

*

Pkk'yı tanık Tsk'yı sanık yaptıkları dönemde, Atatürkçü subayları terörist, darbeci, fuhuşçu, casus diye hapse tıktıkları dönemde, TBMM genel kurulundaki “açılım” toplantısını özellikle hangi güne denk getirdiler? 10 Kasım'a.

*

Barzani'nin Amerikan bayraklı Kürdistan silahlı kuvvetlerini, onurumuzla dalga geçerek, havayi fişekler fırlatarak, halaylar çekerek, kurbanlar keserek, lahmacunlar ısmarlayarak, resmi geçit yapar gibi, hangi gün topraklarımızdan geçirdiler? 29 Ekim'de.

*

Başka gün olması sanki mümkün değilmiş gibi, Türk düşmanı Papa'nın heykelinin önünde, Avrupa Birliği anayasasına hangi gün imza attılar? 29 Ekim'de.

*

Fetocuların organize ettiği Türkçe Olimpiyatları'nın bizzat TBMM başkanının himayesinde başlatılmasının temel amacı neyi gölgelemekti? 23 Nisan.

*

Padişah Abdülmecid 26 Haziran'da ölmüşken… Abdülmecid'in 150'nci ölüm yıldönümünü anıyoruz diyerek, milletvekillerine padişah tuğralı davetiyeler göndererek, TBMM çatısı altında hangi gün tören yaptılar? Mustafa Kemal hakkında idam fermanı çıkartan Vahdettin'in İngiliz gemisiyle kaçtığı gün, 17 Kasım'da.

*

“Lozan zafer filan değil” derken, cumhurbaşkanlığı seçimini tam olarak hangi gün yaptılar? 10 Ağustos'ta Sevr'in yıldönümünde.

*

Kahramanlık destanı çıkarmak istedikleri Afrin'i en az iki gün önce ele geçirme imkanı varken, iki gün bekleyip, tam olarak hangi gün fethettiler? 18 Mart Çanakkale Zaferi'nde.

*

Hayırsever Rıza beyle bakan çocuklarını “postmodern hukuk”la hangi gün tahliye etmişlerdi? 28 Þubat'ta.

*

28 Þubat komutanlarına hangi gün müebbet verdiler? Þeriatçı 31 Mart ayaklanmasının yıldönümünde.

*

12 Eylül darbesinin panzehiri olarak kakalanan yetmez ama evet referandumu hangi gün yapıldı? 12 Eylül'de.

*

Sözcü'yü bastılar.
19 Mayıs'ta.

*

İşlerine gelmeyen bir durumla karşılaştıklarında hemen “zamanlama manidar” derler ama… Attıkları her adımın zamanlaması manidar.

*

Ve şimdi sıkı durun.

*

Seçimi hangi güne aldılar?
24 Haziran'a.
24 Haziran nedir biliyor musunuz?
Yüksek Seçim Kurulu başkanı Sadi Güven'in doğumgünü!

*

Hem vallahi hem billahi.
Kaderin cilvesi.

*

Elbette öbür örneklerde olduğu gibi rövanş almak için seçmediler bu tarihi… Elbette Sadi Güven'in doğumgününe denk gelsin diye seçmediler ama… Bu tarihin Sadi Güven'in doğumgünüyle müthiş alakası var.

*

Çünkü… Yüksek seçim kurulu başkanı altı yıllığına seçiliyor. Sadi Güven'in görev süresi Ocak 2019'da sona eriyor.
Yani… Erken seçim kararı alınmasaydı, Kasım 2019'da yapılacak olan seçimde Sadi Güven olmayacaktı!

*

Sayın hükümetimiz gerekirse Bahçelisiz bile seçime gider ama, Sadi Güvensiz seçime gider mi?
Sadi Güven olmazsa, mühürsüz oyların güven'liği için kime güven'ebilirler Allah aşkına!

SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 25 Avr 2018 16:04    Sujet du message: Répondre en citant

Kiliçdaroglu A. Gul'un adayligina sicak bakiyormus !!!

ya da

Exclamation
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 05 Mai 2018 13:04    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Bir millet kendine 16 yıl boyunca bunları söyletir mi?
3 Mayıs 2018 Sozcu
Yilmaz Ozdil

* Ananı da al git.
* Başbakan sensin ister asarsın ister kesersin.
* Ben bu Anayasa'yı tanımıyorum.
* Camileri ahır yaptılar.
* Erken seçim vatana ihanettir.
* Türkiye'de işsizlik olduğuna inanmıyorum.
* Kadın erkek eşitliği fıtrata ters.
* Tayyip Erdoğan bizim için ikinci peygamber gibidir.
* Lozan'ı zafer diye yutturmaya çalışıyorlar.
* Gemi var gemicik var, oğlumunki gemicik.
* Hasan Karakani hazretlerinin yanına ucube dikmişler.
* Dolardan bize ne, dolsa nolur dolmasa nolur.
* Bin odalı diyorlar, yanlış biliyorsunuz, bin 150 küsur odalı.
* Benim amacım şehit olmaktır.
* Ankara saldırısı sonrası oylarımız yükseliyor.
* İki dünya lideriyle görüşecektim ama telefonlarını kapatmışlar.
* Bizden önce halk selamünaleyküm demeye çekiniyordu.
* Sokağa çıkmak demokratik hak değildir.
* Muhterem Fethullah hocaefendi… Ne istediniz de vermedik?
* Çernobil'in kansere bir etkisi yok.
* Babalar gibi satarız.
* Madenciler güzel öldüler.
* Pirinç bulamıyorsanız bulgur yiyin.
* Allianoi diye bir yer yok.
* Þişli ile Þemdinli aynı imkanlara sahip.
* Böyle sanatın içine tükürürüm.
* Dindar cumhurbaşkanı seçeceğiz.
* Polise karşı aşırı şiddet kullanıldı.
* Recep Tayyip Erdoğan benim atamdır.
* Karakteri bozuk şehit babaları da var.
* Alkol içmeyin, üzüm yiyin.
* Askerlik yan gelip yatma yeri değildir canım kardeşim.
* Bu zamlar hep halkın sağlığı için.
* 40 sene bizi fişlediler, şimdi sıra bizde.
* Ak partiye karşı çıkanların kanı bozuk.
* Türkiye müslüman bir ülke, mucit çıkaramaz.
* Kadına şiddet abartılıyor.
* Asfaltı tuzladık, inanmayan yalasın.
* Gelecek başbakanın profili daha düşük olacak.
* Bize attıkları yumurtaları yeselerdi beyinleri gelişirdi.
* Canlı bombaların tek tek hepsinin isim listesi elimizde ama, eylem yapmadan tutuklayamayız, Türkiye sebepsiz yere insanların tutuklanabileceği bir yer değil.
* İsviçre bankalarında bir Allah kuruşu param yok.
* GDO insana zarar vermez.
* Türkiye'deki müslüman çoğunluk dinini yaşayamıyor.
* Amerika'da Hollywood varsa, Hindistan'da Bollywood varsa, Mardin'de de Mardinwood olacak.
* Memur zeytini bir lokmada yemesin.
* Milli içkimiz ayrandır.
* Uzay gemisi yapmamızı engelliyorlar.
* Ben ülkemi pazarlamakla mükellefim.
* Hayır diyen darbecidir.
* Ben bilmem büyüklerim bilir.
* Kızlar okuyunca erkekler evlenecek kız bulamıyor.
* İstanbul'a ihanet ettik, etmeye devam ediyoruz.
* Türk Arapsız yaşayamaz.
* Başbakanımıza dokunmak bile ibadettir.
* Pantolon paçalarını çoraba sokun.
* 68 kuşağı bu memleketin başına bela olmuştur.
* Marmaray'ı çoktan bitirecektik, yok arkelolojik şey, yok çanak çömlek çıktı…
* Örtüsüz kadın ya satılıktır, ya kiralıktır.
* Bunlar zam değil güncelleme.
* Biz Ak partiyiz, bize Akp diyenler edepsizdir, iftiracıdır.
* Meclise şalvarla gelebilmeliyim.
* Gençliğe Hitabe ayet mi?
* Kömür yerine kozalak mı dağıtalım?
* Engellileri adam yerine koyduk.
* NASA kim oluyor, biz onlardan iyiyiz.
* Anayasa'da laiklik olmamalı.
* Füzeler tabii ki düşecek, yerçekimi var.
* Mavi Marmara giderken bize mi sordu.
* Darbeyi eniştemden öğrendim.
* Bunlar Cumhuriyet bayramında vals yaptılar, milleti taciz ettiler.
* Hamdolsun başardık, AB'ye tam üyelik hükümetimize nasip oldu.
* Facebook filan falan, bunlar çirkin, berbat teknoloji.
* Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz.
* Yunan tarihinde Ege'de Türklerle savaş yok, Türk şehitlikleri düzmece.
* Akdeniz beyaz deniz, white sea olarak adlandırılır.
* Amerika'yı Kolomb keşfetmedi.
* Beyin kanaması geçirdim, 20 gün yoğun bakımda kaldım, öbür dünyaya gittim geldim, rahmetli dedeleriniz Tayyip Erdoğan'a oy vermenizi söylediler. * Pierre Loti tepesi'nin adı İdris-i Bitlisi olsun.
* Nerden bileyim beni görünce sevindiğini, bir takla at da göreyim bakayım. * Terör örgütüyle görüştüğümüzü iddia edenler şerefsizdir.
* İstesek üç ayda yerli uçak yaparız.
* Enkaz kaldırma işinde dünya lideriyiz.
* İstanbul'da artık trafik kilitlenmiyor.
* Ak parti mitingine gitmek farzdır.
* Afedersin çok daha çirkin, Ermeni diyenler oldu.
* Biber gazımız organiktir.
* Yemek programı yapan yabancılar ajan.
* Bilişim işine fazla kafa yorarsan sıyırırsın, bulut sistemi dedikleri bir şey var, herkes oraya bir şey atıyor, gelen oradan işine yarayanı alıyor kullanıyor, abur cubur dolduruyorsun, nimetlerinden kullanıp işini göreceksin, kafayı taktın mı o zaman işin kötü, çok fazla hikmetine fazla şey yapmamak lazım.
* Atanamamış öğretmenler diye uyduruk bir sorun çıkardılar. * Geçen gün kamyon sürdüm, Leonardo da vinci.
* Biliyorsunuz kendisi Alevi'dir.
* Her kürtaj Uludere'dir, sezaryen cinayettir.
* Türkiye'de vergi yükü yüksek değil.
* İşten çıkarıların işçilerin “ben şu kadar çalıştım, emeğimin karşılığını aldım, teşekkür ederim” demelerini beklerdim.
* Tabela dar geldi TC'yi attık.
* Neden zorunlu kimya dersi, matematik dersi tartışılmıyor da, din dersi tartışılıyor?
* 1923'te darbe yapıp Cumhuriyet'i kurdular.
*Uzaya güneş panelleri yerleştireceğiz, bunlarla elektrik üretip, radyo frekans dalgalarıyla yeryüzüne ulaştıracağız.
* Almanya araba yapıyor, biz de daha bir araba yapamadık, utanmıyor muyuz, yazıklar olsun şu CHP'ye.
* 2071'de küresel güç olacağız.
* Gençlerimiz dindar olmasınlar da tinerci mi olsunlar.
* Hayvanlara tecavüz edenlere bir şans daha verelim.
* Hes'ler tabiatı tahrip etmiyor.
* Bakara makara.
* Türk yoktur.
* Eğitim için Batı'ya gidenler ajan oluyor.
* Ebola virüsü aslında göründüğü kadar kötü bir şey değil, Allah göstermesin bulaşınca öldürüyor.
* Reyhanlı'da bomba patladı, düğünümüzün tadını kaçırdı.
* İş kazaları medeniyet göstergesidir.
* Tecavüze uğrayanlar doğursun, gerekirse devlet bakar.
* Mustafa Kemal'in verdiği zararı Yunan vermedi.
* Gazetecileri tasmalarından kurtardık.
* Tatil imkanı olan İstanbullular İstanbul'u terkederlerse İstanbullular rahat eder.
* Batı'nın özlemini duyduğu demokrasi bizde var.
* İmralı'yla müzakereler şehitlerimizin yattıkları yerden sevineceği bir süreçtir.
* Hindistan'da Pakistan'da olur böyle şeyler.
* 1924 yılında camiler kapatıldı, Çanakkale'de Bursa'da genelev olarak kullanılan camiler var.
* Yat sahibi olmak lüks değildir, ihtiyaçtır.
* Kuvvetler ayrılığı önümüze engel oluyor.
* Asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok, gayet güzel geçinilir, ekmeğin fiyatı belli, zeytinin fiyatı belli, asgari ücret büyük paradır.
* İki ayyaş…
* Kendi birleşmiş milletler örgütümüzü kurarız.
* Geçilemeyen Çanakkale şimdi dört dakikada geçilecek.
* Biz çevrecinin daniskayız be.
* Mahkemenin söz söyleme hakkı yoktur, söz söyleme hakkı din ulemasınındır.
* Trafoya kedi girdi.
* Eyyy Nobel sen nasıl ödül dağıtıyorsun?
* Başkanlık sistemi bizim genlerimizde var.
* Türk medyası en özgür dönemini yaşıyor.
* Allah'ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan lider.
* Seçimler huzurlu geçsin diye twitter kapatıldı.
* Anıtkabir'i de yıkarız elhamdülillah.
*Türkçe'yle felsefe yapamazsınız.
* Yolsuzluğa hırsızlık demek, dinen iftiradır.
* Bir kaç Mehmet öldü diye Meclis toplanmaz.
* 600 yıllık imparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi.
* Vampir.
* Cibilliyetsiz.
* İki cihanda lekeli.
* Bakın raflarda kafatasları var, işte vesika burada, reisicumhur Mustafa Kemal, İsmet paşanın başbakan olarak imzası var, insani midir, vicdani midir?
* Dersim'de çocukları öldürme emri veriliyor, dere içinde titreşe titreşe bekleşen masumların işi bitiriliyor, Seyid Rıza'nın hikayesi yürek burkucudur.
* Evladı yok, çoluk çocuk nedir bilmez.
* Rıza bey hayırsever işadamıdır.
* 17 Aralık insanların günah işleme özgürlüğüne müdahaledir, Allah'ın hududuna müdahaledir.
* Binali kalırsa yaşadık, milletin orasına koyacağız.
* Türkiye bağırsaklarını temizliyor.
* Ben bu ülkede cahil, okumamış, tahsil
* Ha nükleer santral kurmuşsuz, ha evine mutfak tüpü bağlatmışsın, riski aynı.
* Üç saatte Þam'a gireriz.
* Tayyip Erdoğan beye baktığım zaman, parkasız Deniz Gezmiş görüyorum. * 16 yılda 4 milyar 39 milyon fidan diktik.
* Hazreti Nuh'un cep telefonu vardı.
* Ketçap şehvet uyandırır.
* Kimse Atatürk demesin, Türk demesin, orijinali Yunan, keşke Atatürk olmasaydı.
* Siyasi hayatımda ne aldanan oldum, ne aldatan oldum.
* Þahsım başta olmak üzere aldatıldık.
* Ben çobanım.

*

16 yıl…

*

Ne anamız kaldı, ne oramız.
Dedirtme artık lütfen.
Sustur artık.

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 10 Mai 2018 23:38    Sujet du message: Répondre en citant

"TAMAM" kelimesi artik yasak mi?

Citation:
Mimar Sinan'da T A M A M tartışması vodvile döndü: MAM kalsın o da mı yasak?
Mimar Sinan Üniversitesi'nde T A M A M krizi... Güvenlik görevlileri ile kampüse T A M A M afişi asan öğrenciler arasındaki tartışma tam anlamıyla vodvile döndü.

Videosu da var :
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/972087/Mimar_Sinan_da_T_A_M_A_M_tartismasi_vodvile_dondu__MAM_kalsin_o_da_mi_yasak_.html

<
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 11 Mai 2018 10:47    Sujet du message: Répondre en citant

Cumhuriyet 11.05.2018
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 16 Mai 2018 23:26    Sujet du message: Répondre en citant

AKP'li seçmen profilinden ibretlik bir ornek!!!

SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 17 Mai 2018 11:22    Sujet du message: Répondre en citant

AKP iktidarini en iyi tenimlayan foografdir madenciye atilan tekme. Benden olmayani ezme ve yok etmedir AKP iktidari ve bunu bizzat RTE açik açik soylemistir : Bitaraf olan bertaraf olur diye.

Iste Muharrem Ince Soma katliaminin (evet facia degil katliam çunku is guvenligi yoklugundan olmustur bu "kaza") yildonumunde tekme atandan hesap sorulacagini soyleyince tekme atan onca sene sonra ozur dilemek ihtiyaci duymustur.

Unutmayalim, tekme atan saglik raporu almis tekme atarken ayagini incittigigi için, zirhli araca tekme atti diye tekme yiyene de de 10 ay cez verilmis ve sonrada kara listeye alinip kendisine is verilmemistir.

Bu konuda detaylar için Mumcu'nun yazini okuyun :
http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/977248/Tekme.html

Ve yukarda AKP seçmen profili olarak verilen ornekte AKP iktidarinin bir baska gostergesidir. Sakalli adamin kendisine karsi çikan kadina tepkisi 155'e sikayet etmek, hainlikle suçlamak ve bilemedigi kurtaj kelimesinini kullanarak saldirmaktir. Yani benden olmayan bertaraf edilecektir.

Iste videosu (ama yandas basinda tehdit kismi kesilmitir, iyi internet var)

https://www.bing.com/videos/search?q=gazete+365%2c+uskudar&&view=detail&mid=E1693DDE9378411D3E4AE1693DDE9378411D3E4A&&FORM=VRDGAR

Ve sakalli adam AKP iktidarinin ornek vatandasidir, zaten kendisine AKP Uskudar subesi sahip çikmis parti binasina sahip çikmistir. AKP zihniyetine "universite mezunlari arttikça afaganlar basar". AKP sakalli adam gibi birkaç basma kalip lafla kendilerinin propagandasini yapan gerçekleri aramak gibi amaci olmayan kinci vatandaslar ister.

Ve AKP zihniyeti AKIT gibi musluman oldugunu soyleyen ama yalan propaganda yazan gazeteleri sever, o gazete RTE'ye ne kadar sevdigin i soyletmek istedigi kisilere yalan laflar yakistirir, mesela 77 yasinda oldugunu soyleyen adam 1946 seçimlerinde CHP'nin kendisine (yani halka) oy kullandirmadigi soyletir ve mansete tasir, ama salakliklari 77 yasindaki adamin 1946 da 5 yasinda oldugunu unutturur.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/977265/5_yasindaki_secmenden_sonra_Yeni_Safak_tan_yine_skandal_.html

...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 19 Mai 2018 0:29    Sujet du message: Répondre en citant

Ben de 2007 den beri bu fotografi içime sindiremedim ki AKP iktidarinin asagilik kompleksinin disa vurumudur.
Ankara'ya resli ziyaret için gelen Suud Kralinin kaldigi otele Basbakan ve Cumhurbaskaninin gtmesi kabul edilemezn.

https://www.cnnturk.com/2007/turkiye/11/12/mhp.ve.chpden.gule.suudi.kral.tepkisi/404242.0/index.html

Bir de askerimizin basina çuval giydirilence RTE'ye ABD'ye nota verecek misiniz diye sorulunca, bu ne ya muzilk notasi mi diyebilen bir basbakandi RTE.

http://www.gazete2023.com/gundem/4-temmuz-turk-askeri-icin-kara-gun-h39149.html
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 19 Mai 2018 9:57    Sujet du message: Répondre en citant

Haklisin Cengiz-Han, bir de Yunanistan'a birakilan 18 adacik affedilir gibi degil...

Zaten Y.O. yukarda çok uzun bir liste yapmis ve buna ragmen "sakalli adam" hala RTE diyebiliyor ve son sondajda RTE'ye % 42 oy çikiyor.

Her tarafta yurkarida sakalli adamda çokca var : cahil, kindar, acimasiz ve de tabii ki yalanci...

Neyse!
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 19 Mai 2018 10:00    Sujet du message: Répondre en citant

Burada da yazildigi gibi RTE ile PKK birlikte Demirtas'in yediler. Amma velakin adam sempatik, geçen seçimde en iyi slogan onundu : sadece saz çaliyor!

Bak bu sefer de ne demis !
Demirtaş: Diğer adaylara üzülüyorum
HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, açıklama yaptı. Demirtaş, "Ben burada ayak ayak üstüne atıp çayımı yudumlarken cefayı onlar çekiyor. Öyle de üzülüyorum hepsine" dedi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/978920/Demirtas__Diger_adaylara_uzuluyorum.html

.

Dernière édition par SelimIII le 30 Mai 2018 11:01; édité 1 fois
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 23 Mai 2018 18:17    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Özgürlük mü? Ekmek mi?

Ali Sirmen - Cumhuriyet, 22 Mayıs 2018

Sandığa gitme günü yaklaştıkça, adayların vaatleri de artıyor, zaman zaman komik, traji-komik görüntülere neden oluyor.

Durum yeni değil ve doruğuna, vaat yarışında hızını alamayan Süleyman Demirel’in “Ne veriyorlarsa beş fazlasını vereceğim” demesiyle erişmişti.
Siyasetin bir anlamda paylaşım kavgası arenası olduğunu düşünecek olursak, bunda fazla yadırganacak bir yön olmadığını söylemek gerek.

Siyasetin örgütlenmiş bir paylaşım kavgası olma niteliğini bizde sol anlatır da anlatmasına, bunu en iyi özümseyip seçim yarışında kullanan genellikle sağın tutucu partiler olmuştur hep. Onlar, solu soyut özgürlük hayalleriyle uğraştığı, aslında halkın kavgasının ise gerçekçi ekmek davası olduğunu ileri sürerek “Ekmek olmadan özgürlük neye yarar” diyerek hafife alır, hayalcilikle suçlarlar.

Totalitarizmin tarihteki doruğu olan Hitler’in Nazi rejimi, kışkırtıp başlattığı savaşın yol açtığı büyük yıkım da göz önüne alınınca bedelinin fevkalade yüksek olduğu görülen bir ekonomik düzen sağlamış, topluma boyun eğmesinin karşılığını, bir süre iş, aş, ekmek ve konfor olarak ödeyerek özgürlük özlemlerini bastırmıştı.

Artık çağımızda geçmişte başarılı olmuş olan böyle bir model yok.
Artık “Özgürlük mü, ekmek mi” sorusunun geçerli olmadığı, popülizmin eninde sonunda çıkmaza saplanacağı gerçeği kabul görmeye başlamıştır.
Çağımızda özgürlük kavgası ile ekmek kavgasının birbirinden ayrılamaz olduğu, yalnız ekonomik durumun iyiliğinin demokrasinin sağlığının önkoşulu olmayıp, demokrasinin doğru işlemesinin de sağlıklı bir ekonominin koşulu olduğu, tartışma götürmez biçimde anlaşılmıştır.

Artık “ekonomin sağlamsa, demokrasin sağlıklıdır” formülü yerini “demokrasin sağlıklıysa, ekonomin sağlamdır” kuralına bırakmıştır.

24 Haziran 2018 seçimleri eşiğindeki Türkiye bu olgunun canlı örneğidir.
AKP, 16 yıllık iktidarının bir bölümünde, inşaat sektörünü geliştirerek, elverişli uluslararası konjonktürün de etkisiyle bol bulunan sıcak para girişinin de yardımı ile, bir yandan da ülkenin tüm birikimlerini talan edip, tarımını çökertmek, kazanımlarını elden çıkarmak, zaten bozuk olan gelir dağıtımını daha da allak bullak etme pahasına da olsa, elverişli uluslararası konjonktürün de sağladığı bol sıcak para girişiyle ekonomiyi idare etmeyi ve kitleleri yönlendirmeyi başardı.

Bu başarıda, içerde ve dışarda pompalanan yapay iyimserlikle, AKP’nin özgürlük istemlerine yanıt getirebilecek demokratik yönelimler içinde olduğu yanılsaması da rol oynamış bulunuyordu.

Ama Fenerbahçe- Beşiktaş kupa yarıfinalinin ikinci ayağındaki maçta çıkan olaylar da dahil olmak üzere her konunun çözümünün tek adamın kararına bağlı olduğu, yargıya güvenin sıfırın altına indiği, baskıcı biat düzeninin gerçek yüzü ortaya çıkınca da, zaten kırılgan olan ülke ekonomisi, artan cari açıkla başa çıkamaz, ekonominin çarklarını döndüremez, parasının tepetaklak aşağı giderek düşüşünü engelleyemez, gereksinim duyduğu kaynağı sağlayamaz hale düşmektedir.

İçinde bulunduğumuz ekonomik durumun, nedenleri arasında baş sırada iktidarın siyasi tavrı, yargının durumu, yitirilen güven yer almamaktadır.
Durmadan yüksek faizden yakınan Tayyip Bey’in artık bizatihi kendi tutumu, faiz yükselişinin baş nedeni haline gelmiştir.

Başka bir deyişle ekonomik durum bozuk olduğu için siyaset bozulmakta değil, ama siyasal durum bozuk olduğundan ekonomi yürümemektedir.
AKP’nin atadığı ilk Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz son söyleşisinde bu gerçeği vurgulamıştır.

Artık baskıcı AKP iktidarı, bu niteliği dolayısıyla, ekonominin düzelmesinin önündeki en büyük engeldir.

Artık, demokrasi savaşı ile ekmek kavgası bir hale gelen Türk halkı için “Özgürlük mü ekmek mi” sorusunun anlamı kalmamıştır.
Muhalefet, seçimlerde bu gerçeği topluma anlatabildiği ölçüde başarılı olacaktır.

SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 30 Mai 2018 11:05    Sujet du message: Répondre en citant

Muharrem Ince'nin bu soylemi ekonominin geldigi noktayi gosteriyor... Havalimani yapmakla ovunen Turkiye fasulyesini bile yetistiremiyor...

Insaatla kendi zengini yaratma ekonomi batirdi, hiç olmazsa kendi yiyecegini karsilayabilen (autosuffisant) Turkiye artik basta et olmak uzere gida da disa bagimli...

Citation:

‘Milli’ kuru fasülye tarifi: Dünyada ilk yüz marka içinde bir tane Türk markası yok. Önemli olan ürünlerimizi markalaştırmak. İlk kez yemek tarifi yapacağım Trabzon’da. İki su bardağı Çin kuru fasulyesi, yanında iki kaşık Tunus zeytinyağı, yanına bir adet İran soğanı, bir kaşık Ukrayna salçası, üç bardak Amerikan pirinci olacak, Rus doğal gazında ısıtacak, ayrıca Fransız düdüklü tenceresini kullanacaksınız. Oldu mu size kuru fasulye pilav. AK Parti’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Kuru fasulyeyi Çin’den alıyoruz. Erdoğan yerli ve milli, sanki biz ithaliz. Soru şu Saray’daki mermerler Afyon mermeri mi, Hindistan mı?

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/985932/Erdogan_a_FETO_sikistirmasi__ispatlamazsam_namerdim.html

...
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 31 Mai 2018 1:58    Sujet du message: Répondre en citant

Seçim yarisinda kiliçlar çekildi. Erdogan'in diplomasindan, Erdogan-Gülen bulusmasina kadar...

Ve 20 yil once kitap yazan adam, Simdi kitabinda yazdiklarinin mesnetsiz oldugunu, yalan oldugunu soyluyor. Allah kimseyi bu duruma dusurmesin demek geçiyor içimden!

Citation:

Nasuhi Güngör
@nasuhigungor
Nerede ve hangi konumda olursam olayım, benim yıllar önce yazdığım mesnetsiz bir iddianın FETÖ’yle mücadeleye ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki tavizsiz duruşuna en küçük bir zarar getirmesine asla razı olamam.

Detaylar için :
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/986422/ince_acikladi__kitabindaki_o_iddiayi_yalanladi.html

<
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page 1, 2, 3  Suivante
Page 1 sur 3

Sauter vers: