314 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 314
Membre(s) : 0
Total :314

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 10h:09
murat_erpuyan : 10h02:33
SelimIII : 23h27:05
Salih_Bozok : 3 jours
cengiz-han : 3 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - une fin a cette honte - Bu rezalate son
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

une fin a cette honte - Bu rezalate son
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » L'Union Européenne & la Turquie
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Cyberturc
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 18 Sep 2009 16:31    Sujet du message: Répondre en citant

murat_erpuyan a écrit:
Cyberturc allez placez la version turque afin que je puisse élargir l'appel à la signature...

C'est fait. Il faut qu'ils valident. Je vais le mettre sur FB et essayer de faire une version en Anglais quand je trouverai le temps.
KOPUZ
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePosté le: 18 Sep 2009 23:52    Sujet du message: Répondre en citant

http://www.hurriyet.de/haberler/sila-yolu/407618/euro-sofya-rusveti

90 Euro Sofya rüşveti

10 Eylül 2009 / Nihat ERTUÐRUL / KAPIKULE

Türkiye’den karayoluyla dönüşte yanlışlıkla Sofya’ya giren Celal Taşkoparan’dan Bulgar polisi 90 Euro rüşvet aldı.

İzin döneminin sonuna yaklaşılırken, Bulgar polisi, otobandan çıkanları durdurup “Komşu yasak. Otobandan çıkmışsın” deyip rüşvet alıyor. 4 haftalık izinini memleketi Sivas’ta geçirip geri dönen Celal Taşkoparan yanlışlıkla girdiği Sofya şehir merkezinde Polis tarafından durdurularak 90 Euro rüşvet ödediğini söyledi. Taşkoparan rüşvet olayını şöyle anlattı: “Yolda transit lavhasını görmeyince, kendimizi Sofya’nın içinde bulduk. Burdan çıkış yolu sorarken, bir polis arabası gelip kendilerini takip etmemizi istedi. Hanım ve iki çocuğum ile kendilerini takip ettik. Biz de polisin bize yardımcı olup bizi şehirden çıkaracağını düşündük. Polis aracı bir polis noktasına gelince durdu ve bizede durmamızı söyledi.

Biri sivil iki polis pasaportumu alarak bana ‘komşu sen Sofya’ya neden girdin? Buraya sizlerin girmeniz yasak’ dedi. Bu işin cezası olduğunu ve 150 euro ceza keseceklerini söyledi. Ben kendisine yolu kaybettiğimi söyledim, ama hiç oralı dahi olmadı. Kendisine çoluk çocuğum var bu para çok deyince, cezayı 90 euro ya indirdiğini, ama makbuz vermeyeceğini söyledi. Mecburen istenen parayı vererek polisin elinden kurtulabildik. Ama benden rüşvet almasını gururuma yediremedim. Geri dönüp içişleri bakanlık binasına gittim, polisleri şikayet etmek istedim. Fakat Cumartesi günü olduğu için kapıdaki nöbetçi polisler ‘Þimdi kimse yok, Pazartesi gel’ dediler. Lanet olsun deyip yolumuza devam ettik.”
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
KOPUZ
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePosté le: 20 Sep 2009 23:40    Sujet du message: Répondre en citant

Voici l'organisme Europeen qui s'occupe de la corruption

http://ec.europa.eu/anti_fraud/faqs/fr.html
KOPUZ
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePosté le: 22 Sep 2009 22:27    Sujet du message: Répondre en citant

Encore un geste honteux , les bulgares interdisent la libre circulation.

Rüşvetçi polisler çıldırdı

http://www.hurriyet.de/haberler/sila-yolu/413396/rusvetci-polisler-cildirdi/rusvet%20

Yunanistan’dan Türkiye’ye giriş yapan aile, dönüş yolculuğunda Bulgaristan’a sokulmadı
İZİN sezonun çileli ülkesi olan Bulgaristan’da yaşanan rüşvet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Yunanistan üzerinden Türkiye’ye giriş yapan Markaç Ailesi, dönüş yolculuklarında Yunanistan’dan Türkiye’ye giriş yaptığı gerekçesiyle Bulgaristan’a sokulmadı. Rüşvetçi Bulgar polisinin engeline takılan aile 50 Euro rüşvet verdikten sonra, ancak Bulgaristan’a girdi. “Komşu, sen Yunanistan’dan Türkiye’ye giriş yapmışsın. Dönüş yolculuğunu da oradan yapacaksın, Bulgaristan’a giremezsin” denilerek ailesi iel birlikte kendisinin de Bulgaristan sınır kapısından içeri sokulmadığını söyleyen baba Aykut Makraç (45), yaşadığı olayı şöyle anlattı.

“Tatil yolculuğumuzun gidişinde Yunanistan üzerinden Türkiye’ye giriş yapmıştık, hiçbir sorun yaşamadık. Fakat dönüş yolculuğumuzda Bulgaristan’a sokulmadık. Gerekçe olarak, Yunanistan’dan Türkiye’ye giriş yaptığımızı gösterdiler. ‘Ya komşu ne yapacağız şimdi?’ diye gümrük kapısında ki görevli Bulgar polisi bana ‘ver yüz Euro yok problem’ dedi. Bende kendisine elli Euro verince o da kabul ederek bize problem çıkarmadı” diyerek yaşadığı olayın kabullenilemez olduğunu söyledi. Konvoy halinde dönüş yolculuğu yaptığı diğer yol arkadaşının Alman pasaportu olduğu için her hangi bir sorun yaşamadığını sözlerinde vurgulayan Markaç, “Bizlerin pasaportu Türk olduğu için bize bunu yaptılar. Diğer arkadaşım da Yunanistan üzeri Türkiye’ye giriş yapmıştı, fakat o Alman vatandaşı olduğu için, ona sorun çıkarmadılar” diyerek Bulgaristan’ı Brüksel’e şikayet edeceğini söyledi.

-------------------------------------------------------------------------

http://www.hurriyet.de/haberler/sila-yolu/409517/komsuda-adim-basi-rusvet/rusvet%20

Komşuda adım başı rüşvet

13 Eylül 2009

Dört yıl aradan sonra altı haftalık yaz tatillerini memleketleri Yozgat’ta geçiren Tunçyürek ailesi, Almanya’nın Münih kentine yaptıkları dönüş yolculuğunda rüşvetçi Bulgar polislerinin kurbanı olmaktan kurtulamadı.

Altı haftalık yaz tatillerini memleketleri Yozgatta geçiren Tunçyürek ailesi, Almanyanın Münih kentine yaptıkları dönüş yolculuğunda Bulgaristan polislerine toplam 375 Euro haraç verdiler.

“Adım başı bir polis” diyerek Bulgaristan’da sık sık polisler tarafından haksız yere durdurulduklarını söyleyen baba Murat Tunçyürek (34), “Ne yaparsan yap adamlar sizi durduruyor. Türkiye’ye giderken her durdurulduğumuzda 5 Euro verip ellerinden kurtuluyorduk. Fakat dönüş yolculuğumuzda 5 Euro için ‘bu tuvalet parası’ diyerek bizden her seferinde 50’şer Euro aldılar. İnanın Bulgaristan’ı toplam 375 Euro rüşvet vererek geçtik” diyerek polislerin tutumundan şikayetçi oldu.
KOPUZ
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePosté le: 22 Sep 2009 23:07    Sujet du message: Répondre en citant

http://www.hurriyet.de/haberler/yazarlar/405974/macarlari-zengin-ettik/ru%c5%9fvet

Macarları zengin ettik
5 Eylül 2009, Cumartesi

AVRUPA’da yaşayan Türkler bu yıl da sıla yolunda altın yumurtlayan tavuk muamelesi gördü. Bulgar rüşvet makinesinin yanında Macarlar da karayoluyla giden Türk yolcuları soyup soğana çevirdi. Macarlar yolcu başına bir karton sigara hakkını 40 adet sigaraya, yani iki pakete indirdi.
Gerekçesi: “Biz Schengen ülkesiyiz. Avrupa Birliği’nde sigara kaçakçılığına karşı önlem aldık.” Oysa Avrupa ülkelerinde her yolcunun bir karton sigara hakkı var. Ama Macar gümrüğüne bir karton sigarayla giren bir yolcu kaçakçı muamelesi görüyor. Yolcunun pasaportuna ve araba anahtarına el konularak, sınırda saatlerce bekletiliyor.

Bu uygulama hiç kuşkusuz, sigara kaçakçılığına karşı önlemden daha çok, sigara düşkünü Türklerden para toplama amacı taşıyor. Macarlar geçen yıl Türklerden kilolarca pirinç, bulgur, kuru fasulye gibi kışlık yiyecek maddeleri topladı. Bu yıl ise para kesiyor. Aynı macarlar alkollü içkiye yeni bir sınırlama getirmedi. Her yolcunun iki şişe şarap hakkı halen geçerli. Ayrıca bizi Macar gümrük kapısından arayan vatandaşlar, gümrük memurlarının sadece Türk yolculara odaklandığını ve deli gibi sigara aradığını anlatıyor. Üstelik bir karton sigara için ceza miktarı sınırdaki memurun yetkisine bırakılmış. Memurun o gün keyfi yerinde değilse, siz de yanılıp küçük bir tepki gösterdiyseniz, yandınız demektir. Zaten Macar gümrük memurlarının suratını gören, suçlu psikolojisine giriyor.

Biz Hürriyet gazetesi olarak daha izin mevsimi başlamadan önce okuyucularımızı bu konuda defalarca uyardık. Türkiye’den dönüşlerde ilk Schengen kapısı olan Macaristan’ın gümrüklerde çok sıkı kontroller yaptığını yeniden yeniden hatırlattık ve vatandaşların gümrük mevzuatına uymalarını önemle tavsiye ettik. Ama buna rağmen Macar gümrüğü bu yıl Türk yolculardan sigara kaçakçılığı adı altında para bastı.

Burda sözkonusu olan sadece bir karton sigara mı? Hayır, 20, hatta 35 karton sigarayla yakalananlar bile oldu. Gümrük memurlarının bu kişilere ceza uygulamasına karşı diyecek bir söz yok. Ancak, soru şu: Bu kişiler bu kadar sigarayı Türk gümrüğünde nasıl satın alabiliyor? Türkiye’de free shoplar alışveriş yapmayan yolculara satış yapılmış gibi gösterip kartonlarca sigara satıyor. Bir kişide 20, 30 karton sigara bunun sonucu çıkıyor. Peki Türk gümrük kapısındaki yetkililer bunu bilmiyor mu? Çok iyi biliyor. Ama görmüyor.

Diğer bir nokta ise Türk gümrük mevzuatı. İnsanı yanıltıyor. Avrupa ülkelerinde yolcu başına yasal sınır bir karton, Türkiye’de ise üç karton. Hadi diyelim, yolcu Türkiye’ye girişte üç karton sigara aldı, ama çıkışta bir kartondan fazla alması, bile bile lades. O zaman Türkiye, gümrük mevzuatını en azından çıkışlar için değiştirmeli, çünkü vatandaşlar sadece karayolunda değil, havayolunda da sigara yüzünden büyük sorunlar yaşıyor.
KOPUZ
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePosté le: 22 Sep 2009 23:11    Sujet du message: Répondre en citant

http://www.hurriyet.de/haberler/sila-yolu/396907/bulgaristan-burnumuzdan-getirdi/ru%c5%9fvet#ust

Bulgaristan burnumuzdan getirdi

24 Ağustos 2009 / Hasan AYCI / FRANKFURT

Frankfurt'ta yaşayan Orhan Uysal, "Sorgusuz sualsiz aracımızı garaja çektiler. Uyuşturucu kaçakçısı damgası yememek için 550 Euro vermek zorunda kaldım" dedi. Burhan Hızal ve Hasan Aker'de Bulgaristan'daki uygulamalardan şikayetçi oldular.

Orhan Uysal Bulgaristanda kendisine yapılan muameleden sonra bu ülkeden bir daha geçmeyeceğini söyledi.

AVRUPALI Türkler'in Sıla Yolu'ndaki en büyük şikayeti yine Bulgaristan oldu. Frankfurt'ta yaşayan Orhan Uysal, Hasan Aker ve Burhan Hızal Bulgaristan'da karşılaştıkları olayları değerlendirirken, "Bir daha asla gece geçmeyiz. Mümkün olursa Bulgaristan'a uğramayız. AB üyesi bir ülkede karşılaştığımız uygulama çok düşündürücü. Bunlara dur diyen olmayacak mı?" diye sordular.
Uyuşturucu kaçakçısı muamelesi
Arkadaşı ile birlikte Türkiye'ye giden Orhan Uysal, Bulgaristan sınırında adeta uyuşturucu kaçakçısı muamelesi gördüğünü, ancak 550 Euro vererek suçlamalardan kutulabildiğini söyledi. Orhan Uysal başından geçeni şöyle anlattı:
"Sınırda sıramız geldiğinde memur bize doğrudan, 'Çek garaja' dedi. Garajda arkadaşım ve polislerle başbaşa kaldık. Polis bana bağırarak, 'Boşalt arabayı' dedi. Param olup olmadığını sordular. Yanımdaki 850 Euro'yu çıkarıp gösterdim. Memur paraları olduğu gibi elimden aldı. 300 Euro'yu geri vererek, 'Bu sana yeter' dedi. Sonra elindeki copu hafiften bana dokundurarak bana, 'Uyuşturucu var mı? diye sordu. 'Tabiki yok' dememe rağmen, 'Vardır , vardır' diye cop ile oynamaya başladı. Bunların arabama uyuşturucu koyarak beni suçlayabileceklerini, aylarca uğraştırabilecekleri aklıma geldi. Çok korktum. Alttan alarak, 'Parayı aldın, bırak gidelim' dedim. Allahtan bıraktılar. Sonrada yolda dört defa polis durdurdu. Hiçbir şey demeden camdan 10 Euro uzattım. Parayı alıp, 'Devam et' dediler. Dönüşte Yunanistan üzerinden geldim. Bir daha asla Bulgaristan'dan geçmem".
Parayı verince yardım etti
Bulgaristan'ı gece geçmeye kalkıştığını bununla birlikte büyük bir hata yaptığını belirten Burhan Hızal, yolunu kaybettiğini, yolunu bulmak için bir polise danıştığını belirterek başından geçeni şöyle anlattı.
"Cüzdanımın içinde sadece beş Euro bulunduruyordum. Ailemi araçta bıraktım. Polis arabasına gidip danıştım. Bana, 'Çok yanlış gelmişsin, sen şimdi 50 Km geri dönmen gerekiyor' dedi. Daha sonra, 'Yok mu çorba parası?' diye sordu. Cüzdanı çıkarıp verdim. İçinde sadece beş Euro görünce şaşırdı. Polise, 'İzinde paralar bitti' dedim. Beş Euro'yu aldı. Cüzdanı geri verdi. Aracından indi. Yolun ortasına giderek yolu bir birinden ayıran saksıları kenara çekti. Sonra, 'Ters istikamettesin, dön buradan yoluna devam et' dedi. Bir polisin beş Euro için bunları yaptığını görmek çok acı" .
Para yoksa garaja çek
Hasan Aker'de Bulgaristan'daki uygulamadan şikayetçi oldu. Tatil yoluna dört otomobil ile çıktıklarını belirten Hasan Aker, 'Hepimizden rüşvet aldılar" dedi. Gümrükte pasaport kontrolü yapan memurun aileye ait beş pasaportan birini aracın içine atarak apaçık para istediğini belirten Hasan Aker başından geçeni şöyle anlattı:
"Domuz gribi aşısını sordu. Aldığımız raporu gösterdim. Sonra yine para istedi. 'Yok' dedim. Bunun üzerine, 'Para yoksa garaja çek, eşyaları boşalt' tehdidinde bulundu. Beşe ona razı olmadı. 50 Euro alınca diğer dört pasaportu verdi. Yolda da sürekli kontrol edildik. Her defasında çorba parası vererek yola devam edebildik" dedi.
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 25 Sep 2009 10:36    Sujet du message: Répondre en citant

Je tiens au sérieux de ce post j'ai fait le ménage et pourtant je déteste faire le ménage...
Il y a tj qq types qui débitent des conneries, mais donner la réplique à une connerie est aussi bête et méchant, puisqu'elle pollue un post.
KOPUZ
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePosté le: 26 Sep 2009 22:43    Sujet du message: Répondre en citant

http://www.hurriyet.de/haberler/gundem/413962/corba-parasi-abye-yakismiyor

Çorba parası AB'ye yakışmıyor

20 Eylül 2009 / Kemal DOÐAN Emine SONUGÜR / HAMBURG

Cem Özdemir, Kuzey Almanya seçim turunun Hamburg durağında sultan Ahmet Camisi'ni ve Hamburg ve çevresi Türk Toplumu'nu ziyaret etti. Özdemir, Türkiye'nin AB üyeliğini desteklediklerini söylediği konuşmasında Bulgaristan'daki çorba parasını da değinerek, bunun bir AB ülkesine yakışmadığını söyledi.

YEÞİLLER Eş Başkanı Cem Özdemir, Kuzey Almanya seçim turunun Hamburg durağında Billstedt Sultan Ahmet Camisi'ni ve Hamburg ve çevresi Türk Toplumu'nu ziyaret etti. DİTİB Schleswig-Holstein temsilcisi Sedat Þimşek, Hamburg temsilcisi Zekeriya Altuğ, cami derneği başkanı Bayhan Deniz ve imam Yahya Aslantürk ile görüşen Özdemir, İslam dininin Alman toplumunun bir parçası olduğunu söyledi.

ÇİFTE STANDART VAR
Özdemir, akşamüstü Hamburg ve Çevresi Türk Toplumu (TGH) salonunda yapılan toplantıya katıldı. AB'nin Türkiye'ye tavırlarının çifte standartlı olduğunu söyleyen Özdemir, “Bulgaristan bir AB üyesi. Ama bazı konularda AB standartlarından çok yoksun. Bulgaristan’dan karayoluyla Türkiye'ye giden Avrupalı Türklerden pasaport kontrolünde 'çorba parası' alınıyor. İnsanlar kaçırılıyor. Bu nasıl AB değeri? Bu ülkede polislere nasıl güvenilir? Böyle bir ülkenin AB’de yeri varsa, Türkiye’nin neden olmasın?. Bundan sakın Bulgaristan'ın AB üyeliğine karşı olduğum sonucu çıkarılmasın. Demek istediğim, AB her ülkeye eşit şartları koymalıdır ve kendi eksikliklerini de gidermelidir” dedi.

ÜYELİÐİ DESTEKLİYORUZ
Cem Özdemir ayrıca, “Türkiye’nin AB üyesi olmasını destekliyoruz. Ama Türkiye insan hakları, çevre temizliği enerji sorunu gibi reformları yerine getirmelidir. Merkel gibi biz sadece Katolikler, Hristiyanlar AB’ye alınsın demiyoruz. Merkel ve Sarkozy, nüfusunun çoğunluğu Müslüman diye Türkiye'nin AB'ye girmesi engellenmek istiyor. Din AB'ye üyelik için kriter olamaz, değildir de” diye konuştu.

Kaynak: hurriyet.de
KOPUZ
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePosté le: 02 Oct 2009 19:38    Sujet du message: Répondre en citant

http://www.hurriyet.de/haberler/sila-yolu/420556/euro-rusveti-geri-istedi

20 Euro rüşveti geri istedi

2 Ekim 2009 / İbrahim MESTANLAROÐLU / AUGSBURG

Karayolundan yolculuk yapan Cihan Þen, Bulgar gümrük görevlilerine vermek zorunda kaldığı 20 Euro rüşveti Bulgaristan İçişleri Bakanlığı'na gönderdiği dilekçe ile geri istedi.

BULGARİSTAN gümrük kapılarında bu yıl yaşanan rüşvet olaylarının peşini bırakmayan Münih'li Cihan Þen, Bulgaristan İçişleri Bakanlığı'na dilekçe göndererek "Benden alınan 20 Euro rüşveti geri istiyorum" dedi. Þen, Avrupa Birliği’nin yardımı ile Bulgar İçişleri Bakanlığı'nın kurduğu "Rüşvetle Mücadele Komisyonuna" bir dilekçe yazarak, kendisinden haksız yere tahsil edilen paranın iade edilmesini isterken “Þimdi bakanlıktan cevap bekliyorum” dedi. Alman vatandaşı Þen aynı zamanda hem Türk, hem de Alman Başkonsolosluklarına da bir şikayet dilekçesi yazarak, “Bu işin peşini bırakmayacağım, rüşvet ödemek zorunda kalan herkesi Bulgar İçişleri Bakanlığı ve Başkonsolosluklara şikayet mektubu yazmaya çağırıyorum” dedi.

Ekspres hizmet diyorlar
Türkiye’den Almanya’ya dönerken Kapitan Andreov sınır kapısında gümrük görevlisinin kendisinden “komşu ver 20 Euro, ekspres geç" diyerek rüşvet istediğini söyleyen Cihan Þen “Vermeyince beni ve ailemi de güneşin altında iki saat beklettiler. Daha sonra gümrüğe tabii hiçbir şeyimin olmadığını defalarca belirtmeme rağmen arabamı tamamen boşaltmamı istediler. Mecburen parayı verdik. Bizi anında bıraktılar" diye konuştu.

SİZ DE ÞİKAYET EDİN
Þen şunları söyledi: “Sofya’daki Alman Büyükelçiliği işin sıkı takipçisi olduklarını, fakat Bulgaristan’da rüşveti bitirmenin zor olduğunu söylediler. Avrupa Birliği gözlemcilerinin ve Bulgaristan İçişleri bakanlığının oluşturduğu www.nocorr.mvr.bg internet adresine veya contact@anticorruption.com e-mail adresi ile Blvd. Dondukov Nr. 1 - 1194 Sofia adreslerine vatandaşlarımızın yapacağı yazılı müracaatların bu süreci hızlandıracağına inanıyorum."
KOPUZ
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePosté le: 02 Oct 2009 19:51    Sujet du message: Répondre en citant

http://www.hurriyet.de/haberler/sila-yolu/419328/kefalet-ile-serbest-kaldi

Kefalet ile serbest kaldı

30 Eylül 2009 / FRANKFURT

Sırbistan gümrüğünde üzerinden sahte 20 Euro çıkan Frankfurtlu Þahin Ökten gözaltına alındı. Neye uğradığını şaşıran Türk yolcu ancak 2 bin Euro kefalet ödeyerek serbest bırakıldı.

TÜRKİYE dönüşü Sırbistan gümrüğünde üzerinde sahte 20 Euro çıkan Þahin Ökten, "kaçakçılık" suçlaması ile gözaltına alındı. Almanya'nın Frankfurt kentinde yaşayan Malatyalı Ökten, "Ancak 2 bin Euro kefaletle serbest kaldım. Ökten "Önceki gün Yunanistan'da benzin aldım. Para üstü olarak 20 Euro verdiler. Makedonya'dan Sırbistan'a geçiş yaparken Sırp gümrük memurları üzerimi aradılar. 20 Euro'nun sahte olduğunu söyleyerek beni savcılığa sevk ettiler" dedi. Ökten Hürriyet'e telefonda verdiği bilgide "Sırbistan'ı terk edebileceğimi ancak bir iki hafta sonra mahkeme olacağını söylediler. Eğer bu mahkemeye katılmazsam bir daha bu ülkeye giremezmişim. Bana verilen 20 Euro yüzünden başım belaya girdi" diye konuştu.
KOPUZ
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePosté le: 08 Oct 2009 22:24    Sujet du message: Répondre en citant

Voici il article de la commission europeenne qui revele la corruption dans les pays des balkans , mais aussi qui annonce que l'entree de la turquie n'est pas pour demain.

http://www.lexpress.fr/actualites/2/la-croatie-proche-d-adherer-a-l-ue-la-turquie-doit-mieux-faire_793240.html

BRUXELLES - La Croatie pourrait être en mesure de conclure ses négociations d'adhésion avec l'Union européenne en 2010, mais les autres candidats potentiels, dont la Turquie, doivent encore mieux faire, conclut un projet de rapport de la Commission européenne obtenu par Reuters.

Le rapport annuel d'évaluation des candidats à l'Union, qui doit être publié le 14 octobre, dénonce le crime organisé et la "corruption largement répandue" dans les Balkans, y compris en Croatie, mais surtout chez d'autres pays qui devront encore attendre un bon moment à la porte de l'UE.

La liste est composée de l'Albanie, de la Macédoine, de la Bosnie, du Monténégro, du Kosovo et de la Serbie, la Commission estimant que cette dernière, qui n'est pas encore officiellement candidate, a la plus forte capacité administrative à procéder aux réformes nécessaires.

Le rapport ne fixe pas de date pour la conclusion des négociations avec la Croatie mais cette ex-République yougoslave de 4,4 millions d'habitants pourrait devenir le 28e Etat membre en 2012, une perspective rendue possible par l'arrangement territorial conclu ce mois-ci avec la Slovénie, membre de l'UE.

La Commission estime qu'Ankara peut faire des progrès vers l'adhésion si elle accélère sensiblement le rythme de ses réformes dans les domaines des libertés, notamment religieuse, des droits de la femme et du contrôle de l'appareil militaire par le pouvoir civil.

La Turquie, dont l'adhésion à part entière est rejetée par Paris et Berlin, est aussi invitée à normaliser ses relations avec Chypre, membre de l'UE, dont le Nord est occupé par l'armée turque.

La Commission semble enfin confirmer que la candidature de l'Islande, qui a frappé à la porte après avoir subi de plein fouet la crise financière de l'année écoulée, répond aux critères requis pour une adhésion rapide.
KOPUZ
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePosté le: 27 Oct 2009 0:43    Sujet du message: Répondre en citant

Gurbetçi Türklere vahşi saldırı !
Bulgaristan'dan transit geçiş yapan yabancıların korkulu rüyası olan otoyol mafyası, yine gurbetçi Türkleri hedef seçti.

Almanya'dan Türkiye'ye gelmek üzere Bulgaristan'dan transit geçiş yapmaya çalışan iki Türk, polis kıyafetli ve kar maskeli Bulgar otoyol mafyasının saldırısına uğradı.

Türkiye'nin Sofya Büykelçiliği ve Ulusal Sağlık Koordinasyon Merkezi'nden edinilen bilgiye göre, iki Türkün içinde bulunduğu Alman plakalı Mercedes marka otomobil, polis kıyafetli ve kar maskeli soyguncular tarafından, başkent Sofya'dan 44 kilometre mesafedeki İhtiman bölgesinde durduruldu.

Soyguncular, iki Türkü, silah tehdidiyle Borika köyü yakınlarındaki dağlık alana götürdü. Araçta bulunan değerli eşyaları ve gurbetçilerin üzerindeki nakit paraları alan soyguncular, bununla da yetinmeyip gurbetçileri soyarak bir ağaca kelepçeledi. Soyguncuların kaçmadan önce de gurbetçilerin otomobilini yaktığı bildirildi.

Sabaha kadar bir ağaca kelepçeli vaziyette dağ başında kalan iki gurbetçi, kendilerini gören bir köylünün durumu Ulusal Sağlık Koordinasyon Merkezi'ne bildirmesi üzerine, son anda donarak ölmekten kurtuldu.

Bulgaristan İçişleri Bakanlığı olayla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, iki gurbetçi İhtiman Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Otoyol mafyasının saldırısına uğrayan gurbetçi 2 Türkün hem soğuktan hem de korkudan şok geçirdiği, ancak hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

AA

26.10.2009 18:01:56

http://www.samanyoluhaber.com/h_324016_gurbetci-turklere-vahsi-saldiri-!.html
taze-simit
Novice
Novice

MessagePosté le: 31 Oct 2009 13:43    Sujet du message: Répondre en citant

C'est honteux! j'ai vécu des moments atroces lorsque j'ai suivi le trajet France-Turkiye via les"pays de l'Est"en 2005...j'en garde un souvenir très désagréable et tout ce qui est mentionné est très réaliste j'ai l'impression de revivre ces scènes Mad
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Déc 2009 6:09    Sujet du message: Répondre en citant

Un couple d'amis franco- français parmi mes amis proches ont vécu récemment une " expérience " intéressante lors de leur voyage en voiture à travers les Balkans d'abord (Roumanie) et dans les ex-Républiques soviétiques ensuite. Partis de France en voiture, ils ont traversé l'Allemagne, l'Autriche et la Hongrie (sans problème..) et les problèmes ont commencé aux frontières dès leur entrée en Roumanie: achat des vignettes d'autoroutes pour des routes qui ne méritent pas ce qualificatif, et à plusieurs fois le prix, "taxes d'entrée et de sortie du pays" en devise forte et sans justificatif, droits de douanes fictifs à négocier à chaque poste frontière jusqu'à l'arrivée en Ukraine. Les choses étaient particulièrement sordides en Moldavie et plus loin, ils ont eu la surprise de découvrir sur leur route, coincée entre ce dernier pays et l(Ukraine, une république fantôme et "pirate" de "Dnyestr" où ils étaient sévèrement rackettés, avec prime à l'arrivée de la douane ukrainienne, l'interdiction d'entrée, car ils tentaient de sortir d'un pays "inexistant". Problème résolu moyennant finance et négociation du montant du "bakchiche" avec les douaniers de service...
Plus tard, ils sont allés visiter en avion, au départ d'Ukraine, l'Ouzbékistan, où ils ont eu des problèmes avec des liquidités : les distributeurs de billets ne marchant pas et les commerçants ne voulant que des dollars US, ils ont changé au noir des dollars et ils ont eu du mal à expliquer à la sortie la provenance des excédents. Problème de nouveau réglé de façon "habituelle" avec tractation à l'amiable avec les douanier. Ils sont actuellement de retour en Ukraine où ils ont laissé la voiture, après un séjour de 5 jours à Istanbul, et ils prévoient pour leur chemin de retour en France à travers les Carpates, de nouveau un confortable budget douanes.....
Cuneytbelmondo
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 02 Fév 2012 3:20    Sujet du message: Répondre en citant

Des retombées de cette pétition deux ans après?

Une p'tite vidéo bien explicite de ce que l'on peut rencontrer.

http://www.youtube.com/watch?v=KGp6au4_hN4
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » L'Union Européenne & la Turquie Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Suivante
Page 8 sur 9

Sauter vers: