307 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 307
Membre(s) : 0
Total :307

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 19h37:38
murat_erpuyan : 19h40:02
SelimIII : 1 jour, 09h04:34
Salih_Bozok : 3 jours
cengiz-han : 4 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Erdogan öncesi Türkiye
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Erdogan öncesi Türkiye

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 08 Mai 2022 16:58    Sujet du message: Erdogan öncesi Türkiye Répondre en citant

Malum AKP ve Erdogan kendilerinden once çizdikleri bir Türkiye tablosu var; sanirsiniz 2002'den once Turkiye tas devrini yasiyordu. Elektrik yoktu, buzdolabi yoktu, dus kabini yoktu...

Simdi hepsi var ama Erdogan butun getirdikleri nimetlere ragmen nankorluk edildigi, sükür edilmedigini dusunuyor.

Türkiye oldum olasi dunyanin en buyuk 15, 16 ya da 17 ekonomisiydi. Ama Erdogan ile artik Turkiye en buyuk 20 ekonomi listesinde çikti gitti. 1950'ler yardimina kostugumuz Kore yakinda en buyuk ilk 10 ekonomi içine girecek Turkiye ise tersine gidiyor 20'den çikiyor.

Crying or Very sad
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 08 Mai 2022 17:00    Sujet du message: Répondre en citant

Yukarida bahsettigim algi operasyonuna bir senaryo da universite hocasi titri olan bir adamdan geldi. Ya 2002'den once fakir çocuklar okuyamiyorlarmis.

Deneysel Tıp Uzmanı Doç. Dr. Oytun Erbaş diye bir adam var. Firsat verilse Turkiye'nin E. Musk'i olurum diyor. Bu iddia belki de hos ama sonrasi var. Propaganda yapiyor ve atiyor (yalan soyluyor demiyeyim - ama bir akademisyen de atmaz-) :

Citation:
Anadolu'dan gelmiş bir şeyler yapmaya çalışan çocuklarız. Bu hükümet olmasaydı ben akademisyen olamazdım. Çünkü ben Sökeli pazarcının oğluyum.

Bakiniz :
https://bit.ly/3rt4V0o

!!!
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 09 Mai 2022 0:20    Sujet du message: Répondre en citant

2002'de once fakir fukar ya da Anadolu çocugu okuyamiyordu soylemi gunumz deyisiyle algi operasyonu, hatta açikca soylemek gerekirse koca bir yalan.

Anadolu'dan gelen nice çocuklar, neler oldular neler. Ilk akla gelen "çoban Sülü". Atatürk cumhuriyetinin en önemli kazanimi buydu. Ben Galatasaray Lisesi gibi elit diye anilan bir okulda okudum. Her sene o zaman ki tabirle "leyli meccani" yani parasız yatılı (Öğrenim giderleri, yatacak yer ve yemeği devletçe karşılanan) öğrenciler gelirdi. Onlar hali vakti yerinde ve hatta ustunde ailerlerin çocuklariyla okurdu. Son Paris Büyükelçilerinden biri de bu sekilde okumus yetismis, devlete hizmet vermis bir çocuktu örnegin.

Kaldi ki, Ödemis, Söke, öyle Anadolu nitelemesiyle kuçumsenecek yerler degil; kalkinmis, gelismis Ege'nin bir parçasi.

Ve babasi pazarci degil banka memuru. Sonra yok dedem pazarciydi deyivermis.

Bakiniz
https://bit.ly/3AY2iH8

O zaman akla su geliyor, iddiali konusan bir akademisyen bu kadar kültürsüz ise, bir konusmada bu kadar kiviriyorsa, hakli olabilir, cunku bu hukumet olmasa akademisyen nasil olur.

Adamin doktor ve doçent, yani bilgisiz olmasi pek akla yatkin degil. Eh daha kotu bilim adami sifatiyla propaganda yapiyor.

Ki bu da Nevsin Mengü'nün programinda söylediklerini dogruluyor.

AKP bize musluman oldugumuz için çaok baski yaptilar okuyamadik, yiyemedik, simdi hakkimiz, ayni gun ABD universitesinden kabul alir, IBB'de ise alinir ve koskocaman burslarla gider ABD'de okuruz. Burada kanunsuzluk yok...

Hep ayni konuya dokunuyorum. Bu nasil bir muslumanlik anlayisi?!

<
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

Sauter vers: