230 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 230
Membre(s) : 0
Total :230

Administration

Derniers Visiteurs

cengiz-han : 11h54:24
duygu : 11h57:20
murat_erpuyan : 20h26:08
lalem : 1 jour, 17h55:54
administrateu. : 3 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Tayyipland'dan...
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Tayyipland'dan...
Aller à la page Précédente  1, 2, 3 ... 59, 60, 61

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 25 Fév 2024 2:11    Sujet du message: Répondre en citant

Crying or Very sad
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 08 Avr 2024 15:47    Sujet du message: Répondre en citant

Mad
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 01 Juin 2024 15:27    Sujet du message: Répondre en citant

Erdogan iktidarinin kutuplasmaya ihtiyaci var, gündemi degistirmeye, ekonominin batmasi sonucu ortaya çikan fakirligin konusulmamasi saglamya ihtiyaci var. Buldular konuyu : Sokak köpekleri...

Yandas bir kose yazari kendini alamamis : bu köpek sevicileri kamplara toplayip egitmek gerektigini bila yazmis.

Sokak köpeklerini katletme isini de belediyelere birakip onlarin butçelerini tirplanmak istiyorlar. Görünen o ki bu konuda da afalliyorlar.

Cumhurbaskani topu halka atmis, soyleki "projeye gore, toplanan sokak köpekleri arasında barınak koşullarında yaşamını devam ettiremeyecek durumda hasta ve saldırgan olanlara ve 1 ay içinde sahiplendirilmeyenlere iğneyle uyutma uygulanacağı düzenlenecek. Sahiplendirilen hayvanlar ise çiple takip edilecek." Cumhurbaskani halka sahiplenin de oldurmeyelim diyor...

Bu katliam girisimine en sert tepki de DEM Parti milletvekili Koca'dan gelmis meclis kursusunde :

Citation:
“Şiddete, kana ihtiyacınız var. Katliam yasasını getirmek istiyorsunuz Lafa gelince din iman masalları anlatıyorsunuz. Allah, kitap sözleri sizin kirli ağızlarından düşmüyor. Sizde ne din kalmış ne iman kalmış" ifadelerini kullandı.

AKP milletvekillerinin tepki göstermesi sonrasında da sözlerine devam eden Koca,

Citation:
"İktidar vekilleri size söylüyorum, sizde din, iman, insanlık kalmamış. Sizin secde ettiğiniz tek yer, şahsım rejimi. Siz, saraya, holdinge ve patronlara itaat ediyorsunuz. Cana, canlıya gelince katledelim, kurban verelim. Yok, öyle yağma. İzin vermeyiz”

videosu youtube'da

https://vu.fr/xkPuI

<
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 03 Juin 2024 15:51    Sujet du message: Répondre en citant

Iste Tayyipland'a özgü bir olay.

ABD'de kadin voleybol takimimiz maç yaparken onlara destek veren bir kadinin memesinin bir kismi gozuktu diye kiyamet koparan bir guruh yaratti bu iktidar.

Kadinin memesi gozuktu diye kendinden geçenler önce kendilerini tedavi ettirsinler. Amma TRT'nin yaptigi kamuoyu bildirisi daha bir baska skandal :

Citation:
Kamuoyunun bilmesini isteriz ki maçın çekimlerini ve rejisini ev sahibi ABD'li yayın kuruluşu gerçekleştirmiştir. TRT Spor ve maçı yayınlayan tüm yayın mecraları ABD'li yayın kuruluşunun anlık ilettiği görüntüleri müdahale imkanı olmaksızın ekrana yansıtmıştır. Dolayısıyla yayın politikamıza tamamen ters olan bu görüntü, ABD'li yayın kuruluşu kaynaklıdır ve bu durumdan duyulan rahatsızlık da karşı tarafa iletilmiştir.

Iktidarin Pravda'sindan baska ne beklenebilirdi ki?

Detay isterseniz :
https://www.krttv.com.tr/spor/trt-spordan-voleybol-maci-aciklamasi-istenmeyen-bir-goruntu-209097

&

https://www.birgun.net/haber/trt-tavrini-ortaya-koydu-istenmeyen-bir-goruntu-534940

<
duygu
Admin
Admin

MessagePosté le: 05 Juin 2024 0:59    Sujet du message: Répondre en citant

Yerden göge haklisiniz Murat Bey...

Ikiyuzluluk, sahte bir puritenlik almis basini gidiyor, meme ucu gorunce çildiranlar çalma çirpma, hak yeme, çökme, iftiraya ugrama olunca sessizler...

Forumda "belle photos"daki son sayfa bir tepki olarak baslatilmis gözüktü bana ben de ilaveler yaptim...

Wink
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 19 Juin 2024 15:26    Sujet du message: Répondre en citant

Tayyipland'i anlamak için :

Türk Dizilerinin Asıl Amacı ve Arkasındaki Gerçek Ne?

https://youtu.be/f-rzMohIzSM?si=752YzIgme7KM6ECU

<
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 13 Juil 2024 11:57    Sujet du message: Répondre en citant

Simdi bana gelen bir mesajdan ögrendim.

Ne var ne yok yikmak bitirmek isteyen bir ülke egitimin bir daha belini dogrultamayacak hamleler yapan Erdogan iktidari son olarak bir kaç varlikli ailenin çocuklarini bitmis tukenmis egitim sisteminde buyuk paralar odeyerek kurtardiklari çocuklarini Istanbul ve Ankara'da Fransiz MEB bagli iki okula vermelerini de çok gormus. Bu iki okula saldiriyor.

Bu okullarda okuyanlar lise diplomalariyla Fransa'daki universitelere kayit olabiliyorlar.

Malum kisi ne kadar egitimli olursa bugunku iktidarin karsisinda oluyor. Bunu azaltmak için egitimi bitirdiler, kalan bir kaç vaha konumundakilere de saldiriyorlar.

MEB, Fransız okullarına nota verdi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Fransa Büyükelçiliği arasında Türkiye’de eğitim veren Fransız okulları konusunda yaşanan anlaşmazlık krize dönüştü.

https://www.sozcu.com.tr/meb-fransiz-okullarina-nota-verdi-p65998

Bu da Fransiz Elçiliginin açiklamasi

Citation:

AMBASSADE DE FRANCE EN TURQUIE
Liberté
Égalité Fraternité
La Conseillère de coopération Et d'action culturelle
N°2024 - 0295681 i AMBA
Ankara, le 12 juillet 2024
Mesdames et Messieurs, chers parents d’élèves,
Parmi les parents d’élèves, nombre d’entre vous connaissent l’histoire particulière des lycées français en Turquie. Leur statut juridique repose, depuis plus de soixante ans, sur le dialogue parfois difficile mais constant entre nos deux pays. Chacun sait combien ces deux lycées - grâce à l’intérêt de vos familles - ont contribué à tisser des liens forts entre nos deux pays. Nous vous remercions vivement de la confiance ainsi accordée aux écoles françaises, sur plusieurs générations.
Vous le savez, nous avons de longue date, des discussions avec les autorités turques en vue d’obtenir un accord entre les deux gouvernements permettant de répondre aux enjeux posés par le statut juridique de ces deux établissements. Les institutions de nos deux pays et tout particulièrement l’Ambassade de France à Ankara, travaillent sans relâche pour le renforcement de nos coopérations éducatives, dans une volonté commune de valoriser la langue, la culture de l’autre tout en tenant compte des principes généraux de deux systèmes éducatifs très différents. Le Service de coopération et d’action culturelle a évoqué avec vous ces négociations, lors des conseils d’établissements.
Cette année scolaire a été marquée, début 2024, par l’inquiétude suscitée par des rumeurs dans la presse turque évoquant l’intention des autorités turques de fermer nos écoles aux élèves de nationalité turque. L’Ambassade a immédiatement pris les devants pour comprendre les préoccupations turques et proposer de relancer les négociations.
L’Ambassadrice de France a sollicité un entretien avec le ministre de l’Education nationale turque début mars. Lors de cet entretien, Monsieur Yusuf Tekin avait alors dit sa volonté d’aboutir à un accord rapidement, dans le respect de la législation turque.
Dans ce contexte :
La partie française a proposé un accord administratif comme première étape rapide.
Puis mi-mai, le Directeur général de la Mondialisation du ministère français de l’Europe et des Affaires étrangères (MEAE) rencontrait à Ankara nos interlocuteurs du ministère turc des Affaires étrangères (MAE) et du ministère turc de l’Education nationale (MEB), à la suite de quoi une proposition a été faite par la partie française.
- Ayant enclenché une dynamique de négociation de bonne foi, nous avions espoir d’aboutir à un premier accord concret, consensuel, dans l’intérêt de tous et en premier lieu des élèves, avant la rentrée scolaire 2024-2025.
Les proviseurs ont été consultés sur les aspects pédagogiques et informés en partie mais nous leur avions demandé de rester discrets à ce stade. En effet, nous n’avions alors aucune raison d’inquiéter la communauté des parents d’élèves.
Toutefois, mi-juin, la partie turque nous a remis un projet d’accord allant au-delà des propositions évoquées jusqu’à présent. Le 2 juillet 2024 nous avons reçu une Note verbale des autorités turques, notifiant de manière officielle que si cet accord n’était pas signé, les écoles Charles de Gaulle et Pierre Loti ne pourront pas admettre d’élèves de nationalité turque à partir de l’année scolaire 2024-2025 et que les élèves turcs actuellement scolarisés dans nos écoles devront être transférés dans des écoles turques.
Dans ce contexte, nous estimons de notre devoir de vous informer des conséquences possibles des négociations en cours, si elles venaient à échouer. Cela pourrait remettre en question les conditions de la rentrée 2024 pour les élèves turcs, même si, quelle que soit l’issue, les écoles devraient rester ouvertes à tous les autres élèves. Nous devons la vérité aux familles qui nous font confiance.
Plus que jamais, nous sommes déterminés à poursuivre les négociations. Une session d’échanges s’est tenue ce matin même, vendredi 12 juillet, en visioconférence entre les ministères français et turc des Affaires étrangères, en présence de l’Agence pour l’enseignement français à l’étranger et du ministère de l’Education nationale français. Nous organisons la venue en Turquie d’une délégation de Paris pour rencontrer le ministère turc de l’Education et poursuivre le dialogue. Notre préoccupation majeure est d’abord l’intérêt des enfants qui ont engagé leur parcours scolaire dans nos écoles. C’est cela qui nous anime, depuis de longs mois. Quel que soit le résultat des négociations, nos propositions seront orientées par cet impératif.
A ce jour, nous restons confiants dans la capacité de nos interlocuteurs turcs à prendre en considération la singularité d’une histoire commune, celle de deux écoles françaises en Turquie qui ont tant apporté à nos relations et qui contribuent à l’évidence au dynamisme du commerce bilatéral et des investissements français en Turquie.
Pour notre part, nous travaillons à construire des avancées, nous inscrivant dans la tradition de respect et d’ouverture qui ont consolidé ces écoles, grâce à vous et à la communauté franco-turque, depuis avant la Deuxième Guerre mondiale.
Nous continuerons de vous tenir informés des évolutions de la situation.

Nezaket Çevirisi
Ankara, 12 Temmuz 2024
Hanimefendiler ve Beyefendiler, kiymetli ôgrenci velilerimiz,
Ôgrenci velileri arasinda birçogunuz Türkiye’deki Fransiz liselerinin ôzel tarihini biliyorsunuz. Hukuki statüleri, altmiç yih açkm süredir, iki ülke arasindaki bazen zor olmakla beraber süreklilik arz eden bir diyaloga dayanmaktadir. Bu iki okulun, ailelerinizin ilgisi sayesinde, ülkelerimiz arasinda güçlü baglann tesis edilmesine ne kadar katki sagladigi herkesin malumudur. Sizlere, nesiller boyunca, Fransiz okullanna duydugunuz güven için içtenlikle teçekkür ederiz.
Bildiginiz gibi, bu iki kurumun hukuki statüsünden kaynaklanan konulara cevap bulunmasina olanak taniyacak, iki hükümet arasinda bir anlaçma saglanmasi amaciyla Türk yetkililerle uzun süredir gôrüçmelerde bulunuyoruz. îki ülke kurumlan ve bilhassa Fransa’nin Ankara Büyükelçiligi, birbirinden çok farkh iki egitim sisteminin genel ilkelerini de gôz ônünde bulundurarak, digerinin dilini ve kültürünü tanitmak ortak arzusuyla egitim içbirligimizi güçlendirmek için yorulmaksizin çaliçiyorlar. Büyükelçilik Kültür Etkinlikleri ve îçbirligi Servisi, sizlerle okul konseyi toplantilannda bu müzakereleri gôrüçmüçtü.
Bu egitim ve ôgretim yihna, 2024 yilinin blinda, Türk basininda yer alan, Türk yetkililerin okullarimizi Türk vatandaçi ôgrencilere kapatma niyetinde olduguna dair sôylentilerin yarattigi endiçe damgasini vurdu. Büyükelçiligimiz Türk tarafinin endiçelerini anlamak ve müzakerelerin yeniden baçlatilmasi teklifinde bulunmak amaciyla derhal ôn aldi.
Fransa Büyükelçisi, Mart ayi blinda Türkiye Cumhuriyeti Milli Egitim Bakani’ndan gôrüçme talebinde bulundu. Sayin Yusuf Tekin bu gôrüçme sirasinda, Türk mevzuatina uygun olarak hizli bir çekilde anlaçmaya vanlmasi konusundaki arzusunu dile getirmiçti.
Bu baglamda :
Fransiz tarafi, ilk adim olarak hizlica idari bir anlaçma teklifinde bulundu.
Sonia Mayis ayi ortasinda, Fransa Avrupa ve Diçiçleri Bakanligi (MEAE) Küreselleçme Genel Müdürü Ankara’da, Diçiçleri ve Milli Egitim Bakanliklanndaki muhataplanyla temaslarda bulunmuç ve bu gôrüçmelerin ardmdan Fransiz tarafi bir teklifte bulunmuçtu.
îyi niyetle bir müzakere dinamigi baçlatarak, 2024-2025 egitim-ôgretim yih baçlamadan once herkesin ve her çeyden once ôgrenci lerin çikanna olacak ôncelikle somut, mutabakata dayah bir anlaçmaya varacagimiz konusunda umutluyduk.
- Egitimle ilgili konularda lise müdürlerine daniçildi ve kismen bilgilendirildiler ancak kendilerinden bu açamada ketum davranmalanni rica etmiçtik. Zira o dônem ôgrenci velileri toplulugunu endiçelendirmek için hiçbir nedenimiz yoktu.
Ancak Haziran ayi ortasinda Türk tarafi bize çu ana kadar gôrüçülen ônerilerin ôtesine geçen bir anlaçma taslagi sundu. 2 Temmuz 2024 tarihinde Türk yetkililerden. bu anlaçmanin imzalanmamasi halinde Charles de Gaulle ve Pierre Loti okullannin 2024-2025 egitim-ôgretim
yilindan itibaren Tûrk vatanda$i ôgrenci kabul edemevecegini ve halîhazirda okullarimizda kayitli plan Türk ôgrencilerin Türk okullanna nakledilmesi gerektigini resmen bîldiren bir Nota aldik.
Bu baglamda, halîhazirda sürmckte olan müzakerelerin baçansizlikla sonuçlanmasi durumunda olasi sonuçlari konusunda sizleri bilgilendirmeyi kendimize gôrev addediyoruz. Bu durum, sonuç ne olursa olsun okullann tüm diger ôgrencilere açik kalmasi gerekse bile, Türk ogrenciler için 2024 egitim-ôgretim yilina baçlama koçullanni tartiçmaya açabilir. Bize güvenen ailelere gerçegi borçluyuz.
Müzakereleri sürdürme konusunda her zamankinden daha kararliyiz. Daha bu sabah (12 Temmuz Cuma günü) Fransa ve Türk Diçiçleri Bakanhklan arasinda, Fransiz Yurtdiçi Egitim Ajansi ve Fransiz Milli Egitim Bakanhgi’nin da katilimlanyla, video konferans yoluyla bir fikir aliçveriçi toplantisi gerçekleçtirildi. Paris’ten bir heyetin, Türk Milli Egitim Bakanhgi ile gôrüçmek ve diyalogu devam cttirmek üzere Türkiye’ye gelmesi için bir ziyaret düzenliyoruz. Herçeyden once bizim için en ônemli mesele, okullanmizda egitim hayatlanna baçlayan çocuklanmizin çikarlaridir. Aylardir da çahçmalanmizda temel aldigimiz ônceük budur. Müzakerelerin sonucu ne olursa olsun, ônerilerimize bu zorunluluk yôn verecektir.
Bugün, Türk muhataplanmizm, iliçkilerimize çok çey katan ve ikili ticaretin ve Türkiye’deki Fransiz yatinmlann dinamizmtne hiç kuçkusuz katkida bulunan Türkiye’deki bu iki Fransiz okulunun ortak tarihinin benzersiz bir Ôzellikte oluçunu dikkate aima yetisine güveniyoruz.
Bize gelince, îkinci Dünya Sava$i ôncesinden bu yana sizlerin ve Fransiz-Türk toplumunun sayesinde, bu okullan pekiçtiren saygi ve açilim geleneginin bir parçasi olan ilerlemeler inça etmek için çaliçiyoruz.
Durumla ilgili geliçmeler hakkinda sizi bilgilendirmeye devam edecegiz.
Sylvie LEMASSON
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 13 Juil 2024 13:02    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Gazete Duvar

Erdoğan, ABD'ye 5 uçakla gitmiş: 'Dünya lideri olmak kolay değil'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın heyetiyle birlikte, NATO Zirvesi için ABD'ye 5 uçakla gittiği ortaya çıktı.

12 Temmuz Cuma 2024 Saat: 11:12

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında Müttefik ve Ortak Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı'na katıldı. Zirveden 3 gün önce Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamento Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere beraberindeki heyetle birlikte özel uçakla ABD’ye gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıya TC-TUR adlı Airbus 330-200 tipi özel uçakla giderken, yolculuğa 4 uçak daha eşlik etti.

'DÜNYA LİDERİ OLMAK KOLAY DEĞİL'

Erdoğan'ın ABD'ye 5 uçakla gittiğini açıklayan İYİ Parti Grup Başkanvekili Turhan Çömez, “Biri kendisi için, biri heyeti için, biri kadrosu ve ekipmanlar için, biri de zırhlı araçları için. Bir tane daha var, o da önceden gitti, karşılamak için. Bu kez havada konvoy yaptılar’’ dedi. Çömez, NATO’nun yeni iki üyesi İsveç ve Finlandiya liderlerinin ise aynı uçakla ABD’ye gittiğini belirterek, ’’Birbirine komşu olan İsveç ve Finlandiya liderleri, daha az masraf yapmak için küçük bir uçakla birlikte ABD’ye gitti. Ama bizim Cumhurbaşkanı, 5 uçakla gidiyor. Eee dünya lideri olmak kolay değil…” açıklamasını yaptı.

https://www.gazeteduvar.com.tr/erdogan-abdye-5-ucakla-gitmis-dunya-lideri-olmak-kolay-degil-haber-1705200

Evil or Very Mad
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3 ... 59, 60, 61
Page 61 sur 61

Sauter vers: