314 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 314
Membre(s) : 0
Total :314

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 1 jour, 06 min.13
murat_erpuyan : 1 jour, 08 min.37
SelimIII : 1 jour, 13h33:09
Salih_Bozok : 4 jours
cengiz-han : 4 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Fenerbahçe mi Fenergarden mı? -Özgen Acar-Cumhuriyet-25/9/07
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Fenerbahçe mi Fenergarden mı? -Özgen Acar-Cumhuriyet-25/9/07
Aller à la page Précédente  1, 2, 3

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum Sport
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Alex
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 30 Avr 2008 15:28    Sujet du message: Répondre en citant

Non c'est sarcastique ! Smile
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 08 Mai 2008 0:57    Sujet du message: Répondre en citant

Alex'e ithaf oluna :

Sivasspor Baskani'nin Galatasaray maçindan iki gün önce Fenerbahçe Spor Kulübü'ne gidip Baskani'yla görüsmesine kimse ses çikarmadi. Ben de çikarmadim. Ama ya Ilhan Cavcav Galatasaray Kulübü'nü ziyaret etseydi ne kiyamet kopardi degil mi?!
Alex
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 08 Mai 2008 11:26    Sujet du message: Répondre en citant

Adnan Polat'in IBB maçindan önce Teknik direktör A. Avci'yla görüsmesini ne demeli ??? Ya adanin birisinde, Adnan Polat'in Trabzonspor ve BJK baskaninin bulusmasina ne demeli ? Buyrun Cengiz-Han beyefendi söz sizin !!!

FB'liler kutsal ittifakçilarin "sampiyonluk bizim kupa sizin" (sic) baslikli yemeklerini unutmadilar ve asla unutmayacaklar !

Cengiz-Han beyefendiye arz edilir !!! Wink

PS : ne olmus Aziz Yildirim Sivasspor baskaniyla görüsmüsse ??? Wink Sivasspor sampiyonluk kovalayan bir takim degil miydi ? Wink Evet dogru kimse ses çikarmadi, tabii Cengiz-Han gibi eziklerin disinda.
Camuru ve çirkefligi baskalarinda aramayin, ilk önce kendi kapininizin önünü süpüreceksiniz.
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 24 Nov 2008 1:10    Sujet du message: Répondre en citant

Daha evvel de yazmisim. Erman efendi gibi kendini buyuk goren ukala bir insan az bulunur, H.U'u da begenmem, ancak çalismayan saat bile gunde 2 kez dogruyu gosterir. Buyurun :

http://www.fotomac.com.tr/2008/11/19/uluc.html

Yenmeme taktigi!

- Aykut hoca, 'Fenerbahçe kazansin' diye elinden geleni yapti. Niyeti kötü olmayabilir ama bilinç altinda ne var bilemem
- Sen De Nigris'i kenarda tutarsan, Ankarasporlu futbolcu, hocasinin niyetinin ne oldugunu anlamaz mi!
- Maç sonundaki görüntüler fair-play miydi, yoksa 'Oh istedigimiz gibi bitti' sevinci miydi; anlayamadim

Fenerbahçe ligin çikista olan takimlarindan Ankaraspor'u da maglup etti. Duran toplardan organize buldugu gollerle dikkat çekiyor. Bu biraz da 'Aragones'in farkini hissettirmeye basladigi' seklinde yorumlaniyor.
Bu Fenerbahçe medyasi kadar matrak bir medya dünyada yok. Bu kadar dönek, bu kadar tabelaci bir medya dünyada yok.

En palavra medyada bile belli bir tutarlilik vardir. Iki gün evveline kadar Aragones'i elestirenler simdi Aragones'e pay çikariyorlar. Ne Aragones'i!.. Fenerbahçe, Galatasaray maçi ve Ankara maçini top oynamadan kazandi, hiçbir sey yapmadan kazandi. Ikisinde de Fenerbahçe kazanmak için hiçbir sey yapmadi. Birinde Galatasaray, birinde Ankaraspor ikram etti. Maçin sonunda Fener seyircisi, "Fener" diye mi bagirdi? Aykut Kocaman'a tezahürat yapti. Fenerbahçe medyasi bunun bile farkinda degil. Aykut Kocaman, 'Fenerbahçe maçi kazansin' diye elinden geleni yapti. Simdi diyecek ki 'Hincal agabey ne alakasi var.' Niyeti kötü olmayabilir ama 'bilinç altinda neler var' kendi de bilmiyor, ben de bilmiyorum. Pozisyonu yok maç boyu Ankaraspor'un... Son 10 dakikada De Nigris oyuna girdi, 3 gol pozisyonu buldu. O De Nigris nasil 80 dakika kenarda tutulur? De Nigris, Türkiye'nin en iyi santrforlarindan bir tanesi. Sen De Nigris'i kenarda tutarsan Ankarasporlu oyuncu, hocasinin niyetinin ne oldugunu anlamaz mi? Gözlerime inanamadim. Sakat zannettim. 80'de bir baktim ki oyuna giriyor. Vay anasini Aykut hoca ya!.. Sahada hiçbir sey yapmiyor Ankaraspor, Aykut hoca müdahale etmiyor. Yaptigi müdahale 45. dakikada takimin o ana kadar en iyi futbolcusu Özer'i oyundan almak. Fenerbahçe'yi tehdit eden tek adam! 'Oglum sen benim Fener'i yenmeme taktigime ihanet ediyorsun. Gel kenara' demek gibi bir sey!..

DOSTLUK MAÇI GIBIYDI
Sari kart gören her oyuncu kenara alinsa Türkiye'de oyuncu kalmaz. Takimlara 3 degisiklik yetmez, 73 degisiklik hakki vermek lazim. Böyle bir sey olur mu? Göz var izan var. Aldigi her topu Fenerlilere veren 3 net pozisyonda 'sut atiyorum' diye geri pasindan daha yavas vuruslar yapan Mehmet Çakir'i 90 dakika oyunda tuttu. Fener'in en iyi oyuncusu gibi oynuyor çünkü Mehmet Çakir. Buna karsilik Fener'i en çok tehdit eden Özer'i oyundan aliyor. Gol atacak tek adam De Nigris'i de 80'de oyuna sokuyor. 6 asisti olan Özer, Türkiye'nin asist krali. Golcü De Nigris'i oyuna sokarken asist yapacak futbolcu oyunda yok. Yani Ankaraspor'u, Aragones planlasa bu kadar basarili olur. Aykut Kocaman'a hakkini veren de Fenerbahçe seyircisi!.. Maçin sonunda Aykut'a tezahürat yaptilar. Maç sonundaki görüntüleri konusmak istemiyorum. Onlar fair-play miydi yoksa fair- play'in ötesinde 'Oh maç istedigimiz gibi bitti' sevinci miydi; anlayamadim! Ben böyle bir sey görmedim. Maçin sonunda rakip oyuncuya gider formani verirsin, o da formayi verir; el sikisir, öpüsürsün, tamam. Ama sarmas dolas soyunma odasina kadar gidiyorsa iki takimin bütün oyunculari bu bir 'özel dostluk maçi' demektir. Metin Oktay ile Can Bartu'nun jübile maçi gibi. Can, Galatasaray formasi giyer, Metin, Fener formasi giyer; böyle sarmas dolas çikarlar sahadan tamam. Ama bir lig maçinda ligin ikincisi, liderlikte iddiali olan Ankaraspor, Fener'e böyle dügün bayram yenilmis. Vay anasini!.. Türkiye'deki sportmenligin geldigi noktaya bakar misiniz? Simdi kiyamet kopacak!.. 'Hincal Uluç ne demek istedi' diye. 'Bir sey' demek istemiyorum. Ben sadece bir durumu sergiliyorum. Onlar desinler bakalim!..

BENI MAHKUM ETTILER
Derbi maçta Mahmut Uslu ile Haldun Üstünel'in tehditlere varan tartismalar yasadigi ortaya çikti. Futbolcular, taraftarlar arasinda bir sorun yoktu ama protokol tribününde yöneticilerin bu sekilde birbirine girmesini nasil açiklayacagiz?
Vatan harika bir gazetecilik yapti bu konuda. 'Haldun Üstünel'in kapismasi' diye bir sey yok. Olayi kimse iki tarafli yapmaya kalkismasin. Ben olaylari birinci derecede izleyenlerden ögrendim. Olayin tek müsebbibi Mahmut Uslu... Savunmasina bakar misin Mahmut Uslu'nun; "Ben Haldun'a degil, yan hakeme küfür ettim o üstüne alindi." Savunmasi bu düsünebiliyor musun? Bu Mahmut Uslu'ya ben yazimda "Tetikçi" dedigim için savcilar dava açtilar, yargiçlar da beni mahkum ettiler. Simdi o savciya, o yargica soruyorum: 'Fenerbahçe golü attigi zaman yan hakeme ve Galatasarayli yöneticilere küfür eden adam için ben ne demeliyim!..' Türkiye'de bir imam ve cemaat anlayisi vardir. Senin kulübünün yöneticisi, asbaskani her maçta böyle olaylara sebebiyet verirse o imamin cemaati ne yapar? O ülkede futbolda siddet biter mi? Mahkemede anlatmaya çalisiyorum ki 'Mahmut Uslu olaylari engelleyen degil, tetikleyen adamdir. 'Tetikçi' deyisim bu yüzdendir.' Bunun için beni mahkum etti Türk Yargisi... Simdi soruyorum o yargica ben: 'Nedir bu yaptigi Mahmut Uslu'nun?'

Cerrah'i hiçe saydi
Sorsan, 'futbolda siddete herkes karsi.' Yalan; ne valinin, ne baskanin, kimsenin umurunda degil Uslu'nun yaptigi suç. Bu suçu isliyorsan 'Emniyet Müdürü'nü adam yerine koymuyorsun' demektir

Orada yanlis olan baska bir sey de su: Bütün bunlar olurken sinkafli küfürler, 'O... çocugu' laflari girla giderken Istanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah birinci dereceden sahidi olayin. Simdi açik tribünde, seninle ben, Fenerli ve Galatasarayli olarak otururken, birbirimize karsi böyle sövsek, orada görevli polis ikimizi de alir. Ama seref tribününde Celalettin Cerrah kimseyi almiyor. Hani esitlik, hani Anayasa!.. 'Seref Tribünü'nde sövmek serbest, diger tribünlerde yasak' diye bir kanun mu var Türkiye'de!.. Mahmut Uslu, Fenerbahçe Asbaskani degil de tribündeki sade vatandas Mahmut Uslu olsa ve sövse ne olacakti? Geceyi karakolda geçirecekti. Türkiye'de böyle bir samimiyetsizlik var. Sorsan, herkes futbolda siddete karsi; yalan. Istanbul Emniyet Müdürü'nün de umurunda degil, Istanbul Valisi'nin de umurunda degil, Fenerbahçe Baskani Aziz Yildirim'in da umurunda degil, Galatasaray Baskani Adnan Polat'in da umurunda degil, kimsenin umurunda degil! Ne zaman ki tribünde bir zavalli ölüyor, biçakla ya da nereden geldigi belli olmayan kursunla, iki tane cart curt laf edip o zavalli açik tribün seyircisinin canina okuyoruz!

BÜYÜK REZALET
Rezaletin büyügü seref tribününde kimse aldirmiyor. Böyle bir ayip olur mu? Böyle bir ayipla yasanir mi? Celalettin Cerrah çok sevdigim bir yönetici; arkadasim da... Hadi beni arasin ve desin ki Hincal, ben oradaydim ama su yüzden müdahale etmedim.' Böyle bir sey yok. Umumi yerde küfür etmek sadece Futbol Siddet Yasasi'na göre degil Türk Ceza Kanuna göre de suç. Türkiye'nin en küfürbaz yeridir Adana biliyorsun. Dostlarina bile hitap ederken 'Ulan o... çocugu' diye baslarlar lafa... Adana'da, sokakta 'küfür etti' diye toplanan adamlara ve açilan davalara bakin. Türkiye'de hiç kimse 'o... çocugu' ya da 'senin an...' diye bagiramaz. Suç!.. Türk Ceza Kanunu'na göre suç. Emniyet Müdürü'nün önünde bu suçu islemeye cesaret ediyorsan o Emniyet Müdürü'nü 'adam yerine koymuyorsun' demektir. Ben emniyet müdürü olacagim, benim önümde küfür edeceksin, ben karismayacagim. Niye; 'Ben buraya maç seyretmeye geldim.' Yok ya!.. Çekip vursaydi ne olacakti? Ona da karismayacak miydin? 'Kanunu agir ihlal etmek', 'hafif ihlal etmek' diye bir sey yok. Kanun kanundur. Ihlal edenler suç isler. Böyle bir yorum hakki yok emniyet müdürünün!.. Mahmut Uslu, Istanbul Emniyet Müdürü'nün önünde Türk Ceza Kanunu da ihlal etmistir, Futbol Siddet Yasasi'ni da ihlal etmistir ve emniyet müdürü görevini yapmamistir. Bu ülkede iç isleri bakani varsa ki yok, Celalettin Cerrah hakkinda sorusturma açilmasi lazim. Görevi ihmalden. Ama bunu yazan gazeteci var mi? Hani nerede 'dördüncü güç medya!..' Kel basa simsir tarak.

Vatan gazetesinde çikmasa kamuoyunun haberi olmayacakti!..
Vatan yazdi ama üzerine gidebildi mi? Olayi yazdi. Benim sordugum soruyu sordu mu? 'Sayin Cerrah niye müdahale etmediniz?' diye sordu mu, sorabildi mi?

Sansal pismis

Lig TV son dönemde maçlarda harika mimikler, jestler yakaliyor. Ancak protokolde yöneticiler arasindaki bu kavgayi kaçirmis olmasi ilginç.
Lig TV, Fenerbahçe'nin internet sitesinde hafta içinde çikan firça yazisindan sonra geri adim atti. Erman'i firçaladilar. 'Fenerbahçe Kulübü'ne hakaret ediyor' diye. Nasil hakaret ediyormus!.. 'Aziz Yildirim miadini doldurdu. Biraksin' dedigi için. Fenerbahçe internet sitesi, resmi bildiri yayinliyor: "Hakarettir bu Fenerbahçe'ye!" diye. Fenerbahçe'ye hakaret o bildiridir. Bir elestiri hakaret olur mu? Bir düsünce açikliyor Erman!.. Yildirim benim için çoktan miadini doldurdu. Erman için simdi doldurmus.

MAHKEMEYE VERSIN
Ben de hakaret ediyorum, hadi mahkemeye versinler bakalim. 'Aziz Yildirim geç bile kaldi bu isleri birakmakta' diyorum ve altini da çiziyorum. Hadi mahkemeye versinler hakaretse bu!.. Hakaret suç. Gidelim bakalim mahkemeye Aziz Yildirim ile... Türkiye'nin en iyi avukatlarini tutsun, ben de avukatsiz gidecegim, elimi kolumu sallaya sallaya... Söz veriyorum avukat almayacagim yanima. Ve de Mahmut Uslu'ya "Tetikçi" dedigim için beni mahkum eden mahkemeye gidelim. Bakalim "Aziz Yildirim miadini doldurdu" demek hakaret mi? "Hakarettir" diye bildiri yayinladi. Digitürk ve arkasindaki müessese Erman'in ve basinin haklarini koruyacagina, süt dökmüs kedi gibi hafta sonu maçlarinda. Fenerbahçe'nin basini agritacak hiçbir görüntüyü maçin içinde ya da disinda ekrana getirmemek için israrla ugrasti. Bütün tartismali pozisyonlarda ofsayt çizgisi çekiliyor. Lugano'nun attigi gol de niye yok? 'Roberto Carlos topa vururken Lugano neredeydi?' Ben onu merak ediyorum. Çünkü en evvel yetisip topu bos kaleye atan o!.. Önde miydi, hizada miydi; bilmiyorum ve görmek istiyorum.

ERMAN'I SAVUNMADI
Sen bir televizyon yayincisiysan bunu gösterip, 'Lugano ofsayt falan degil. Kimse çamur atmasin' diyeceksin. Bunu göstermezsen eger o zaman neyi gösteriyorsun? O zaman hiçbir pozisyona ofsayt çizgisi çekme arkadas!.. Fenerbahçeli futbolcu hakemin üstüne yürüyor; derhal görüntü kesiliyor. Fenerbahçeli futbolcu rakibin üzerine yürüyor; görüntü derhal kesiliyor. Fenerbahçe tribününde olay var; görüntü derhal kesiliyor. Fenerbahçe televizyonu yayin yapsa ancak böyle yayin yapar. Sansal yine "Hincal vicdansiz" diyecek. Desin! Sansal pismis. Resmen pismis. Her Fener maçina Aziz Yildirim'in çok sevdigi ugurlu spiker ataniyor. Özellikle de Saracoglu'nda!.. Arka arkaya iki maçi ayni kisi anlatti. Tesadüf zannediyorsunuz siz onu... Hayir ben biliyorum yillardan beri!.. Erman Toroglu gibi Lig TV'nin starini savunmuyorlar, Aziz Yildirim'i hos tutmaya ugrasiyorlar. Bu ne? Bunun adi 'pismislik' degilse nedir?
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 22 Déc 2008 1:50    Sujet du message: Répondre en citant

Yahu Turk futbolunde kurallarin degistigini neden duyurmuyorlar, hep maçtan sonra saskinlikla anliyoruz.

Kesinlesen kural :
FB Konya'da mutlaka el ile gol atmalidir. Bu kurali uygulamayan hakem bir daha hayatinda maç goremez.
Exclamation
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 13 Fév 2009 0:59    Sujet du message: Répondre en citant

Fenerli bir yazardan :

FenERe GENE KONdular
Hürriyet 9 Þubat 2009

Allah-ü Teala (C.C.) Fenerbahçeliler’i biraz sevse, Fenerbahçe Trabzon maçında 7, Gaziantep maçında 5 yerdi. Bu iş de orda biterdi, ya da yeniden başlardı. Ama sevmeyince sevmiyor işte.

Bir Fenerbahçeli’nin en büyük kabusu...
Pazartesi sabahları..

Gecenin köründe yağmurda stattan eve gelmen,
Pazartesi sabahı yataktan kalkman..
Beşiktaşlı eşinin günaydını,
Servis şoförünün pis pis sırıtışı,
İşte çaycının “Vay okçuya belediyeden çay!” esprisi,
Okulda hocanın abuk sabuk bir neşe ile sınıfa girişi,
Emrah Öner yazıyor

Patronun ile muhatap olmamak için devamlı telefonla konuşuyor gibi yapman,
Galatasaraylı müşterinin cep numarasını görünce sessize alman,
Fenerbahçeli arkadaşların ile yangın merdiveninde ofsaytları, penaltıları, Alex çıkmasaydı, Semih oynasaydı, Ayla halamı, Ragıp eniştemi tartışman.

Ama Fenerliler bir o kadar daha şanssızlar ki, Beşiktaş ve Galatasaray’ın da senle uğraşacak hali yok. Esas rakiplerin biraz iyi olsa puan farkı 10-20 olacak. Ve devir değişecek.
Ve yine o kadar şanssız ki, son 2 maç Volkan’ın hayatının en iyi 2 maçı.
Fenerbahçe’nin düzelmesi için Trabzon’dan 5 değil, 7 tane yemesi gerekiyor ama maç 0-0.

Tamam tek suçlu Aragones.
Tamam tek haklı taraftar.
Ama taraftar bir konuda yanılıyor.
Tek forvet hiçbir zaman Güiza olmadı.

Fenerbahçe’de yıllardır tek forvet,
Hakan Bilalleri, Saranları, Kıyatları, Dündarları Ergenekon tadında ezip geçen,
Deniz için 1 milyon avro ödeyip, Selçuk onun yerine oynadığı zaman sevinmemizi sağlayan,
İstifa edip transfer dönemini kaçıran, 1 ay sonra geri gelen,
Kezman, Edu, Lugano, Güizaları yüzlerce milyon avroya getiren,
Aragones için “Tam benim aradığım hoca”, Alex için de “Alex de Sonsuza” diyerek Aragones-Alex dengesizliğini kuran,
Van Hooijdonk, Aurelio, Anelka, Appiah’tan sonra, Kazım, Yasin, Uğur, Emre, Burak, Maldonado, Josico, Ali Bilgin’i başımıza gerilim filmi gibi musallat eden,
Uche’nin tercümanını 5 yıldır sadece değişiklik tabelasını kontrol edip, çıkan futbolcuları sakinleştirsin diye menajer yapan,
Binlerce dönümlük tesislerden bir tek Can Arat’ı çıkaran,
Türkiye’deki bütün profesyonel-amatör kulüplerin nefretini kazandırıp, onları motive ettirip, sonra da soyunma odasında “Bir Pendik kadar koşamadınız” diyen,
Yıpratıcı özelliği ile sırtı herkese dönük oynayabilen,
Aziz Yıldırım’dı.

Artık çözümü taraftar da gördü.
Fenerbahçe ya tek forvette kalıp Aziz Yıldırım’ın yerine profesyonel birini alacak, ya da o profesyonel birini yine alıp, çift forvete dönüp İnşaat A.Þ. ile Spor A.Þ.’i birbirinden ayıracak.
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum Sport Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3
Page 3 sur 3

Sauter vers: