372 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 372
Membre(s) : 0
Total :372

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 1 jour, 05h48:12
murat_erpuyan : 1 jour, 05h50:36
SelimIII : 1 jour, 19h15:08
Salih_Bozok : 4 jours
cengiz-han : 4 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Türkiye'ye ilk madalyayı Rıza Kayaalp getirdi
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Türkiye'ye ilk madalyayı Rıza Kayaalp getirdi

Poster un nouveau sujet   Ce sujet est verrouillé; vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses.    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Actualités, en particulier de la Turquie
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
laroserouge
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 07 Aoû 2012 13:12    Sujet du message: Türkiye'ye ilk madalyayı Rıza Kayaalp getirdi Répondre en citant

2012 Londra Olimpiyatları'nda grekoromen güreşte milli gururumuz Rıza Kayaalp kazandığı bronz madalyayla Türkiye'ye ilk madalyayı getirmiş oldu
İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Olimpiyat Oyunları'nda 120 kilo grekoromen güreşte Rıza Kayaalp , bronz madalya mücadelesinde Gürcü rakibi Pherselidze Guram'ı 2-0 mağlup etmeyi başardı. Kayaalp böylece Türkiye 'ye, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'ndaki ilk madalyayı getirmiş oldu.

Karşılaşmada ilk periyodu 1-0 önde kapayan Kayaalp, ikinci periyotta da rakibine 1-0 üstünlük kurarak, bronz madalyanın sahibi oldu.

"BENİM İÇİN TECRÜBE OLDU"

Madalya töreninin ardından soruları yanıtlayan milli güreşçi, "Burada ilk madalya alan sporcu olduğum için çok mutluyum. İnşallah bu diğer sporcu arkadaşlarıma moral olur. Ne kadar tecrübeli olursak olalım bizim de stresimiz vardı" diye ifade etti.

Grekoromen güreş müsabakalarının ilk gününde Selçuk Çebi'nin yenilmesinin üzerlerindeki baskıyı artırdığını dile getiren Kayaalp, "Biz ondan da altın madalya bekliyorduk. Bugün kendimi çok iyi hissediyordum. Ufak tefek bazı hatalar oluyor. Yaşım genç olduğu için buna tecrübe olarak bakıyorum" dedi.

Türkiye adına 12-13 yıl daha madalya mücadelesi vermek istediğini belirten milli sporcu, bundan sonraki olimpiyat larda Türkiye'ye altın madalyayla dönmeyi hedeflediğini kaydetti. Kayaalp, "Avrupa ve dünya şampiyonu olduğum gibi bunu başaracağıma da eminim. İnşallah bir gün olimpiyat şampiyonu olacağım" dedi.

Kaybettiği yarı final maçını da değerlendiren milli güreşçi, "El bağlamada hata yaptım. O halimle bile zor çırptı beni, ellerim açık olsaydı onu yapamazdı. Oradaki bir anlık hatam maçı kaybetmeme vesile oldu" diye konuştu.

Güreş Milli Takımı Antrenörü Mehmet Akif Pirim de Rıza'nın çok önemli bir madalya kazandığını söyledi.

BAKAN ARAYIP TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın müsabaka sonrasında kendisini aradığını aktaran Kayaalp, Bakan Kılıç'ın ilk madalyayı kazanan sporcu olduğu için kendisini tebrik ettiğini söyledi.

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 07 Aoû 2012 14:31    Sujet du message: Répondre en citant

http://www.hurriyet.com.tr/spor/digersporlar/21171555.asp

Madalya sıralamasında son sıradayız
hurriyet.com.tr
7 Ağustos 2012
Madalya sıralamasında son sıradayız
27 Temmuz'da başlayan 2012 Londra Olimpiyatları'nda ilk madalyamızı güreşte dün Rıza Kayaalp kazandı. Kayaalp'in bu başarısı sonrasında 2012 Olimpiyatları'nda madalya kazanan ülkeler arasına girdik ama sıralamada en sondayız. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Hürriyet'e verdiği demeçte, "2020'de madalyaları toplayan ülke olmayı arzuluyoruz" demişti.

2012 Londra Olimpiyatları, ülkemiz adına büyük hayal kırıklıkları ile devam ediyor. 27 Temmuz'da başlayan oyunlarda ilk madalyamızı dün kazandık. Bronz madalya alan güreşçimiz Rıza Kayaalp, Londra'da madalya alan ilk sporcumuz oldu.

2020'DE MADALYALARI TOPLAYAN BİR TÜRKİYE

Kayaalp'in bu başarısı sonrasında madalya alan ülkeler arasına girdik. 1 bronz madalyamız olduğundan dolayı sıralamada son sıradayız.

Bizimle birlikte 1 bronz madalya alan ülkeler; Arjantin, Suudi Arabistan, Kuveyt, Porto Riko, Hong Kong, Katar, Singapur, Tobago ve Özbekistan.

Türkiye'nin üst sıralarında Kıbrıs Rum Kesimi, Malezya, Ermenistan, Guetamala, Tayland gibi ülkeler bulunuyor.

İÞTE MADALYA SIRALAMASI

laroserouge
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 07 Aoû 2012 16:12    Sujet du message: Répondre en citant

Raskolnikoff olimpiyatlari cok keyifsiz izliyorum gercekten cok basarisiz oldu turkiye
malesef bu yil altin madalya olmaz herhalde

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir
Cuneytbelmondo
Spammer
Spammer

MessagePosté le: 07 Aoû 2012 17:20    Sujet du message: Répondre en citant

Tayyip Bey Atatürk’ün kızları ile olimpiyatta

Cumhuriyet gazetesinden Prof. Dr. Coşkun Özdemir'in yazısını aktarıyoruz:

Þu talihin cilvesine bakar mısınız? Bir kara mizah gibi. İslamcı iktidarın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan laik Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden 66 sporcu genç kızımız ile birlikte olimpiyatlara gitti.

Onlar modern kıyafetleri ve açık başları ve saçları ile temsil ettikleri ülkelerine uluslararası arenada başarı müjdeleri ulaştırmak için bütün güçlerini ortaya koyacaklar. Onları ilgi ile, coşku ile, heyecanla izleyeceğiz. Bu iktidarın ve Tayyip Bey’in hararetli destekçilerinden bir ilahiyat profesörü “örtünmeyen kadınlar fuhşu davet ederler” demiş ve Türkiye’nin laik, modern, başı açık kadınlarını fahişelik eğilimi taşımakla suçlamıştır.

Bir başka profesör de “Biz laiklerle birlikte yaşayamayız, onlara ancak tahammül ederiz” buyurmuştur. İlahiyat fakültelerinde öğretim yapan profesörler için iktidar tarafından herhangi bir soruşturma, hatta eleştiri söz konusu olmamıştır. Düşünceleri doğrultusunda eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Þimdi ülkenin başbakanı, bu benzersiz ve ağır itham ve suçlama altında bırakılan, eşine ve kızlarına hiç benzemeyen kızlarımızla birlikte Londra’da Olimpiyatlarda, uluslararası arenada arzı endam etti. Bu olgu Sayın Başbakan’ın iç dünyasında nasıl bir dalgalanma yaratacak ve onun gelecekle ilgili planlarını nasıl etkileyecektir, merak etmeye değer.

Eğer karizmatik liderliğini ve gücünü koruyabilirse önümüzdeki yıllarda sıkı sıkıya bağlı olduğu inançlarına hiç de uygun düşmeyen bu çarpıcı ve paradoksal durumun süregelmesine izin verecek midir? Yakın bir tarihte “Memlekette dekolte aldı yürüdü” dediği iyi biliniyor. Bu defa bütün dünyadan dekolte kızları izlerken belki tutumunu belirleyecektir. Bunları ve siyaset dünyamızdaki gelişmeleri önümüzdeki yıllarda merakla izleyeceğiz.

Not: Başbakan Tayyip Bey Londra’ya vardığında, yıllardır nedenini bilmeden hapiste tutulan ve yıllardır toplumun vicdanında bir yara gibi işleyen davaların mağdurlarının tahliye talepleri bir kez daha reddedildi. Bu haberi Başbakan nasıl karşılamıştır bilemeyiz. Yarışmacı genç kızlarımızın morallerini sağlam tutmalarını dilerim. (Prof. Dr. Coşkun Özdemir/ Cumhuriyet- 02.08.2012)

http://www.odatv.com/n.php?n=tayyip-bey-ataturkun-kizlari-ile-olimpiyatta-0608121200
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 08 Aoû 2012 17:56    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

Askerlik gibi hükümet de… Olimpiyat’ma yeri değildir canım kardeşim - Yılmaz ÖZDİL

Olimpiyatı seyrediyorum…

Atletimiz takozda kaldı, yarışamadan elendi, çok iyi durumdaydım, kesin ilk üçe girerdim diyor. Çekiççimiz, idmanda fırlattığından anca 10 metre aşağısına fırlatabildi, halbuki müthiş hazırlanmıştım diyor. Yüzmede bırak finali, yarı finalimiz yok, Yüzme Federasyonu Başkanımız, çok başarılı olduğumuzu, en başarılı olimpiyatlarımızdan birini yaşadığımızı söyledi, ki, aslında haklı, en azından hiçbir yüzücümüz boğulmadı, sağ salim dönüyorlar. Beş bin metrecimiz sonuncu oldu, çok iyi çalışmıştım, madalyayı hak etmiştim, galiba yemekten zehirlendim dedi. Bi başka koşucumuz onuncu oldu, Türkçe bilmiyor, Kenyalıymış, ne dediğini anlamadım ama, elendiğine göre çok iyi hazırlanmıştım dediğini tahmin ediyorum. Yelkencilerimiz rüzgârsızlıktan şikâyet ediyor, sanırsın, öbürleri yelkenleri vantilatörle şişirdi. Okçularımız ise, neredeyse hedef yerine hakemi vuracaklardı, karşı yönden esen rüzgârdan yakınıyorlar. Voleybolcularımıza göre, maçlar çok geç saatte oynandı, ondan… Gerçi, sabah oynadıkları maçı da kaybettiler ama, öğlen oynansaydı banko altın madalyaydı yani… Londra’nın serin ve yağışlı havasından etkilenen güreşçimiz bile var. Bilseydik romatizmalı güreşçi göndereceğimizi, bunu pas geçer,
Rio’daki olimpiyata gönderirdik. Haltercilerimiz desen, halter kaldırmayı boşver, pazar torbası taşıyamayacak vaziyette, kiminin beli ağrıyor, kiminin dirseği uf oldu, kimi enfeksiyon kaptı, talihsizlik işte, yoksa çok iyi hazırlanmışlardı.

*

Sonra bi başkası çıktı…
“Çok iyi mücadele ediyoruz.
Çok iyi gidiyoruz” dedi.

*

Aha bu da “milli atıcımız” herhalde diye düşündüm. Meğer, siyasi haberlere geçmişler, Milli Savunma Bakanımızmış…
Terörle mücadelede ne kadar başarılı olduğumuzu anlatıyormuş.

*

Sene 2000, şehit sayısı 29
Sene 2001, şehit sayısı 20
Sene 2002, şehit sayısı 7
AKP iktidar oldu…
2003, şehit sayısı 31
2004’te 75
2005’te 105
2006’da 111
2007’de 146
2008’de 171
2009’da 152
2010’da 141
2011’de 163
2012, şimdilik 148.

*

“İyi gidiyor” dediği bu.

*

Dolayısıyla, milli atıcı denmese bile, milli savunma bakanı da denemez.
Olsa olsa…
Milli “avunma” bakanı’dır.

HÜRRİYET

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 09 Aoû 2012 2:14    Sujet du message: Répondre en citant

Merve Aydin s'est blessée lors des 800 mètres mais a terminé en douleur son parcours, ce qui a suscité les applaudissements des spectateurs...
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 10 Aoû 2012 16:36    Sujet du message: Répondre en citant

Vraiment dommage pour elle..
J'ai aussi vu hélas une turque partir en faux départ.......éliminée sans courir....
J'aurais voulu voir des filles turques médaillées.....C'est raté pour le moment.;
Attendons les 1500 m.....
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:53    Sujet du message: Répondre en citant

Contribution fermée et le contenu transféré dans la contribution "Olympiades 2012" :
http://bit.ly/MnxN1z
Poster un nouveau sujet   Ce sujet est verrouillé; vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses.    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Actualités, en particulier de la Turquie Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

Sauter vers: