275 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 275
Membre(s) : 0
Total :275

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 14h41:42
murat_erpuyan : 14h44:06
SelimIII : 1 jour, 04h08:38
Salih_Bozok : 3 jours
cengiz-han : 3 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Olympiades 2012
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Olympiades 2012
Aller à la page 1, 2, 3  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum Sport
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 10 Aoû 2012 15:47    Sujet du message: Olympiades 2012 Répondre en citant

Comme beaucoup d'entre vous j'essaye de suivre sur la 2 ou la 3 certaines séquences des jeux de Londres 2012, en fustigeant souvent les commentateurs......
Ce Nelson, ainsi que Gérard (Holtz) me sortent par le trou du nez, ils me pompent l'air avec leurs interviews à chaud d'athlètes essoufflés, qui sont d'ailleurs incapables d'aligner deux phrases correctes, et qui parlent avec 10 mots...style: voilà quoi, super etc...
Les turcs: bof......je ne peux me réjouir des succès en Taekwando, je m'exprime en toute liberté ici, des grs ou nanas qui sautillent comme des débiles mentaux en cherchant l'occasion de foutre un coup de pied sur le visage de l'adversaire...Si cela est du sport et rapporte une médaille, je chie sur ce sport sans retenue......
J'ai beaucoup de plaisir à regarder le basket américain, chez les mecs, et si la télé nous coupait pas au milieu du match, comme cela a été le cas par exemple, France USA, pour montrer des débilités de judo, des gens qui se bousculent 5 minutes..Bref......
Les filles du basket turc, comme les françaises, ont beaucoup de mérite....
On se demande pourquoi les vraies disciplines sportives et artistiques comme la gym ou les tremplins nautiques n'ont pas cours en Turquie. C'est joli à voir, à la place des soi-disant "sports" tels que taekwondo, judo, ou lutte gréco-romaine, bousculades en tous genres sans plaisir pour les yeux......
Dans un pays entouré de mers, les turcs sont franchement absents des sports nautiques......comme ils brillent par leur absence des jeux d'hiver dans un pays de montagnes...
Et pourquoi le rugby n'est-il pas une discipline sportive, alors que d'autres débilités comme bmx y sont???? Quelqu'un a-t-il une réponse svp???
Avez-vous vu la palestinienne et la saoudienne en course de fond, en dernière position, avec leur voile et des tenues ridicules? Se rendent-elles compte de leur position comique? Elles sont devenues la risée de tous...... Et je n'ai pu m'empêcher de dire, peut-être au Brésil dans 4 ans, les filles turques!!!!!! Le comble de la connerie!
La Turquie dit prendre exemple sur les Usa mais chez eux le sport a ses sources a dans les universités, alors que Rte veut construire des mosquées dedans.....
Bravo les français et les françaises, partout présents......
A une exception près: le match basket contre l'Espagne: deux joueurs français avec leurs gestes anti-sportifs contre les adversaires en fin de match..Cela m'a rappelé Zidane, en fin de match contre l'Italie,en finale de Coupe de foot il y a quelques années......
Je déteste les mauvais perdants.......
Et je dis: allez les filles turques, pour 1500 m.....
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:46    Sujet du message: Répondre en citant

laroserouge a écrit:
2012 Londra Olimpiyatları'nda grekoromen güreşte milli gururumuz Rıza Kayaalp kazandığı bronz madalyayla Türkiye'ye ilk madalyayı getirmiş oldu
İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Olimpiyat Oyunları'nda 120 kilo grekoromen güreşte Rıza Kayaalp , bronz madalya mücadelesinde Gürcü rakibi Pherselidze Guram'ı 2-0 mağlup etmeyi başardı. Kayaalp böylece Türkiye 'ye, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'ndaki ilk madalyayı getirmiş oldu.

Karşılaşmada ilk periyodu 1-0 önde kapayan Kayaalp, ikinci periyotta da rakibine 1-0 üstünlük kurarak, bronz madalyanın sahibi oldu.

"BENİM İÇİN TECRÜBE OLDU"

Madalya töreninin ardından soruları yanıtlayan milli güreşçi, "Burada ilk madalya alan sporcu olduğum için çok mutluyum. İnşallah bu diğer sporcu arkadaşlarıma moral olur. Ne kadar tecrübeli olursak olalım bizim de stresimiz vardı" diye ifade etti.

Grekoromen güreş müsabakalarının ilk gününde Selçuk Çebi'nin yenilmesinin üzerlerindeki baskıyı artırdığını dile getiren Kayaalp, "Biz ondan da altın madalya bekliyorduk. Bugün kendimi çok iyi hissediyordum. Ufak tefek bazı hatalar oluyor. Yaşım genç olduğu için buna tecrübe olarak bakıyorum" dedi.

Türkiye adına 12-13 yıl daha madalya mücadelesi vermek istediğini belirten milli sporcu, bundan sonraki olimpiyat larda Türkiye'ye altın madalyayla dönmeyi hedeflediğini kaydetti. Kayaalp, "Avrupa ve dünya şampiyonu olduğum gibi bunu başaracağıma da eminim. İnşallah bir gün olimpiyat şampiyonu olacağım" dedi.

Kaybettiği yarı final maçını da değerlendiren milli güreşçi, "El bağlamada hata yaptım. O halimle bile zor çırptı beni, ellerim açık olsaydı onu yapamazdı. Oradaki bir anlık hatam maçı kaybetmeme vesile oldu" diye konuştu.

Güreş Milli Takımı Antrenörü Mehmet Akif Pirim de Rıza'nın çok önemli bir madalya kazandığını söyledi.

BAKAN ARAYIP TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın müsabaka sonrasında kendisini aradığını aktaran Kayaalp, Bakan Kılıç'ın ilk madalyayı kazanan sporcu olduğu için kendisini tebrik ettiğini söyledi.
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:46    Sujet du message: Répondre en citant

Raskolnikoff a écrit:
http://www.hurriyet.com.tr/spor/digersporlar/21171555.asp

Madalya sıralamasında son sıradayız
hurriyet.com.tr
7 Ağustos 2012
Madalya sıralamasında son sıradayız
27 Temmuz'da başlayan 2012 Londra Olimpiyatları'nda ilk madalyamızı güreşte dün Rıza Kayaalp kazandı. Kayaalp'in bu başarısı sonrasında 2012 Olimpiyatları'nda madalya kazanan ülkeler arasına girdik ama sıralamada en sondayız. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Hürriyet'e verdiği demeçte, "2020'de madalyaları toplayan ülke olmayı arzuluyoruz" demişti.

2012 Londra Olimpiyatları, ülkemiz adına büyük hayal kırıklıkları ile devam ediyor. 27 Temmuz'da başlayan oyunlarda ilk madalyamızı dün kazandık. Bronz madalya alan güreşçimiz Rıza Kayaalp, Londra'da madalya alan ilk sporcumuz oldu.

2020'DE MADALYALARI TOPLAYAN BİR TÜRKİYE

Kayaalp'in bu başarısı sonrasında madalya alan ülkeler arasına girdik. 1 bronz madalyamız olduğundan dolayı sıralamada son sıradayız.

Bizimle birlikte 1 bronz madalya alan ülkeler; Arjantin, Suudi Arabistan, Kuveyt, Porto Riko, Hong Kong, Katar, Singapur, Tobago ve Özbekistan.

Türkiye'nin üst sıralarında Kıbrıs Rum Kesimi, Malezya, Ermenistan, Guetamala, Tayland gibi ülkeler bulunuyor.

İÞTE MADALYA SIRALAMASI

administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:47    Sujet du message: Répondre en citant

laroserouge a écrit:
Raskolnikoff olimpiyatlari cok keyifsiz izliyorum gercekten cok basarisiz oldu turkiye
malesef bu yil altin madalya olmaz herhalde
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:48    Sujet du message: Répondre en citant

Cuneytbelmondo a écrit:
Tayyip Bey Atatürk’ün kızları ile olimpiyatta

Cumhuriyet gazetesinden Prof. Dr. Coşkun Özdemir'in yazısını aktarıyoruz:

Þu talihin cilvesine bakar mısınız? Bir kara mizah gibi. İslamcı iktidarın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan laik Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden 66 sporcu genç kızımız ile birlikte olimpiyatlara gitti.

Onlar modern kıyafetleri ve açık başları ve saçları ile temsil ettikleri ülkelerine uluslararası arenada başarı müjdeleri ulaştırmak için bütün güçlerini ortaya koyacaklar. Onları ilgi ile, coşku ile, heyecanla izleyeceğiz. Bu iktidarın ve Tayyip Bey’in hararetli destekçilerinden bir ilahiyat profesörü “örtünmeyen kadınlar fuhşu davet ederler” demiş ve Türkiye’nin laik, modern, başı açık kadınlarını fahişelik eğilimi taşımakla suçlamıştır.

Bir başka profesör de “Biz laiklerle birlikte yaşayamayız, onlara ancak tahammül ederiz” buyurmuştur. İlahiyat fakültelerinde öğretim yapan profesörler için iktidar tarafından herhangi bir soruşturma, hatta eleştiri söz konusu olmamıştır. Düşünceleri doğrultusunda eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Þimdi ülkenin başbakanı, bu benzersiz ve ağır itham ve suçlama altında bırakılan, eşine ve kızlarına hiç benzemeyen kızlarımızla birlikte Londra’da Olimpiyatlarda, uluslararası arenada arzı endam etti. Bu olgu Sayın Başbakan’ın iç dünyasında nasıl bir dalgalanma yaratacak ve onun gelecekle ilgili planlarını nasıl etkileyecektir, merak etmeye değer.

Eğer karizmatik liderliğini ve gücünü koruyabilirse önümüzdeki yıllarda sıkı sıkıya bağlı olduğu inançlarına hiç de uygun düşmeyen bu çarpıcı ve paradoksal durumun süregelmesine izin verecek midir? Yakın bir tarihte “Memlekette dekolte aldı yürüdü” dediği iyi biliniyor. Bu defa bütün dünyadan dekolte kızları izlerken belki tutumunu belirleyecektir. Bunları ve siyaset dünyamızdaki gelişmeleri önümüzdeki yıllarda merakla izleyeceğiz.

Not: Başbakan Tayyip Bey Londra’ya vardığında, yıllardır nedenini bilmeden hapiste tutulan ve yıllardır toplumun vicdanında bir yara gibi işleyen davaların mağdurlarının tahliye talepleri bir kez daha reddedildi. Bu haberi Başbakan nasıl karşılamıştır bilemeyiz. Yarışmacı genç kızlarımızın morallerini sağlam tutmalarını dilerim. (Prof. Dr. Coşkun Özdemir/ Cumhuriyet- 02.08.2012)

http://www.odatv.com/n.php?n=tayyip-bey-ataturkun-kizlari-ile-olimpiyatta-0608121200
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:48    Sujet du message: Répondre en citant

cengiz-han a écrit:

Merve Aydin s'est blessée lors des 800 mètres mais a terminé en douleur son parcours, ce qui a suscité les applaudissements des spectateurs...
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:49    Sujet du message: Répondre en citant

Raskolnikoff a écrit:
Vraiment dommage pour elle..
J'ai aussi vu hélas une turque partir en faux départ.......éliminée sans courir....
J'aurais voulu voir des filles turques médaillées.....C'est raté pour le moment.;
Attendons les 1500 m.....
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:55    Sujet du message: Répondre en citant

laroserouge a écrit:
LONDRA - Türkiye, 2012 Londra Olimpiyatları'nda, uzun bir bekleyişten sonra altın madalyaya ulaştı.

Türkiye'yi tekvando erkekler 68 kiloda temsil eden Servet Tazegül, finalde karşılaştığı İranlı Mohammed Bagheri'yi 6-5 mağlup ederek olimpiyat şampiyonu oldu.

Servet, zafer sonrası Türk bayrağıyla tur atarak şampiyonluğunu kutladı.
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:56    Sujet du message: Répondre en citant

Raskolnikoff a écrit:
Türkiye'nin iki madalyasi da "ayi sporlarinda"..vur kir, it kak......nesiyle övüneyim bunun ben?????
Itisip kakismak yada birbirinin yüzüne tekme atmak spordan sayiliyorsa, içine ederim ben böyle sporun..
Üç yani denizle sarili, nehirler, göller ülkesinin su sporlarinda kaç madalyasi var? hiç!!!
Dede, ata sporu denilen güres, kirkpinardir, serbes gürestir.... itis kakis grekoromen degildir.... boksa gelince hiç konusmayim daha iyi, karsisindakini dövmek sporsa eger???
Eeee..rugby neden olimpiyatta yok, onu da soralim, kim verecek cevabini???
Türkler neden handball'de, kadin futbolünde yok?
Bu kadar "atisa" merakli türkler neden aticilikta, okçulukta madara?
Askerde ögretirler, "at,avrat, silah..." türklerin namusu......
Atçilikta türkler nerede? Bir sampiyon vardi 60'larda, onu da astilar zamaninda....
Artistik, göze hos gelen alanlari hiç sormayalim zaten.... Jimnastik filan gibi......

Not: grekoromen güresten garip ve de komik görüntüler: bir 30 saniye domaliyor, öbürü de o süre arkadan yaslaniyor......ittirip duruyor, ben sahsen çok gülüyorum dogrusu......
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:56    Sujet du message: Répondre en citant

laroserouge a écrit:
Raskolnikoff dusuncelerine saygi duyuyorum ve bazi dediklerine katiliyorum
hatta cok katiliyorum malesef ama basarisiz oldular
basket ci ve voleybolcu kizlar basaramadilar
ne olursa solsun aldigimiz madalyalara uzulmeyelim
ben ne olacak turkiye nin hali niye madalya alamiyoruz diye cok uzuluyordum
ne olursa olsun sevindim
ama insallah ileride
diger sporlarda basarimiz olur
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:57    Sujet du message: Répondre en citant

Raskolnikoff a écrit:
Ben kadinlarda 1500 metreye güveniyorum, gerçek olimpiyat atletizm, ve haydi kizlar diyorum.......
Yarisi su siralar ama fransiz televizyonu sirik atlamayi ve handball fransa-hirvatistani veriyor..onlarda ilginç ama.......
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:57    Sujet du message: Répondre en citant

Raskolnikoff a écrit:
OOOO gelmis madalyalar...sevindim.......kizlarin almasina özellikle sevindim....
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:58    Sujet du message: Répondre en citant

laroserouge a écrit:
sende turk televizyonu yokmu rasko
ben su an turkiyedeyim ama fransada turkce tv var
evet izledim
bir tekvando maci daha var bugun final ama sen o tur sporlari sevmiyorsun ama ben turkiye ne olursa olsun madalya alsn istiyorum Exclamation Exclamation
asli ve gamze cok tatli kizlar sevindim
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:58    Sujet du message: Répondre en citant

Raskolnikoff a écrit:
Bir tek trt'yi aliyorum ama o da her karsilasmayi vermiyor..garip seriler veriyor...
Citation:
bir tekvando maci daha var bugun final ama sen o tur sporlari sevmiyorsun

Su tekvandodan, ve de judo ve güresten hiç bir sey anlamiyorum..
Hele tekvando...iki ayagi ustunde 5 dakika ziplayip karsi tarafin suratina tekme vurmak..neresi spor biri çikip anlatsin!! Kenar mahalle serserilerine mahsus bir itis kakis.......
Seyretmesi de çok zevksiz...Kim kazandi? nasil, niye kazandi? anlayan beri gele!!!
Bugün havuzda ekip halinde artistik gösteri seyrettim, harikaydi.....Canoe kayak ta öyle, seyretmesi zevkli.....Heryeri denizle çevrili, irmakli göllü ülkede ragbet yok buna, yani Türkiye'de....
Biraz önce de sirikla atlamayi fransiz kazandi, sevindim.....Simdi de handball'de hirvatlari yenip finale kaldilar....
Bir de bmx, yine "débile" sporlardan..çocuklara kötü örnek, korkarim torunlarim merak sarip bisikletle engebeliye çikmasinlar......Amerika'dan gelme bir hilkat garibesi bisiklet yarisi.....
Bir de yüksek atlamada türk kiz var.......iste spor dedigin böyle olmali.....
Türkiye'de simdi üniversiteye cami, ibadethane sokuyorlar..bu mankafalilarla hiçbir yere gidilmez......Yakinda atlet kizlari da türbanlarlar, iyice komik oluruz......
administrateur
Admin
Admin

MessagePosté le: 11 Aoû 2012 2:59    Sujet du message: Répondre en citant

laroserouge a écrit:
rasko bende futbolu sevmem Exclamation malesef hic sevemedim ustelik babam cok sever
boks u da sevmem ama olsun altin madalya turkiyeye gelmesini isterdim ama hepsi gitti
evet yuksek atlamada burcu diye bir kiz var
ben trt 3 ten takip ediyorum
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum Sport Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page 1, 2, 3  Suivante
Page 1 sur 3

Sauter vers: