62 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Cr├ęer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 1
Total : 2178

Actuellement :
Visiteur(s) : 62
Membre(s) : 0
Total :62

Administration

Derniers Visiteurs

cengiz-han : 08h33:37
murat_erpuyan : 20h43:58
Jane25 : 21h30:22
laroserouge : 1 jour, 04h47:47
Dom : 1 jour, 09h50:03

N├ętiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilit├ę de ceux qui les ont post├ęs dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera tol├ęr├ę dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Iftira, asagilama, kin, nefret, ikiy├╝zl├╝l├╝k...
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un ├ęchange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Iftira, asagilama, kin, nefret, ikiy├╝zl├╝l├╝k...
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivante

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet prÚcÚdent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 22 Juil 2014 13:12    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bir sene once a├žtigim bu konunun basligina bugun "ikiy├╝zl├╝l├╝g├╝" de ekledim...

Oyle bir T├╝rkiye yaratildidik, hi├žbir sey samimi gelmiyor artik bana...

Iste bu ikiyuzlulugun bir ornegi... Konsoloslukta rehine alinan kisiler halan terroristlerin elinde (ben son dakika RTE prim yapsin diye birseyler karsiligi iade edileceklerini saniyorum), Filistin sumuk salya kufur edip aglayanlar bir ka├ž dakika sonra hersey gulluk gulistanlik gibi iftarda...

Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 19 Jan 2015 0:44    Sujet du message: RÚpondre en citant

Milletvekili se├žilip Meclis'te yemin eden kadin TC ye nefretle kin kusmus, ustalarinin parentez kavramini unutmus reklam arasi nitelemesini yakistirmis... Sonra sanat├ži sifatindaki bir adam da Osmanli olmayi isterdim filan demis... Eh bunlari duyunca el de yazar, ortalik aydinlanir.

Ahmet Hakan'dan

Citation:

O 90 y─▒ll─▒k reklam aras─▒n─▒ yabana atma han─▒mefendi
CUMHUR─░YET i├žin "90 y─▒ll─▒k reklam aras─▒" diyen AK Partili milletvekili han─▒mefendiye seslenmek istiyorum.

*

Say─▒n Han─▒mefendi...
O "90 y─▒ll─▒k reklam aras─▒"nda...
Kad─▒nlara se├žme ve se├žilme hakk─▒ verildi ki... Siz milletvekili olabildiniz.
─░yi-k├Ât├╝ demokrasi tesis edildi ki... Halkoyuyla iktidara gelebildiniz.
"Saltanat" gitti, "Cumhuriyet" geldi ki... Sayesinde yoksul halk ├žocuklar─▒ devleti y├Ânetir olabildi.
"Se├žimle iktidara gelme" s├Âz konusu oldu ki... "Padi┼čah torunuyum" diyeni tepemize ├ž─▒karmak zorunda kalmaktan kurtulduk.

*

Yani demem o ki han─▒mefendi...
O reklam aras─▒nda "zap" yapmadan ├Ânce iki saniye d├╝┼č├╝n├╝n.

Bu da ├ľzdil'den

Citation:

Sozcu- 17 Ocak 2015

Lale devri

Osmanl─▒ÔÇÖn─▒n zevk-├╝ sefa d├Ânemiydi. M├╝sriflik alm─▒┼č ba┼č─▒n─▒ gitmi┼čti. Ahalinin k─▒├ž─▒nda don yokken, ┼čatafatl─▒ saraylar, k├Â┼čkler, lale bah├želeri yapt─▒r─▒l─▒rd─▒.
ÔÇťBir safa bah┼čedelim gel ┼ču dil-i na┼čade, gidelim serv-i revan─▒m y├╝r├╝ SadabadÔÇÖeÔÇŁ filanÔÇŽ Sadabad e─člencelerinde hava karard─▒ktan sonra kaplumba─čayla mum gezdirilirdi.
Devlet ├ž├Âkerken, devleti y├Ânetenler g├Âsteri┼č pe┼čindeydi. Yolsuzluk had safhaya ula┼čm─▒┼čt─▒. Liyakat hi├že say─▒lm─▒┼č, yalakalar ba┼čtac─▒ edilmi┼čti. Padi┼čah─▒ yalamaktan dillerinde p├╝t├╝r kalmam─▒┼čt─▒. Neticede imparatorlu─ču bat─▒rd─▒lar tabii.
*
Saltanatla beraber, israf─▒n sembol├╝ olan lale de ortadan kayboldu.
*
AKP iktidar oldu.
Lale sevdas─▒ hortlad─▒.
*
├×ehirlerin t├╝m ye┼čil alanlar─▒n─▒ katledip, beton diken AKPÔÇŽ Enteresan ┼čekilde, ref├╝jlere, kald─▒r─▒mlara, hatta duvarlara bile lale ekmeye ba┼člad─▒.
*
─░stanbulÔÇÖda meselaÔÇŽ Her y─▒l 15 milyon adet lale dikiliyor. ─░stanbulÔÇÖun s─▒rf laleye ├Âdedi─či para, Mu─čla, Artvin, Siirt, Van gibi ┼čehirlerimizin y─▒ll─▒k b├╝t├žesinden fazla.
*
├ľmr├╝ bir hafta.
Ta┼č ├žatlas─▒n 10 g├╝n.
A─ča├ž gibi kal─▒c─▒ de─čil.
A├žmas─▒yla d├Âk├╝lmesi bir oluyor.
Seneye, hadi bakal─▒m silba┼čtan.
Gene s─▒f─▒rdan ekiliyor.
*
Osmanl─▒ lalesiÔÇÖnin en b├╝y├╝k ├╝reticisi Bal─▒kesirÔÇÖde bi ┼čirketÔÇŽ T├╝rkiyeÔÇÖdeki lalelerin neredeyse yar─▒s─▒n─▒ tek ba┼č─▒na bu ┼čirket ├╝retiyor. Lale i┼čine 2009ÔÇÖda ba┼člad─▒, sadece 5 y─▒lda adeta u├žtu, T├╝rkiyeÔÇÖnin en b├╝y├╝─č├╝ oldu. ─░stanbul b├╝y├╝k┼čehir belediyesine lale sat─▒yor. Ankara b├╝y├╝k┼čehir belediyesine lale sat─▒yor.
*
Hani ┼ču ÔÇť600 y─▒ll─▒k imparatorlu─čun 90 y─▒ll─▒k reklam aras─▒ sona erdiÔÇŁ diyen AKP milletvekili var yaÔÇŽ ─░┼čte bu lale ┼čirketinin sahibi!
*
E hal b├ÂyleykenÔÇŽ
Lale devriÔÇÖni osmanl─▒ lalecisi ┼čak┼čaklamayacak da, kim ┼čak┼čaklayacak yani.
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 03 FÚv 2015 0:40    Sujet du message: RÚpondre en citant

Osmanli Osmanli derler, Osmanli'ya baskaldiran Lawrence'in arkasindan kosan Suud Kralligi i├žin milli yas ilan ederler, dedemizin mezar tasini okuyamiyoruz Osmanlica ogrenelim derler Osmanli arsivlerinin bulundugu binayi satar rant ugruna arsivleri yokederler.
Bu ikiyuzluluge son ornek bana gelen asagidaki mail, hemen dogrulugunu arastirdim ve Ozgur Gundem gazetesinde buldum!

Bana gelen mail:
Citation:

Sura Hagia Sophia Hotel'in ├žok ilgin├ž hikayesi

Bu foto─čraf─▒ tatil program─▒ yap─▒n diye koymad─▒m.

Bu resimde g├Ârd├╝─č├╝n├╝z otel binas─▒ SultanahmetÔÇÖte. Otel olmadan ├Ânce ÔÇťBa┼čbakanl─▒k Osmanl─▒ Ar┼čivleriÔÇŁ binas─▒ idi. Devlet yetkililerimizin akl─▒na birden bu binan─▒n ├žok eskidi─či restore edilmesi gerekti─či fikri geldi. Restorasyona al─▒nd─▒. ÔÇťBa┼čbakanl─▒k Osmanl─▒ Ar┼čivi restorasyon ├žal─▒┼čmas─▒ÔÇŁ diye bir koca tabela da as─▒ld─▒. Gel zaman git zaman bir de bak─▒ld─▒ki koca Osmanl─▒ Ar┼čiv binas─▒, abrakadabra ÔÇťOtelÔÇŁ oluvermi┼č.

Resimdeki otel i┼čte o otel. Sura Hagia Sophia Hotel.

Ar┼čiv bah├žesinde bulunan limon, defne ve asma a─ča├žlar─▒ da kesilmi┼č. ─░n┼čaat s─▒ras─▒nda as─▒rl─▒k ├ž─▒narlar da zarar g├Âr├╝p kurumaya ba┼člam─▒┼č..
Ar┼čivler ne mi oldu? 100 milyon belge ve 370 bin defter bulunan hen├╝z tasnif edilmi┼č ama okunmam─▒┼č koca ar┼čiv Ka─č─▒thanede dere yata─č─▒nda bir binaya doldurulmu┼č. Sonra sel basm─▒┼č, yar─▒s─▒ mahvolmu┼č kalan─▒ da nemden k├╝flenmeye ve silinmeye y├╝z tutmu┼č.

Atalar─▒n─▒n mezar ta┼č─▒n─▒ okuyamamaktan yak─▒nan, Osmanl─▒ca zorunlu olsun diye yaygara koparan zevatÔÇÖ─▒n yedi─či halta bak─▒l─▒rsa, dertlerinin ne oldu─ču ├žok a├ž─▒k. Cumhuriyetle hesapla┼čmak..
ÔÇťH├╝velbaki Osmanl─▒ ÔÇŁ
Mezar ta┼č─▒nda bu yaz─▒yor.Okuyabildin mi ┼čimdi?
─░. E.

Ayrica bakabilirsiniz:
http://www.ozgur-gundem.com/?haberID=123077&haberBaslik=Osmanl%C4%B1%E2%80%99dan%20bile%20rant%20%C3%A7%C4%B1kar%C4%B1yorlar&action=haber_detay&module=nuce
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 03 FÚv 2015 12:38    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bu Osmanli hayranligi bana o kadar i├ži bos bir tutku geliyor ki ikiyuzluluk yakistirmasi pek zorlama ya da iftira gibi gelmiyor...
Bakin bugun bana gelen e-postaya :

Citation:

" OSMANLI OLMAK"

"Benim dedem Osmanl─▒ idi. Ben de Osmanl─▒ olmak istiyorum" diyenler var.
Bir reklam aras─▒ da ben yazay─▒m.

Ben ─░stanbul Erkek Lisesi mezunuyum. Bizim okul binam─▒z, eski Duyunu Umumiye binas─▒d─▒r. Okula giren her ├Â─črenciye Osmanl─▒ÔÇÖn─▒n bor├žlar─▒ ├Â─čretilir. Ahmet Davuto─člu da benden be┼č s─▒n─▒f k├╝├ž├╝kt├╝r.

├ľnce ┼čunu a├ž─▒klayay─▒m: Ben Osmanl─▒ Mimarisi ile u─čra┼č─▒yorum. Osmanl─▒ÔÇÖn─▒n 600 y─▒lda ─░stanbulÔÇÖda in┼ča etti─či binalar─▒ bir envantere almak i├žin emek veriyorum. 600 y─▒ld─▒r bu yap─▒lar─▒ kaydetmek kimsenin akl─▒na gelmemi┼č. Bir mimar olarak iki y─▒ld─▒r bu i┼če emek veriyorum. Yani g├╝nde 12 saat bu i┼čle u─čra┼č─▒yorum.

─░stanbulÔÇÖdaki 1600 binay─▒ envantere ald─▒m. 2000-2500 yap─▒ daha var. Bu yap─▒lar─▒n say─▒s─▒n─▒ T├╝rkiyeÔÇÖde bilen yok.
Bu bilgileri www.tas-istanbul.com sayfas─▒nda yay─▒ml─▒yorum.
Hi├žbir kurumdan 1 lira dahi destek almad─▒m. Ben bu i┼če 2 y─▒lda ├žok ciddi para harcad─▒m. Bu i┼či kimsenin zoruyla da yapm─▒yorum.

Bu ├žal─▒┼čma iki y─▒l daha s├╝recek. Osmanl─▒ sanat─▒n─▒ ├Â─črenince, Osmanl─▒ÔÇÖdaki ki┼čileri de ├Â─čreniyorsun. Kim kimdir. Halil R─▒fat Pa┼čaÔÇÖy─▒ ├Â─črenince, o─člunu ├Â─čreniyorum. Sonra torununun Ey├╝pÔÇÖte mezar─▒n─▒ buluyorum. Bunlar─▒ niye anlatt─▒m.

Ben Osmanl─▒c─▒y─▒m. Ama bunun bir d├Ânem oldu─čunu biliyorum. ├ľlm├╝┼č baban─▒ canland─▒rabilir misin? Hay─▒r.
Osmanl─▒ bir imparatorluktu. B├╝y├╝k bir co─črafyaÔÇÖda h├╝k├╝m s├╝rd├╝. E─čitim konusunu ├ž├Âzemedi─či i├žin ├ž├╝r├╝d├╝. Ve g├╝n├╝m├╝ze gelemedi.
Gelemezdi de. E─čitim konusunu ├ž├Âzemeyen her devlet batar. Osmanl─▒ medreseleri ve mektepleri ile ilgili t├╝m orijinal bilgiler bende.

Bu HURAFE a─č─▒rl─▒kl─▒ e─čitim do─čru olsayd─▒, Osmanl─▒ batmazd─▒. ├×imdi do─čru d├╝zg├╝n ad─▒n─▒ yazamayanlar, Osmanl─▒c─▒ olmu┼člar. Osmanl─▒ hakk─▒nda tek kitap okumad─▒klar─▒ndan eminim. Okuduklar─▒m bana yetmiyor. Her ay iki bin liral─▒k Osmanl─▒ kitab─▒ al─▒yorum. Ben Osmanl─▒ i├žin g├Ârevimi yap─▒yorum.

Osmanl─▒ laf─▒yla milleti s├Âm├╝renler ne yapm─▒┼č? Biz Osmanl─▒y─▒z diyen Laleci Milletvekili ne yapm─▒┼č? ─░BBÔÇÖye senede 3 milyonluk ├ži├žek sat─▒yormu┼č.

Osmanl─▒ÔÇÖn─▒n Muharrem kararnamesini ├ž─▒kard─▒─č─▒n─▒ bilen var m─▒? Ya da Ramazan Kararnamesini duymu┼č olan var m─▒? ─░stanbulÔÇÖun i┼čgali s─▒ras─▒nda ─░slam HalifesiÔÇÖnin, korkudan Cuma selaml─▒─č─▒na gidemedi─čini bilen var m─▒? ├×eyh├╝lislam Mustafa SabriÔÇÖnin ─░ngiliz Ajan─▒, oldu─čunu bilen var m─▒?
├ľ─črenmek isteyen varsa, otuz g├╝n isim isim Osmanl─▒ anlat─▒r─▒m.

Bizim okul binam─▒z, eski Duyunu Umumiye binas─▒d─▒r. Okula giren her ├Â─črenciye Osmanl─▒ÔÇÖn─▒n bor├žlar─▒ ├Â─čretilir. Herhalde Davuto─člu bu bilgiyi iyi anlamam─▒┼č. Bu i┼či politik malzeme yap─▒yor. ├ťlkenin cahilleri de oltaya geliyor.

Turan Ak─▒nc─▒

http://turkiye.net/turan-akinci-2

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 11 FÚv 2015 13:57    Sujet du message: RÚpondre en citant

A TA TURQUIE'nin favebook hesabinda Canakkale'nin 100. yil anmasi i├žin asagidaki afisi gorunce "Ataturk'suz bir Canakkale..." ibaresi koydum.
Gelen tepkiler asagida :

Muslumanligin on plana ├žikarilmasina ragman yalanin, iftiranin, boluculugun, nefretin ve de yolsuzlugun ayyuka ├žiktigi gunumuz Turkiye'sinde, kullandigi kelimelere bile vakif olamayan adam karsisindakine cahil diye saldirirken Canakkale'de Atat├╝rk yok diyebilecek kadar sa├žmalayarak "izinden gidiyor adamin" !!!!

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 20 FÚv 2015 1:46    Sujet du message: RÚpondre en citant

M├╝sl├╝manim deyip basortusu takinca nasil yalan soylenir, nasil iftira edilir, propaganda ugruna gunaha girilir? Oluyor, iste ornek. Video\'yu izleyin, ibretlik...

Citation:

Kabata┼č yalan─▒n─▒ ├çak─▒rÔÇÖ─▒n y├╝z├╝ne ├žarpt─▒
Sozcu - ├×ubat 18, 2015 |
Saymaz, canl─▒ yay─▒nda \\\'Kabata┼č\\\'ta bir kad─▒n─▒n ├╝zerine ├╝zeri onlarca erke─čin idrar─▒n─▒ yapt─▒─č─▒n─▒\\\' haberle┼čtiren ├çak─▒r\\\'─▒n yalan─▒n─▒ y├╝z├╝ne ├žarpt─▒.

CNN T├ťRK ekranlar─▒nda yay─▒nlanan ├×irin Payz─▒n ile Ne Oluyor? program─▒na kat─▒lan gazeteci yazar ─░smail Saymaz ile gazeteci yazar Elif ├çak─▒r aras─▒nda

Ortaya ├ž─▒kan g├Âr├╝nt├╝lerde b├Âyle bir olay─▒n ya┼čanmad─▒─č─▒n─▒ hat─▒rlatan ─░smail Saymaz, Elif ├çak─▒r ve sald─▒r─▒ya u─črad─▒─č─▒n─▒ s├Âyleyen kad─▒nla ilgili ÔÇťbu yalandan ├Ât├╝r├╝ ikiniz de yarg─▒lanmal─▒s─▒n─▒zÔÇŁ dedi. Elif ├çak─▒r ise haberinin ger├žek oldu─čunu savundu. ─░┼čte o tart─▒┼čma.

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 20 FÚv 2015 1:51    Sujet du message: RÚpondre en citant

Kadinin mobese kamaralari ├žalismiyordu yalanina cevabi vermis Mehmet Yilmaz ki bu goruntuler galiba burada da var, ama isteyen internet ortaminda kolayca bulabilir.

Citation:

\'Kabata┼č yalan─▒\' kimin marifetiydi?
MYY - H 19.2.2015

├×─░R─░N Payz─▒n\'─▒n CNN T├╝rk\'teki \"Ne Oluyor\" program─▒nda ├Ânceki gece bir tart─▒┼čma izledim.

Tart─▒┼čman─▒n konusu \"Kabata┼č\'ta tacize u─črayan t├╝rbanl─▒ karde┼čimiz\" meselesiydi.

Esas konu bu de─čildi ama s├Âz d├Ân├╝p dola┼č─▒p oraya geldi, ├ž├╝nk├╝ konuklardan biri, bu olay─▒ ilk kez gazetesinde yazan Elif ├çak─▒r idi.
├çak─▒r, haberinin arkas─▒nda oldu─čunu s├Âyl├╝yor. Olabilir, gazetecilerin yapt─▒klar─▒ habere inanmalar─▒nda ┼ča┼č─▒lacak bir durum yok.

├çak─▒r da tacize u─črad─▒─č─▒n─▒ s├Âyleyen \"Zehra Han─▒m\" ile konu┼čmu┼čtu, onun anlatt─▒klar─▒n─▒ aktar─▒yordu.

Burada gazetecilik dersi vermek istemem, haberin sorunlu y├Ânlerini zaten daha ├Ânce ├žok tart─▒┼čt─▒k.

├çak─▒r, program─▒nda t├╝rbanl─▒ Zehra Han─▒m\'a, pusetteki bebe─čine sald─▒ranlar─▒n yakalanmam─▒┼č olmas─▒n─▒n ard─▒nda bir \"komplo\" ar─▒yor.

\"Oradaki MOBESE kameralar─▒n─▒n hepsinin bozuk olmas─▒ m├╝mk├╝n m├╝yd├╝\" diyor.

\"Bu kameralar kimin sorumlulu─čundayd─▒ acaba\" diye soruyor.
Balyoz gibi davalardaki sahte deliller ├╝zerinden hareket ederek bu su├žlular─▒n yakalanmam─▒┼č olmas─▒ndan \"paralel polisleri\" sorumlu tuttu─čunu ima ediyordu.

├çak─▒r belli ki haberinin devam─▒ ile ilgilenmemi┼č.

├ç├╝nk├╝ birincisi s├Âz konusu kad─▒n─▒ elinde pusetiyle e┼čini beklerken g├Âsteren kamera kay─▒tlar─▒ var, kameralar─▒n hepsi bozuk de─čil.

─░kincisi, polis sadece kamera g├Âr├╝nt├╝lerinden de─čil, o saatte b├Âlgede sinyal veren cep telefonu kay─▒tlar─▒ndan da yola ├ž─▒karak y├╝zlerce ki┼čiyi sorgulad─▒. Kimse 60ÔÇô70 ki┼čilik, ├╝stleri ├ž─▒plak, ellerinde eldivenler, ba┼člar─▒nda siyah bandanalar olan bir grubu g├Ârmemi┼č.

├ť├ž├╝nc├╝s├╝, \"pusetiyle havaya at─▒lan\" bebekte, b├Âyle bir sald─▒r─▒yla olu┼čmas─▒ gereken yaraÔÇôbere yok.

─░ddia sahibi kad─▒nda da b├Âyle bir sald─▒r─▒n─▒n izleri g├Âr├╝lm├╝yor, kolunda sadece birka├ž ├žizik var, onlar─▒n da kimin taraf─▒ndan yap─▒ld─▒─č─▒ bilinmiyor.
D├Ârd├╝nc├╝s├╝, \"kad─▒na yard─▒m etmek isterken ├Âld├╝r├╝lesiye d├Âv├╝len dede ve torunundan\" da iz yok. Ne hastanelerde, ne de b├Âlgede hizmet veren ilkyard─▒m ekiplerinde b├Âyle bir kay─▒t ve yaral─▒ bulunamad─▒. Sonradan ┼čik├óyet├ži olan da ├ž─▒kmad─▒.

Be┼čincisi, d├Ânemin Ba┼čbakan─▒, bu olay─▒ insanlar aras─▒nda d├╝┼čmanl─▒k yaratmak i├žin kulland─▒, m├╝tedeyyin insanlar─▒ tahrik etmeye ├žal─▒┼čt─▒. Onun i├žin de bu i┼či ├Âzellikle takip etti, en k├╝├ž├╝k bir kan─▒t bulabilseydi, bunu nas─▒l kullanaca─č─▒n─▒ hepimiz gayet iyi biliyoruz.
Bu iddian─▒n sahibi olan kad─▒n, dini de─čerleri kullanarak halk─▒ kin ve d├╝┼čmanl─▒─ča sevk etmeye ├žal─▒┼čt─▒ ama h├ól├ó hakk─▒nda ciddi bir soru┼čturma yap─▒lm─▒┼č de─čil.

Bunu yapm─▒yorlar ├ž├╝nk├╝ i─čren├ž bir yalan─▒n y├╝zlerine bir kez daha vurulmas─▒ndan korkuyorlar.

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 23 FÚv 2015 3:17    Sujet du message: RÚpondre en citant

B. Arin├ž'a suikast olacak dediler fos ├žikti, simdi de magdur edebiyati yapabilmek arzusuyla yeni bir suikast haberi yayiyorlar :

Citation:

S├╝meyye'ye suikast haberi milletin akl─▒na hakarettir
21.02.2015
Ahmet Hakan

HABER ┼ču:

-Fuat Avni var ya Fuat Avni... ─░┼čte o Emre Uslu imi┼č...
-Emre Uslu, CHP'li Umut Oran'la Twitter'da gizlice yaz─▒┼č─▒yormu┼č.
-Emre Uslu, CHP'li Umut Oran'a gizli yaz─▒┼čmada ┼čunlar─▒ s├Âylemi┼č: "Hocaefendi emri verdi, ABD'den bir psikopat bulduk, S├╝meyye'yi ├Âld├╝rece─čiz, Tayyip k─▒z─▒yla u─čra┼č─▒rken, siz de se├žimi alacaks─▒n─▒z."
-Umut Oran da buna kar┼č─▒l─▒k... "Sa─č ol abi" demi┼č.
-Emre Uslu "Bu sefer se├žimi al─▒n da ─░srail'le ABD'ye ay─▒p olmas─▒n, tamam m─▒ ko├ž" diye de eklemi┼č.
-Umut Oran da "Tamam abi" demi┼č.

*

Eksi─či var, fazlas─▒ yok.
Haber bu.

*

Bunu "haber" diye man┼četlerine ├žakan gazeteler, yapt─▒klar─▒yla...
-Halkın zekâsıyla alay etmektedirler.
-Halka koyun muamelesi yapmaktad─▒rlar.
-"Ne versek yerler" yakla┼č─▒m─▒ndad─▒rlar.
-Milleti aptal yerine koymaktad─▒rlar.
"Çok büyük sallayalım ki millet inansın" demektedirler.
-Halk─▒n akl─▒n─▒ tahkir ve tezyif etmektedirler.
-Vatanda┼ča "Sen aptals─▒n" demektedirler.
-"Benim hi├žbir ├Âl├ž├╝m yok" diye ba─č─▒rmaktad─▒rlar.

Cemaat senaristleri ile h├╝k├╝met senaristleri

BAKIYORUZ:
Cemaat kanad─▒n─▒n haz─▒rlad─▒─č─▒ "B├╝lent Ar─▒n├ž'a suikast iddias─▒"na...

*

Bak─▒yoruz:
─░ktidar kanad─▒n─▒n haz─▒rlad─▒─č─▒ "S├╝meyye'ye suikast iddias─▒"na...

*

Not veriyoruz:
Cemaat kanad─▒n─▒n senaryosu, iktidar kanad─▒n─▒n senaryosuna bin basar.

*

Ve iddia ediyoruz:
Cemaat ile h├╝k├╝met ittifak─▒ s├╝rseydi...
"S├╝meyye'ye suikast plan─▒" senaryosu bu kadar acemice, bu kadar inand─▒r─▒c─▒l─▒ktan uzak, bu kadar komik, bu kadar bo┼č olmazd─▒.

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 23 FÚv 2015 3:29    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:

Ali Sirmen

S├╝meyyeÔÇÖye Suikast

Cumhuriyet 22 ├×ubat 2015

Sevgili,

Yanda┼č medyan─▒n b├╝t├╝n allay─▒p pullama ├žabalar─▒na kar┼č─▒n tel tel d├Âk├╝len S├╝meyye Erdo─čanÔÇÖa suikast haberi bir├žok ├ževre taraf─▒ndan akl─▒m─▒za hakaret olarak kar┼č─▒land─▒.

Ger├žekten de g├╝ya cemaat - CHP i┼čbirli─či ile kotar─▒lm─▒┼č olan ve ayr─▒nt─▒lar─▒, d├╝zenleyicileri taraf─▒ndan TwitterÔÇÖda mesajla┼čarak herkesin g├Âz├╝ ├Ân├╝nde olgunla┼čt─▒r─▒lan s├Âzde suikast en pespaye dizinin veya filmin en aval senaristinin bile kurgusuna rahmet okutacak yap─▒dayd─▒.

Onun i├žindir ki akl─▒selim sahiplerinin ortak kan─▒s─▒ ┼ču oldu:

- Bu kadar teneke bir iddia, bu kadar k├╝l├╝st├╝r bir kurgu tutmaz.

├ľyle mi dersin?..

Bence tutmaz yarg─▒s─▒na varmak i├žin ├žok acele etmemek gerek. ├ç├╝nk├╝ daha acemice kotar─▒lm─▒┼č nice dolap ba┼čar─▒ya eri┼čmi┼čtir.

Doland─▒r─▒c─▒n─▒n ba┼čar─▒s─▒, ├Âyk├╝s├╝n├╝n kurgusunun ustal─▒─č─▒ndan ├žok, doland─▒r─▒lacak av─▒n se├žimindeki isabette yatar.

O S├╝l├╝n OsmanÔÇÖlar, Fil HamdiÔÇÖler, Karak├Ây K├Âpr├╝s├╝ÔÇÖn├╝ ya da ├╝st├╝nden ge├žen tramvaylar─▒, Galata KulesiÔÇÖni pazarlarlarken, av─▒n se├žimindeki isabet olmasa hangi d├óhiyane kurguyla olursa olsun, satmay─▒ becerebilir miydiler?

Doland─▒r─▒c─▒l─▒kta, g├Âz├╝n├╝ kurguya dikersen olay─▒ ka├ž─▒r─▒rs─▒n. Av─▒n ahmakl─▒─č─▒ olmasa tek ba┼č─▒na kurgudaki deha hi├žbir ┼čeye yetmez.

Cemaat ile CHPÔÇÖnin ABD ve ─░srail lehine S├╝meyye Erdo─čanÔÇÖa suikast giri┼čiminde bulunmalar─▒ ├Âyk├╝s├╝n├╝n kurgusundaki derme ├žatmal─▒─ča de─čil, kurgunun ula┼čt─▒r─▒lmak istendi─či hedef kitleye bak sen!

Evet kurgu, akl─▒ ba┼č─▒nda herkesi kahkahadan k─▒r─▒p ge├žirecek kadar aptalcad─▒r, ama buna inanmaya amade hi├ž de k├╝├ž├╝msenmeyecek bir kitle vard─▒r.

Zaten kurgu da onlara y├Âneliktir.

Onlar bunu yiyip yutarlar ve bir se├žimde daha ma─čdur edebiyat─▒ sonu├ž vermi┼č olur.

En kendini a├ž─▒kg├Âz sanan saflar─▒n yuttu─ču hik├óyelerle badem edilmi┼č olmak tabii ki ├žok ac─▒ bir ┼čey.

─░nsan o zaman ┼ču soruyu hakl─▒ olarak kendi kendine sorar:

-Ben buna lay─▒k m─▒y─▒m?─░lk bak─▒┼čta hakl─▒ gibi g├Âr├╝n├╝r bu soru.Ger├žekten de ├╝lkemizde iyi yeti┼čmi┼č, k├╝lt├╝rl├╝, d├╝┼č├╝nmeyi beceren, donan─▒ml─▒ insan dolu.

Hatta de─čerli bilim adam─▒ Orhan G├╝venen, T├╝rkiyeÔÇÖde bir Bel├žika kadar AB standartlar─▒n─▒n en ├╝st basama─č─▒nda adam oldu─čunu s├Âylerdi hep. San─▒r─▒m aradan ge├žen zamanda bu g├Âr├╝┼č├╝nde ├Ânemli bir de─či┼čiklik olmam─▒┼čt─▒r.

Nitelik a├ž─▒s─▒ndan AB ortalamas─▒ niteliklerine sahip insan─▒m─▒z─▒n say─▒s─▒n─▒n, Bel├žika n├╝fusunu bile fazlas─▒yla a┼čt─▒─č─▒n─▒ rahatl─▒kla s├Âyleyebiliriz.
Peki, bu durumda nas─▒l oluyor da bu kadar nitelikli insana sahip, koskoca toplum b├Âylesine akla ziyan ├Âyk├╝lerle kand─▒r─▒labiliyor?
Sorunun yan─▒t─▒ niteliklilerin niteliklerinde de─čil de, niteliklilerin niceliklerinde yat─▒yor san─▒r─▒m. Yani niteliklilerin, etkin olabilmek i├žin miktarlar─▒ k├ófi gelmiyor.

Burada b├╝t├╝n demokrasilerin ┼ču ortak noktas─▒yla kar┼č─▒la┼č─▒yoruz:

-Demokrasilerde, nicelik nitelikten ├Ânce gelir.

Bu kural gere─čince, nitelikliler, e─čer az─▒nl─▒kta iseler ya da ba┼čka bir deyi┼čle say─▒lar─▒ ne kadar hat─▒r─▒ say─▒l─▒r d├╝zeyde olursa olsun, miktarlar─▒ k├ófi de─čilse e─čer, nitelikleri ne olursa olsun, yazg─▒lar─▒n─▒ onlardan daha a┼ča─č─▒ nitelikte olanlar─▒n d├╝zeyi belirler.

Demokrasiler bunun ├ž├Âz├╝m├╝n├╝, toplumun ortalamas─▒n─▒ y├╝kseltmede bulmu┼člard─▒r. Yaln─▒z burada da ┼č├Âyle bir sorun var:

-E─čer bir ├╝lkede iktidar cehalet ├╝zerine saltanat kurmu┼čsa, ondan e─čitim d├╝zeyini y├╝kseltmesini istemek bindi─či dal─▒ kesmesini talep etmek demek olmuyor mu?

Bilmem ki bu soruya senin cevab─▒n ne olacak?

├×uras─▒ kesin ki bu sorunu ├ž├Âzmeden toplumsal kurtulu┼č m├╝mk├╝n g├Âr├╝nm├╝yor.

Bu sorunu ├ž├Âzmedi─čin s├╝rece, okunan mavallar─▒n bo┼člu─čunu ne kadar kavrarsan kavra sonu├žta, hi├žbir ├Ânemi olmuyor.

Sen anlat─▒lanlar─▒ istedi─čin kadar yeme! K├ófi miktarda yiyen oldu─ču s├╝rece yemi┼čsin yememi┼čsin fark etmiyor.

Malum alt─▒n kural─▒ bir kez daha hat─▒rlatal─▒m:
Demokrasilerde nicelik nitelikten ├Ânce gelir!

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 27 FÚv 2015 2:10    Sujet du message: RÚpondre en citant

S├╝meyya suikasti konusundan devam edelim !

Citation:

Hepimiz bidon kafay─▒z ├Âyle mi
E. ├ľZK├ľK ÔÇô H. 24.02.2015

├ť├ç gazetedeki o ├╝├ž rezil man┼četi g├Âr├╝nce kafama koydum.

Dedim ki...
"D├Ârt g├╝n bekleyece─čim. E─čer AKP'den vicdanl─▒ biri ├ž─▒k─▒p, 'Yani art─▒k bu rezilliklerden bile mi medet umacak hale geldik' demezse, ben de o man┼četleri g├Ârd├╝─č├╝m an akl─▒ma geleni s├Âyleyece─čim..."

Kastetti─čim man┼četi herhalde anlad─▒n─▒z..
"S├╝meyye Erdo─čan'a suikast yap─▒lacak ve bunu Fethullah G├╝len'le CHP'li Umut Oran yapacak" man┼četi...
Pardon rezilli─či...
Umut Oran, yani k├Âpe─či ├Âld├╝─č├╝nde gazetelere d├╝nyan─▒n en ac─▒kl─▒ ├Âl├╝m ilan─▒n─▒ veren merhametli adam, bir insan─▒ ├Âld├╝rtecek...

D├Ârt g├╝nd├╝r bekliyorum...
Maalesef bir tek AKP y├Âneticisi ├ž─▒k─▒p "Nedir bu pespayelik" demedi...
Diyemedi...
O nedenle a─čz─▒ma geleni s├Âyl├╝yorum.

Ey AKP'li siyaset├ži...
Ey, sen ki art─▒k Silivri'de at─▒lan iftiralar─▒n, uydurulan delillerin ne oldu─čunu g├Âren, bilen arkada┼č...
Yahu ┼čimdi ayn─▒ pespayelikleri seninkiler yap─▒yor da g├Ârm├╝yor musun...

Bitmedi, as─▒l a─č─▒r─▒na geliyorum...
Yahu arkada┼č, art─▒k sen de mi bu partiye oy veren insana "Bidon kafal─▒" demeye ba┼člad─▒n...
Yahu sen de mi sana oy veren milyonlarca insana "G├Âbe─čini ka┼č─▒yan adam" muamelesi ├žekmeye ba┼člad─▒n...
"Hay─▒r demiyorum" mu diyorsun, o zaman nas─▒l sessiz kalabiliyorsun, milleti aptal yerine koyan bu rezillik kar┼č─▒s─▒nda...

─░nanam─▒yorum...
Vallahi de billahi de inanam─▒yorum.
Bir milletin y├╝zde 50'si, oy verdi─či bir parti taraf─▒ndan bu kadar m─▒ a┼ča─č─▒lan─▒r, horlan─▒r...
"Cumhur" diye g├Âklere ├ž─▒kard─▒klar─▒ kavram, kendi elleriyle bu kadar m─▒ yerin dibine bat─▒r─▒l─▒r...
Ay─▒p yahu... ─░nsaf yahu...

Yani bu iktidar b├╝t├╝n bir milleti, hepimizi, rahmetli Aziz Nesin'i mezar─▒nda hakl─▒ ├ž─▒karacak bir aptall─▒k orant─▒s─▒ndan ibaret mi g├Âr├╝yor.
B├Âyle pespaye yalanlara, i─čren├ž iftiralara, iler tutar yan─▒ olmayan bu be┼činci s─▒n─▒f "Be┼činci Kol" palavralar─▒na, beceriksiz ve ├žakma Goebbels kara propagandalar─▒na inanacak hale geldi─čimizi sanacak kadar m─▒ kendi kibir labirentinde kayboldu...

Yuh olsun b├╝t├╝n bir millete, hepimize "bidon kafal─▒" muamelesi yapan bu kafaya...

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 01 Mar 2015 1:28    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:

D├╝n Refah Partisi bug├╝n HDP

Ru┼čen ├çak─▒r, HT 28 ├×ubat 2015

├çAR├×AMBA ak┼čam─▒ CNN T├╝rkÔÇÖte Tarafs─▒z B├ÂlgeÔÇÖde Ahmet HakanÔÇÖ─▒n konu─ču, HDP E┼č Genel Ba┼čkan─▒ Selahattin Demirta┼čÔÇÖt─▒. Canl─▒ yay─▒n─▒n ilk 75 dakikas─▒nda, ├Ânce ├×ah F─▒rat Operasyonu, ard─▒ndan ├ž├Âz├╝m s├╝reci konu┼čuldu. Ku┼čkusuz bunlar da ├Ânemli ve Demirta┼čÔÇÖa sorulmas─▒ gereken konular. Fakat ├×ah F─▒rat OperasyonuÔÇÖnun do─črudan muhatab─▒ PYD/ HPG, ├ž├Âz├╝m s├╝recininse ├Âncelikle ─░mral─▒ (Abdullah ├ľcalan), sonra Kandil (PKK/KCK). HDPÔÇÖnin do─črudan ├Âznesi oldu─ču konuysa 7 HaziranÔÇÖda yap─▒lacak olan genel se├žimler.

├ťstelik HDP, 7 Haziran se├žimlerinin en kritik partisi. T├╝rkiye ne zamand─▒r HDPÔÇÖnin y├╝zde 10 baraj─▒n─▒ ge├žip ge├žemeyece─čini, her iki durumda T├╝rkiyeÔÇÖyi nelerin bekledi─čini tart─▒┼č─▒yor ve daha da tart─▒┼čaca─ča benziyor. Ayr─▒ca Demirta┼č, T├╝rkiyeÔÇÖde son d├Ânemde en fazla ├Âne ├ž─▒kan siyaset├žilerden biri. Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ se├žimlerinde oylar─▒n y├╝zde 9.8ÔÇÖini alm─▒┼č olmas─▒ da bunun kan─▒t─▒. Muhtemelen HDP bu se├žimlerde de Demirta┼čÔÇÖ─▒ temel alan veya en az─▒ndan ├Âne ├ž─▒karan bir kampanya y├╝r├╝tecek.

ANA AKIM PART─░S─░ OLMAK YA DA OLMAMAK

├×imdi biraz geriye, 1990ÔÇÖl─▒ y─▒llar─▒n ba┼člar─▒na d├Ânelim. ─░slami hareketin d├╝nya ├žap─▒nda y├╝kseli┼če ge├žmesine paralel olarak T├╝rkiyeÔÇÖde de Refah Partisi (RP), sistemin merkezine do─čru yolculu─ča ├ž─▒km─▒┼čt─▒, ancak medya, RP y├Âneticileri ve s├Âzc├╝lerine hep marjinal (ve marjinalli─če mahk├╗m) bir partinin mensuplar─▒ muamelesi yap─▒yordu. Buna ba─čl─▒ olarak RPÔÇÖlilere do─črudan ├Âznesi olduklar─▒ konular, ├Ârne─čin parti program─▒, se├žim vaatleri, parti faaliyetleri yerine laikli─čin k─▒ta sahas─▒na girdi─či d├╝┼č├╝n├╝len, ├žo─ču m├╝nferit, i├ž ve d─▒┼č olaylar sorulur, kendilerini kan─▒tlamalar─▒ dayat─▒l─▒rd─▒. Bu ├╝slubun hi├žbir i┼če yaramad─▒─č─▒n─▒, ayr─▒ca d├╝n RPÔÇÖlileri k├╝├ž├╝k g├Ârme yar─▒┼č─▒na girmi┼č olan medya mensuplar─▒n─▒n hat─▒r─▒ say─▒l─▒r bir b├Âl├╝m├╝n├╝n ne zamand─▒r AKP iktidar─▒na ve Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čanÔÇÖa ┼čirin g├Âr├╝nmek i├žin ├ž─▒rp─▒nd─▒klar─▒n─▒ biliyoruz.

Tabii ki bug├╝nk├╝ durum d├╝nk├╝yle bire bir ayn─▒ de─čil. ├ľrne─čin, Ahmet HakanÔÇÖa herhangi bir k├Ât├╝ niyet kesinlikle atfediyor de─čilim. Tam tersine HDP ve Demirta┼čÔÇÖa pozitif yakla┼čt─▒─č─▒n─▒ s├Âyleyebiliriz. Fakat kendisinin HDPÔÇÖyi h├ól├ó ÔÇťana ak─▒m partisiÔÇŁ olarak g├Âr(e)meme tutumunun etkisinde oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. Hal b├Âyle olunca, Demirta┼čÔÇÖla, genel se├žimler arifesinde en ├žok merak edilen partinin s├╝rekli y├╝kseli┼čte olan bir liderinden ziyade parlak bir K├╝rt ayd─▒n─▒ym─▒┼č gibi sohbet etti.

K├ťRTLER─░N MERKEZE Y├ťR├ťY├ť├×├ť

Gazetecilik ├╝zerine bir tart─▒┼čma, daha k├Ât├╝s├╝ bir polemik derdinde de─čilim. Meram─▒m ┼ču: 1990ÔÇÖl─▒ y─▒llarda cumhuriyet rejiminin d─▒┼čar─▒da tuttu─ču dindarlar─▒n RP arac─▒l─▒─č─▒yla merkeze y├╝r├╝y├╝┼č├╝ne tan─▒k olduk, ama medya ya olup biteni anlamad─▒ ya da anlam─▒yor gibi yapt─▒. Eski iktidar sahiplerinin b├╝t├╝n direncine ra─čmen bu merkeze ta┼č─▒nma tamamlanm─▒┼ča benziyor. Fakat dindarlar─▒n sistemin merkezine gelmi┼č olmas─▒yla T├╝rkiye daha demokratik bir ├╝lke haline gelmedi. ├ľzellikle 2007 sonras─▒ Erdo─čanÔÇÖ─▒n ÔÇť├žo─čulcuÔÇŁ de─čil de ÔÇť├žo─čunluk├žuÔÇŁ perspektife sar─▒lmas─▒ nedeniyle demokrasi ├╝lkenin en acil ihtiyac─▒ olma ├Âzelli─čini koruyor.

Bug├╝nse cumhuriyet rejimi taraf─▒ndan d─▒┼članm─▒┼č olan bir di─čer ├Ânemli toplulu─čun, K├╝rtlerin sistemin merkezine do─čru yolculu─čuna tan─▒k oluyoruz. Bu olgunun, ├Âzellikle medya taraf─▒ndan hen├╝z tam olarak kavranabildi─čini d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Halbuki bu yolculuk er ya da ge├ž, ┼ču ya da bu ┼čekilde muhakkak tamamlanacak.

D├╝n geleneksel sistemin krizinden rahats─▒z olan baz─▒ kesimler, RP/FP/AKPÔÇÖye kar┼č─▒ mesafelerini korumakla birlikte bu partilere belli ├Âl├ž├╝de kredi vermi┼člerdi. Bug├╝n bunlar─▒n b├╝y├╝k k─▒sm─▒n─▒n hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒ ya┼čad─▒─č─▒n─▒ g├Âr├╝yoruz. Dolay─▒s─▒yla HDP ve Demirta┼č sadece K├╝rtler de─čil, art─▒k t─▒kanmakta oldu─ču alenile┼čen ÔÇťyeniÔÇŁ sistemden rahats─▒z olanlar i├žin birer cazibe merkezi olma potansiyeline sahip.

Ne var ki T├╝rkiye ve onun medyas─▒ bunun m├╝mk├╝n olup olmayaca─č─▒n─▒ sorgulaman─▒n, tart─▒┼čman─▒n h├ól├ó ├žok uza─č─▒nda.

Belki b├Âylesi daha iyidir, kim bilir!
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 06 Mar 2015 1:33    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:

├ľzg├╝r Mumcu

Kabata┼č Gevezeleri

04 Mart 2015 Cumhuriyet

Kabata┼č iftiras─▒ iktidar─▒n ve onun pa├žas─▒na yap─▒┼č─▒k ya┼čayanlar─▒n yalan─▒ nas─▒l ├žekinmeden siyasi bir enstr├╝man olarak kullanabildiklerini a├ž─▒k├ža g├Âsterdi. Bir i├ž sava┼č ├ž─▒kartma pahas─▒na Kabata┼č yalan─▒ uzun s├╝re g├╝ndemde tutuldu.

D├Ânemin Ba┼čbakan─▒ Erdo─čan meydanlarda bu iftiray─▒ g├Âz├╝n├╝ k─▒rpmadan savundu. ─░ktidar─▒n medyas─▒ da olmayan bir lin├ž giri┼čimini ├Ânce yaratt─▒ sonra yayd─▒.

Zaman─▒nda b├Âyle sahte k─▒┼čk─▒rtmalar sebebiyle toplu katliamlar─▒n ya┼čand─▒─č─▒ bir memlekette ya┼č─▒yoruz. Kabata┼čÔÇÖta ba┼č├Ârt├╝l├╝ bir kad─▒n─▒ ├╝zeri ├ž─▒plak bir grup eylemci lin├ž etti ya da Dolmabah├žeÔÇÖde camide i├žki i├žtiler yalanlar─▒ bu toplumda bir i├ž sava┼č ├ž─▒kartma potansiyeline sahipti.
Bereket ahali memleketin ba┼čbakan─▒na inanmad─▒. Onun i┼čbirlik├žisi gazetecilere de.

Bu sorumsuz ve belli ki bir hayli k├Ât├╝ niyetli k─▒┼čk─▒rtma ├žabas─▒ amac─▒na ula┼čamad─▒.

Siyasette yalan─▒ s─▒kl─▒kla kullanabilmek i├žin ye-teri miktar pi┼čkinli─če de ihtiya├ž var. Bundan da hem iktidarda hem de iktidar─▒n yan─▒nda y├Âre-sinde peydah olmu┼č gazetecilerde bol bol var.

Kabata┼č yalan─▒n─▒ yayan ve destekleyenle-re bu hat─▒rlat─▒l─▒nca televizyon st├╝dyolar─▒n─▒ terk ediyorlar. Bunu bir onur meselesi yapt─▒klar─▒ i├žin de─čil. Be┼č dakika daha o st├╝dyoda oturmaya cesaretleri olmad─▒─č─▒ndan. Korkuyorlar ve dolay─▒s─▒yla ka├ž─▒yorlar.

Dua etsinler ki yalana ┼čerbetli ve bu i┼čleri ├žok umursamayan bir memleketteler. Ba┼čka bir yerde olsa de─čil bir televizyon st├╝dyosuna ad─▒m atmalar─▒ bir gazeteyi ancak bayide g├Ârebileceklerini de biliyorlar.
H├ól├ó sald─▒rganca ve utanmadan bu yalandan bahsetmeleri, hatta kendilerine lin├ž uyguland─▒─č─▒n─▒ s├Âylemeleri bundan. Varl─▒klar─▒n─▒ ve kariyerlerini b├╝y├╝k bir yalana bor├žlular. Kabata┼č da o b├╝y├╝k yalan─▒n bir par├žas─▒.

Varl─▒─č─▒ bir yalana ba─čl─▒ olanlar zamanla o yalana inanmak zorundad─▒r. Aksi halde yok olacaklar─▒n─▒ bilirler. Herkese inan─▒lmaz gelen bu pi┼čkinlik biraz da bununla ilgili.

Bug├╝n o yalan─▒ en katmerlisinden savunan bir gazetecinin avukat─▒ yalan─▒, yalan─▒n nas─▒l olu┼čturulup yay─▒ld─▒─č─▒n─▒ a├ž─▒k├ža anlatt─▒.

Bir ┼čey de─či┼čir mi? De─či┼čmez.

De─či┼čmez ├ž├╝nk├╝ bu bir varl─▒k yokluk meselesidir. ├ľz├╝r dileyip hatalar─▒n─▒ kabul edince aynalardan y├╝zlerinin silinece─čini asl─▒nda bombo┼č olan i├žlerinin d─▒┼ča vurup kaybolup gideceklerini en iyi kendileri bilmektedir.
Yalan ve yalan─▒ savunmak ├Âyle bir yere eri┼čmi┼č ki Yeni ├×afakÔÇÖta kendini liberalli─čin duayeni olarak g├Âren bir say─▒n profes├Âr belki Kabata┼čÔÇÖta Kabata┼č olay─▒ olmad─▒ diyor ve ┼čunlar─▒ yazabiliyor:
ÔÇťOnlar─▒ b─▒rak─▒n, ben bile tacize ve sald─▒r─▒ya u─črad─▒─č─▒m hissine kap─▒ld─▒m. Her an bir sald─▒r─▒ya u─črama tehdidi alt─▒nda kald─▒m. Hayat─▒m─▒ ve hayat tarz─▒m─▒ gerekirse mukabil ┼čiddet kullanarak korumam gerekti─či kanaatine vard─▒m.ÔÇŁ

Yani ÔÇťbelki evet yalan yaland─▒ ama ben tacize u─črad─▒─č─▒m─▒ hissettimÔÇŁ demekte.

Muhakeme bu seviyede.

Hadi Erdo─čanÔÇÖdan bir al─▒nt─▒y─▒ hat─▒rlayal─▒m. Kabata┼č bir yalan diyenlere ne demi┼čti:

ÔÇťSizin insanl─▒─č─▒n─▒z ├Âld├╝ m├╝ be? Sizin vicdan─▒n─▒z bu kadar m─▒ karard─▒? ├çocuklar─▒n─▒z─▒n, e┼činizin y├╝z├╝ne nas─▒l bakabiliyorsunuz be? Sizin ├žocuklar─▒n─▒z─▒n ba┼č─▒na gelseydi b├Âyle mi davran─▒rd─▒n─▒z? Vicdan... Vicdan... Vicdan...ÔÇŁ

Ayn─▒ soruyu Erdo─čan ve di─čer Kabata┼č gevezelerine soral─▒m m─▒?
Bence sormayal─▒m. Zira bu ┼čahsiyet anlay─▒┼člar─▒yla cevap vermeyi b─▒rak─▒n Allah muhafaza dava falan a├žarlar.

Ama ┼čunu yapal─▒m. ├ťlkeyi i├ž sava┼ča dahi g├Ât├╝rebilecek bir yalan─▒ s├Âyleyenleri ve bunu savunanlar─▒ teker teker nedamet getirinceye dek hat─▒rlatal─▒m.

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 12 Mar 2015 13:29    Sujet du message: RÚpondre en citant

Yalanciligin daniskasi, insanlari birbirine dusman edebilmek i├žin bile bile, hem de muslumanlik on plana ├žikarilarak yapiliyor...

Kabatas yalani artik bu isin ├žigrindan ├žiktiginin, Turkiye'de felakete giden bir yozlasmanin oldugunu kanitlamiyor mu?
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 18 Mar 2015 0:06    Sujet du message: RÚpondre en citant

Yalakaligin bu kadar civigi da olmaz dedim, twitter'e baktim dogru ├žikti.

Adamin Do├ž. Dr. unvani var hem de!
Hadi "gotunun kili" olayim diyen teyze bizi guldurmustu, ama bu tip akademisyenler korkutuyor ve universitlerin AKP iktidarinda ne hale geldiginin gostergesi oluyor.

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 28 Mar 2015 1:50    Sujet du message: RÚpondre en citant

Politika sahnesine ├ž─▒kt─▒─č─▒nda ┬ź ben b├Âyle sanat─▒n i├žine t├╝k├╝r├╝r├╝m ┬╗ diyebilecek kapasitede birisi oldu─čundan, y─▒llard─▒r bana itici gelen, ama ne yaz─▒kki ba┼čkent belediye ba┼čkan─▒ s─▒fat─▒n─▒ senelerdir koruyan biri ─░. Melih G├Âk├žek.

Bir ka├ž sene ├Ânce de ─░. yaz─▒lmas─▒n─▒n kendisine ┬ź ibne ┬╗ g├Ândermesi yap─▒lmak suretiyle hakaret ama├žl─▒ oldu─čunu ileri s├╝rm├╝┼čt├╝.

Bu da T├╝rkiyeÔÇÖnin nereden nereye geldi─činin bir ba┼čka g├Âstergesi.

Son olarak partida┼č─▒ ile girdi─či kavgada da ki┼čili─čini ortaya koyan bu adam Ermeni olarak nitelendi kaygisiyla hakaret davas─▒ a├žm─▒┼č.

Avukatlar─▒ ┬ź Ermeni ┬╗ kelimesinin tiksinti veren anlam─▒nda bir kelime oldu─ču sav─▒ ile ba┼čvurmu┼člar. Bu ─▒rk├ž─▒l─▒─č─▒n daniskas─▒ olmuyor mu ?

Citation:

ANKARA B├╝y├╝k┼čehir Belediye Ba┼čkan─▒ Melih G├Âk├žek, Twitter'da kendisine hakaret etti─či gerek├žesiyle yazar Hayko Ba─čdat'a dava a├žt─▒.
Hakaret oldu─ču iddia edilen mesajda Ba─čdat ┼č├Âyle yazm─▒┼č: "Ankara'y─▒ bir Ermeni'ye vermi┼čler, yaz─▒klar olsun."

G├Âk├žek'in avukatlar─▒ mahkemeye verdikleri dilek├želerinde ┼č├Âyle diyorlar:
"Halk taraf─▒ndan bu kadar sevilen, say─▒lan birine y├Ânelik olarak tiksinti veren anlam─▒nda kullan─▒lan bir kelime, m├╝vekkilimin ki┼čilik haklar─▒n─▒n a─č─▒r ┼čekilde ihlali oldu─ču gibi m├╝vekkilime oy veren, destekleyen, seven, sayan herkese kar┼č─▒ yap─▒lm─▒┼č b├╝y├╝k bir sayg─▒s─▒zl─▒kt─▒r."

"Ermeni" kelimesinin neden "tiksinti verdi─čini" anlayabilmem zaten m├╝mk├╝n de─čil.

T├╝rk, K├╝rt, Ermeni, Rum, ─░ngiliz, Alman, ─░talyan vs. Bu kelimeler bir "etnik" aidiyete i┼čaret eder, hakaret olarak kullan─▒lamaz, kullanan ve ├Âyle alg─▒layan ─▒rk├ž─▒ nefret su├žu i┼člemi┼č olur, ├Ânce bunu belirteyim.

├ľte yandan bir Ermeni'nin, bu kelimeyi hakaret amac─▒yla kullanm─▒┼č olmas─▒na kim inan─▒r?

Belli ki "Affedersiniz Ermeni" konusunun konu┼čuldu─ču g├╝nlerde, Ba─čdat bir espri yapm─▒┼č.

Ama bu ├╝lkede uzun s├╝redir esprilere g├╝lmek yerine, bundan hakaret ├ž─▒karmak gibi bir duruma saplan─▒p kald─▒k.

Kimse g├╝lm├╝yor, kendisiyle dalga ge├žmiyor, "a─č─▒r abilik" insanlar─▒n ├╝zerine yap─▒┼č─▒p kalm─▒┼č.

Ba─čdat'─▒n son kitab─▒ "Gollik", ─░nk─▒lap Yay─▒nevi taraf─▒ndan yay─▒nland─▒.
Ba─čdat, kendisiyle, kimli─čiyle, ├ževresiyle ve herkesle nas─▒l tatl─▒ tatl─▒ dalga ge├žiyor, okuman─▒z─▒ ├Âneririm.

Ke┼čke G├Âk├žek'in avukatlar─▒ da bu kitab─▒ okumu┼č olsalard─▒. O vakit bu davay─▒ a├žmalar─▒na, mahkemeleri me┼čgul etmelerine, mahkeme masraflar─▒ yapmalar─▒na gerek kalmazd─▒.

M.Y . Yilmaz, Hurriyet 26/03/2015
Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Suivante
Page 3 sur 8

Sauter vers: