84 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Cr├ęer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2197

Actuellement :
Visiteur(s) : 84
Membre(s) : 0
Total :84

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 02h01:21
murat_erpuyan : 07h25:15
lalem : 13h11:20
duygu : 1 jour, 20h23:17
cengiz-han : 1 jour, 21h53:12

N├ętiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilit├ę de ceux qui les ont post├ęs dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera tol├ęr├ę dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - G├╝n├╝m├╝z T├╝rkiyesi
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un ├ęchange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

G├╝n├╝m├╝z T├╝rkiyesi
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Suivante

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet prÚcÚdent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
medar69
Advanced Expert
Advanced Expert

MessagePostÚ le: 03 FÚv 2015 15:29    Sujet du message: RÚpondre en citant

Mdr Laughing
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 06 FÚv 2015 10:45    Sujet du message: RÚpondre en citant

Laughing
duygu
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 16 FÚv 2015 1:38    Sujet du message: RÚpondre en citant

├ľzgecan kizin katli bir hayli infial uyandirmis gozukuyor, ama orada burada iyi olmus diyenler de yok degil.

Katil zanlisi Erdogan'in sempatizani ├žikinca birisi bu olayi niye siyasete karistiriyorsunuz, niye Erdogan'in adini aniyorsunuz diye galiz kufurler etmis :

tabii ki Erdogan'in sempatizanin katil olmasi bu olaya siyaseti sokabilir ama Ozgecan'in katli siyasidir, ├žunku adam kiligindaki bir yaratik asagidakileri soylemektedir ki bu soylem Erdogan'in kindar ve de dindar gen├žlik kavraminin disavurumu olarak algilanabilir :

http://nediyor.com/2015/02/15/nihat-dogana-gore-esas-suclu-mini-etek-ve-laik-sistem/
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 17 FÚv 2015 16:07    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ozgecan kizin katledilisinin sorumlulugunun neden iktidarda olduguna bir kanit daha bu yazar sifatli kadinin "├ženenizi kapatin" igren├ž soyleminde.

Ozgecan okula filan gitmemesi lazimdi, simdiye kadar evlenmis ve de ├žocuk yapmis olmasi gerekirdi, evinde oturup ├žocugunu buyutmeli, kocasi geldiginde de bacaklarini a├žmaliydi. Bunun yerine okula gidip, minibuslere binerek erkekleri ├žildirttigi i├žin su├žlu. Iste bu yazar denen kadinin soyleminde ki arka plan. Ustelik Amerika'da oluyor, n'olmus yani bizde de olsun diyebilecek kadar gaddar, ama basini filan orttugune gore muslumanliga vurgu yapiyor. Muslumanlikta boyle gaddarlik, boyle hosgorusuzluk var mi? Allah bilir ama bas ortmekle musluman olunmuyor bana gore...

14.02.2015
Citation:

Amerika'da da oluyor, ├ženenizi kapat─▒n

T├╝rkiye, bindi─či minib├╝s ┼čof├Âr├╝ taraf─▒ndan ka├ž─▒r─▒lan, tecav├╝ze kalk─▒┼č─▒lan ve b─▒├žaklan─▒p ├Âld├╝r├╝ld├╝kten sonra cesedi yak─▒lan ├ľzgecan'a a─člarken, Yeni ├×afak yazar─▒ Cemile Bayraktar'dan ak─▒llara durgunluk verecek bir yorum geldi.

Tarsus il├žesinden MersinÔÇÖe gitmek isterken kaybolan, daha sonra b─▒├žaklanm─▒┼č ve yak─▒lm─▒┼č cesedine ula┼č─▒lan ├ľzgecan Aslan cinayeti T├╝rkiye'yi aya─ča kald─▒rd─▒. Bir├žok yerde protestolar ba┼člarken, kad─▒na y├Ânelik ┼čiddete acil ├ž├Âz├╝m istendi.

B├Âylesi bir atmosferde...
Yeni ├×afak yazar─▒ Cemile Bayraktar, sosyal medyada yap─▒lan "M├╝sl├╝man ├╝lke" ele┼čtirilerine cevap verirken, tecav├╝z olaylar─▒n─▒n Amerika'da da ya┼čand─▒─č─▒n─▒ belirterek "├ženenizi kapat─▒n" dedi. Bayraktar ele┼čtiri yapan ki┼čileri ise f─▒rsat├ž─▒l─▒kla su├žlad─▒.

Yeni ├×afak yazar─▒ Cemile Bayraktar Twitter'dan ┼čunlar─▒ yazd─▒: "M├╝sl├╝man ├╝lke,tecav├╝z... f─▒rsat├ž─▒l─▒─č─▒na soyunmay─▒n, Amerika'da her iki dakikada bir kad─▒n tecav├╝ze u─čruyor. ├×imdi ├ženenizi kapat─▒n"
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 19 FÚv 2015 2:29    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:

Siyaset denilen ┼ču ┼čey

Siyaset denilen ┼ču ┼čey...

Muhalif bir kad─▒n milletvekilinin, kad─▒na kar┼č─▒ ┼čiddeti ele┼čtirmek i├žin ba┼čka kad─▒nlarla birlikte yapt─▒─č─▒ dans─▒ bile sapt─▒r─▒p, ondan bir se├žim mezesi ├ž─▒karacak kadar a┼ča─č─▒lara inmi┼čse...

Dibimizde her g├╝n 800 M├╝sl├╝man ba┼čka M├╝sl├╝manlar taraf─▒ndan hunharca katledilirken, Amerika'da 3 M├╝sl├╝man gencin ├Âld├╝r├╝lmesinden medet umacak kadar ufalanm─▒┼č, k├╝├ž├╝lm├╝┼čse...

Hunharca katledilmi┼č bir gen├ž k─▒z─▒n s─▒rt─▒ndan laik bir kad─▒na, "Sen Fatiha biliyor musun" gibi bir su├žlama vesilesi haline bile getirilecek kadar c├╝cele┼čmi┼čse...

21'inci y├╝zy─▒lda 18'inci y├╝zy─▒ldan kalma saray dekorlar─▒nda oynanan bir vodvil haline getirilmi┼čse...

Ne diyeyim arkada┼č... Biraz riskli...
Ben, ne diyeceksem i├žimden diyorum...
Siz de ├Âyle yap─▒n.

Annelik babal─▒k denen ┼ču ┼čey e─čer

Annelik babal─▒k denilen ┼ču ┼čey...
├ľzgecan'─▒n annesinin, babas─▒n─▒n duru┼ču gibi soylu bir ┼čeyse e─čer...

Annelik, babal─▒k denilen ┼ču ┼čey...
├ľzgecan ve ablas─▒ Beste'nin a─čz─▒nda "Babam zaten bizi okula g├Ânderdi" ┼čark─▒s─▒na d├Ân├╝┼čm├╝┼čse e─čer...

├ľzgecan'─▒n katilleri kar┼č─▒s─▒nda bile kan davas─▒n─▒ reddeden adalet duygusuna d├Ân├╝┼čebilen bir ┼čeyse e─čer...
Daha k─▒zlar─▒n─▒n a─č─▒t─▒n─▒ yakarken, ba┼čkalar─▒n─▒n k─▒z ├žocuklar─▒ i├žin sevgi dolu temennilere d├Ân├╝┼čebilen bir duyguysa e─čer...

O annelik, o babal─▒k...
├çok ┼čerefli bir duygudur.
T─▒pk─▒ ├ľzgecan'─▒n annesi ve babas─▒n─▒nki gibi...

Ne diyeyim arkada┼č...
Korkacak bir ┼čey yok.
Ben b├╝t├╝n g├╝c├╝mle hayk─▒r─▒yorum...
Siz de hayk─▒r─▒n...
Ki, siyaset de duysun bu sesi...

Huriiyet 18/2/15 - Ertugrul ├ľzk├Âk
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 23 FÚv 2015 2:47    Sujet du message: RÚpondre en citant

Biraz eski ama guncelligi ge├žerli.

Citation:

Taht─▒revana binelim, monar┼čileri devirelim
19 Ekim 2014 Pazar, 02:00:40 G├╝ncelleme:09:01:14
Fatih Altayl─▒

ÔÇťBATILI fikir adamlar─▒ ve think tankÔÇÖler T├╝rkiyeÔÇÖnin NATOÔÇÖdan at─▒lmas─▒ gerekti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorÔÇŁ diye yazd─▒m ya!

T├╝rkiyeÔÇÖnin ÔÇťd├╝┼č├╝nenleriÔÇÖÔÇÖ hemen cevap yeti┼čtirmeye ba┼člad─▒lar.

ÔÇťOnlar─▒n d├╝┼č├╝ncelerinin ne ├Ânemi var. Onlar yanl─▒┼č yap─▒yorsunuz diyorsa T├╝rkiye do─čru yolda demektirÔÇÖÔÇÖ ana fikrinde cevaplar.

Bir an i├žin bu arkada┼člar─▒n hakl─▒ oldu─čunu d├╝┼č├╝nelim.

O zaman ben de onlara ┼ču soruyu sormak isterim:

ÔÇťPeki o zaman AK PartiÔÇÖnin ilk 8-10 y─▒l─▒nda Bat─▒l─▒ liderler AK PartiÔÇÖye ve o zamanki genel ba┼čkan─▒na methiyeler d├╝zerken, ├Âd├╝ller verirken, Bat─▒ gazeteleri, think tankÔÇÖleri AK PartiÔÇÖnin T├╝rkiyeÔÇÖyi ├žok iyiye g├Ât├╝rd├╝─č├╝n├╝ anlat─▒rken, bununla ilgili makaleler yaz─▒l─▒rken bunlara de─čer veriyor, gazetelerinizde bunlar─▒ ├žar┼čaf ├žar┼čaf man┼čet yap─▒yordunuz, yap─▒yorduk. Madem bunlar T├╝rkiyeÔÇÖnin k├Ât├╝l├╝─č├╝n├╝ istiyorlar, o zaman AK PartiÔÇÖyi ├Âverek T├╝rkiyeÔÇÖnin k├Ât├╝l├╝─č├╝ i├žin mi ├žal─▒┼č─▒yorlard─▒?ÔÇŁ

Umar─▒m bu basit soruya bir yan─▒t verirsiniz. Ayn─▒ yaz─▒ya gelen baz─▒ ele┼čtiriler de ┼č├Âyleydi:

ÔÇťAts─▒nlar NATOÔÇÖdan. Biz de ─░slam NATOÔÇÖsunu kurar─▒z.ÔÇÖÔÇÖ

Tabii bunlar─▒ hesap etmedi─či, T├╝rkiyeÔÇÖnin BM G├╝venlik Konseyi ├╝yeli─činin Suudi Arabistan ve M─▒s─▒r ba┼čta olmak ├╝zere ─░slam ├╝lkeleri taraf─▒ndan engellenmesiydi. Hesap etmiyorlard─▒ ve edemezlerdi. ├ç├╝nk├╝ Enver Pa┼ča hayalcili─či tepeden t─▒rna─ča h├ókimdi ve cehaletle besleniyordu.

├×a┼č─▒rd─▒lar ve ┼č├Âyle bir yorumla kar┼č─▒ma dikildiler:

ÔÇťEvet ama Suudi ArabistanÔÇÖda halk de─čil, Bat─▒ u┼ča─č─▒ bir monar┼či y├Ânetimde. O y├╝zden orada bize kar┼č─▒ ├ž─▒kt─▒lar.ÔÇÖÔÇÖ

Diyelim ki ├Âyle. Halk bizden yana ama y├Ânetim de─čil

Peki ne yapacak T├╝rkiye?

Arap ├╝lkelerindeki monar┼čileri mi devirece─čiz! Onlara sava┼č m─▒ a├žaca─č─▒z

Ba┼člar─▒na I├×─░DÔÇÖi mi musallat edece─čiz

Her y─▒l en az 60-80 milyar dolar d─▒┼č kaynak bulamazsa ekonomisini ayakta tutamayacak bir ├╝lke i├žin, yani bizim i├žin gere─činden fazla iddial─▒ de─čil mi bu hedef!

Ayran─▒m─▒z yokken i├žmeye, taht─▒revanla m─▒ gidece─čiz monar┼čileri devirmeye.

Monar┼čileri devirmektense akl─▒m─▒z─▒ ba┼č─▒m─▒za dev┼čirmek daha iyi de─čil mi!

Bat─▒ÔÇÖn─▒n KobaniÔÇÖde g├Ârd├╝─č├╝

T├ťRK─░YE, I├×─░D politikas─▒yla PKKÔÇÖy─▒ Bat─▒ÔÇÖn─▒n g├Âz├╝nde ┼čahane bir yere ta┼č─▒d─▒. ├×u anda Bat─▒ bas─▒n─▒nda her g├╝n sayfalar dolusu Kobani methiye yaz─▒lar─▒, saatler boyunca Kobani kahramanl─▒k filmleri yay─▒nlan─▒yor

Alg─▒ ┼ču: ÔÇťModerniteden yana K├╝rtler, ├Âzellikle de K├╝rt kad─▒nlar, kafa kesen radikal ─░slamc─▒lar─▒ durdurdu. Hem de Bat─▒ d├╝nyas─▒yla el ele.ÔÇÖÔÇÖ

Bu alg─▒ art─▒k yerle┼čti. Peki T├╝rkiye alg─▒s─▒ ne? Yine ayn─▒ haberlerde T├╝rkiye, I├×─░DÔÇÖle sava┼čmak bir yana gizliden I├×─░DÔÇÖi destekleyen, I├×─░DÔÇÖle sava┼čan K├╝rtleri u├žaklarla bombalayan ├╝lke. Bat─▒l─▒ ne bilsin Kobani nire, Kandil nire. Onlar─▒n g├Ârd├╝─č├╝ ┼ču: K├╝rtler I├×─░DÔÇÖle sava┼č─▒yor. T├╝rkiye, K├╝rtleri bombal─▒yor.

iPhone 6 m─▒ al─▒rs─▒n─▒z kitap m─▒?

SEVG─░L─░ dostum Prof. Celal ├×eng├ÂrÔÇÖden epeydir ses seda ├ž─▒km─▒yordu.

─░ki hafta ├Ânce o─člu As─▒mÔÇÖ─▒n da kat─▒ld─▒─č─▒ yemekte dalga ge├žtim diye k├╝st├╝ zannettim.

Yemek s─▒ras─▒nda As─▒mÔÇÖ─▒n elindeki ekran─▒ ├žatlak telefonu g├Âr├╝nce, ÔÇťCimri adam. Bir telefon alsana ├žocu─čaÔÇÖÔÇÖ dedim.

ÔÇťArt─▒k ├žal─▒┼č─▒yor. Paras─▒ var kendi als─▒nÔÇÖÔÇÖ diye yan─▒t verdi.

As─▒m ├×eng├Âr bir s├╝redir ─░svi├žreÔÇÖnin en ├Ânemli ├╝niversitelerinden birinde ├Â─čretim ├╝yesi oldu. Hen├╝z yirmili ya┼člar─▒n─▒n ba┼č─▒nda

As─▒mÔÇÖa d├Ând├╝m, ÔÇťMaa┼č m─▒ d├╝┼č├╝k yoksa ─░svi├žreÔÇÖde telefonlar m─▒ pahal─▒?ÔÇŁ diye sordum.

ÔÇťYok Fatih Abi. Ama telefon almak i├žin ay─▒rd─▒─č─▒m parayla ├žok i┼čime yarayacak bir kitap ald─▒m. Telefon b├Âyle de i┼č g├Âr├╝yor ama o kitab─▒ bir daha bulamazd─▒mÔÇÖÔÇÖ dedi.

Biliyorum ki, As─▒m lime lime oluncaya kadar o telefonu kullanacak ve telefon paras─▒yla daha ├žoook kitap alacak.

Neyse; ben CelalÔÇÖin bu y├╝zden bana k─▒zd─▒─č─▒n─▒ ve mektup yazmad─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yordum

├ľnceki g├╝n telefonum ├žald─▒.
Celal ├×eng├Âr kar┼č─▒mda.
ÔÇťK├╝st├╝n m├╝?ÔÇÖÔÇÖ dedim. ÔÇťYok yahu. Niye k├╝seyimÔÇÖÔÇÖ dedi.
Me─čer yollad─▒─č─▒ mektuplar benim elime ge├žmemi┼č.
Hepsini yeniden yollad─▒.
A┼ča─č─▒da okuyaca─č─▒n─▒z mektup da onlardan biri

CELAL HOCAÔÇÖDAN MEKTUPLAR

2026'YI D├ť├×├ťNEN VAR MI?

ÔÇťSEVG─░L─░ Fatih, Sana 2026ÔÇÖn─▒n ak─▒l ve bilgi fakiri politikac─▒lar a├ž─▒s─▒ndan ├Ânemini anlatay─▒m m─▒?

T├╝rkiye pek uzun bir zamandan beri bilgisi s─▒n─▒rl─▒, k├╝lt├╝r├╝ k─▒t, kentli k├╝lt├╝rden uzak, kaliteden daha ├žok kantiteye ├Ânem veren politikac─▒lar taraf─▒ndan y├Ânetildi─či i├žin ba┼č─▒ giderek derde giriyor, i├žeride milli b├╝t├╝nl├╝─č├╝ ve ya┼čam huzuru azal─▒yor, d─▒┼čar─▒da g├╝venilirli─či ve itibar─▒ s─▒f─▒ra ko┼čuyor, ekonomisi de tamamen tefecili─če dayanan ve d─▒┼č d├╝nyan─▒n uyan─▒klar─▒ taraf─▒ndan empoze edilen yalanc─▒ bir ÔÇśgeli┼čmeÔÇÖ d├Ânemi sonu ba┼č a┼ča─č─▒ gitmeye ba┼čl─▒yor. S─▒f─▒rlar at─▒ld─▒ktan sonra dolar kar┼č─▒s─▒nda 1 liradan ba┼člayan T├╝rk liras─▒ nihayet 2.30ÔÇÖu g├Ârd├╝. D├╝┼č├╝┼č devam edecektir, ├ž├╝nk├╝ T├╝rk liras─▒n─▒n kar┼č─▒l─▒─č─▒ yok!

Ak─▒l fakirlerinin bunun ne anlama geldi─čini anlamas─▒ m├╝mk├╝n de─čildir. Ta ki, hayat─▒n─▒ tam olarak etkileyinceye kadar bug├╝nk├╝ siyasi tutumunu s├╝rd├╝rmeye devam edeceklerdir. (Ak─▒l fakiri laf─▒ benim yak─▒┼čt─▒rd─▒─č─▒m bir laf de─čildir: T├╝rkiye Cumhuriyeti halk─▒n─▒n ortalama IQ y├╝zdesi 90ÔÇÖd─▒r. Bu normal kabul edilebilecek zek├ón─▒n en alt─▒d─▒r. Merak edenler internete ba─član─▒p ┼ču tabloya bir g├Âz atabilir: http://www.photius.com/rankings/ national_iq_scores_country_ranks. html; bu arada hat─▒rlatay─▒m: Ortalama zek├ó y├╝zdesi 100ÔÇÖd├╝r).

Fakat en b├╝y├╝k felaket mevcut iktidar tak─▒m─▒n─▒n ÔÇśheyecanlaÔÇÖ bekledi─či 2023ÔÇÖten ├╝├ž sene sonra cereyan edebilir (belki de daha ├Ânce).

Diyeceksin 2026ÔÇÖda ne olacak? B├╝y├╝k bir ihtimalle o tarihte veya daha ├Ânce, ┼čimdi FransaÔÇÖda hemen b├╝t├╝n uygar d├╝nyan─▒n (ABD, ─░ngiltere, Fransa, Rusya, Japonya, Kore, ├çin...) parasal ve bilimsel katk─▒ yapt─▒─č─▒ ITERÔÇÖin (Uluslararas─▒ Termon├╝kleer Deneysel Reakt├Âr) teknolojik deneyleri sonu├žlanarak s─▒f─▒r kirlilik ├╝reten ve neredeyse s─▒f─▒r maliyeti olacak olan f├╝zyon enerjisi ├╝retimi hayata ge├žecek ve bir galon deniz suyu 300 galon petrol kadar enerji ├╝retmeye ba┼člayacak.

Bu art─▒k ÔÇśOlabilir mi?ÔÇÖ, sorusu de─čil, ÔÇśNe zaman?ÔÇÖ sorusu olmu┼čtur. Bu arada elektrikli otomobiller d├╝nyan─▒n en kaliteli petroll├╝ otomobillerinden daha iyi performans g├Âstermeye ba┼člad─▒lar.

Elektrikli gemi ve u├žaklar da yolda. F├╝zyon hemen hemen bedava elektrik sa─člayaca─č─▒ i├žin, bu t├╝r teknolojilere sahip ├╝lkeler kelimenin tam anlam─▒yla bedava ya┼čamaya ba┼člayacaklar.

Ta┼č─▒ma ve haberle┼čme tamamen elektrikle y├Ânetilecek (Jules Verne nur i├žinde yats─▒n; bunlar─▒ 150 sene evvel g├Ârm├╝┼čt├╝).

Tabii T├╝rkiye bu bedava ya┼čama yar─▒┼č─▒n─▒n tamamen d─▒┼č─▒nda olacakt─▒r, zira bilimi d─▒┼člayan ve hor g├Âren y├Âneticilerle, onlar─▒n a├žt─▒─č─▒ imam mekteplerinde verilen e─čitimle bu yar─▒┼ča kat─▒lmak m├╝mk├╝n de─čildir.

Malum bizim ├Ânceli─čimiz kafalar─▒n i├žine hangi bilgileri koydu─čumuz de─čil, kafan─▒n ├╝zerinin ├Ârt├╝l├╝ olup olmamas─▒.

Olu┼čmas─▒na ne yaz─▒k ki katk─▒ sa─člamad─▒─č─▒m─▒z bu teknolojiye ihtiyac─▒m─▒z olacak. Ee ne yapmak laz─▒m?

Sat─▒n almak, ├ž├╝nk├╝ ba┼čka ├žare yok. Neyle? Param─▒z pulumuz ┼čimdikinden ├žok daha az olacak, ├ž├╝nk├╝ sataca─č─▒m─▒z ne mal─▒m─▒z, ne akl─▒m─▒z var. ├ťstelik de bedava enerjiye sahip olanlarla ├╝retim rekabeti yapmam─▒z da zaten m├╝mk├╝n olmayacak.

Peki neyi sataca─č─▒z da paras─▒yla bu teknolojiyi alaca─č─▒z? Tek ┼čeyimiz kalm─▒┼č olacak: ├ťlkemiz ve ├Âzg├╝rl├╝─č├╝m├╝z. Bunlar─▒ satarak ya┼čamaya ├žal─▒┼čaca─č─▒z.

Dua edelim ki geli┼čmi┼č milletlerin bunlara ihtiyac─▒ olsun. Yoksa o ┼čans─▒m─▒z bile olmayacak; yani bize art─▒k ya┼čam ┼čans─▒ bile tan─▒nmayacak.

Ama buna m├╝stahak─▒z: ├ç├╝nk├╝ bilimi, ├ža─čda┼čl─▒─č─▒ de─čil z─▒rval─▒─č─▒ tart─▒┼č─▒yoruz ve siyasal tercihlerimizi bu sa├žma tart─▒┼čmalara g├Âre belirliyoruz.

Tart─▒┼čal─▒m, AKP I├×─░DÔÇÖe kar┼č─▒ hareket ÔÇśfetvas─▒ÔÇÖ alabilir mi, alamaz m─▒? Acaba bunu hangi ulemaya sorsak

El├ólemin en y├╝ksek bilimsel d├╝zeyde bedava rahat ya┼čam─▒ yakalamak ├╝zere oldu─ču bir d├Ânemde, bu gibi z─▒rval─▒klarla u─čra┼čan, ├žocuklar─▒n─▒ orta├ža─č─▒n sa├žmal─▒klar─▒n─▒ ├Â─čreten kurumlara mahk├╗m eden cahil ve ak─▒ls─▒z bir toplum, ya┼čama hakk─▒ndan zaten vazge├žmi┼č demektir.

├×una emin olun: Arkam─▒zdan kimse a─člamayacakt─▒r. ÔÇś─░yi olduÔÇÖ bile diyecek d├╝┼čman ├ž─▒kmayacak, ├ž├╝nk├╝ d├╝┼čman bile addedilmeyecek kadar ├Ânemsiz olaca─č─▒z

Sevgilerle arkada┼č─▒m, CelalÔÇÖÔÇÖ

NOT: CelalÔÇÖin bu mektubundan bir hafta kadar sonra Lockheed y─▒llard─▒r y├╝r├╝tt├╝─č├╝ gizli bir proje ile f├╝zyon reakt├Âr├╝n├╝ geli┼čtirdi─čini ve 5 y─▒l i├žinde askeri, 10 y─▒l i├žinde sivil kullan─▒ma haz─▒r hale getirece─čini a├ž─▒klad─▒. Yani 2026ÔÇÖda de─čil 2025ÔÇÖte Celal ├×eng├ÂrÔÇÖ├╝n s├Âz├╝n├╝ etti─či bedava enerji hayat─▒m─▒za girmi┼č olacak

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 23 FÚv 2015 3:00    Sujet du message: RÚpondre en citant

Yukaridaki Celal Sengol'un saptamalarina kizanlar olabilir ama iste size bunun bir dogrulamasi :

Citation:

Y├╝zde 52 oyun s─▒rr─▒ bu videoda
49

22.02.2015 23:48
Karakter boyutu :

SGK'n─▒n, Sa─čl─▒k Uygulama Tebli─či'nde yapt─▒─č─▒ de─či┼čiklikle fizik tedavi hastalar─▒n─▒n her masraf─▒n─▒ kar┼č─▒lamamaya ba┼člamas─▒ baz─▒ hastalar─▒ ma─čdur etmeye ba┼člad─▒.

Uzmanlar, fizik tedavinin kapsam d─▒┼č─▒ b─▒rak─▒lmas─▒ nedeniyle ameliyat olmadan tedavi olabilecek hastalar─▒n da ameliyata mahkum edildi─čini savunarak karar─▒ ele┼čtirdi.

Kanal D haber muhabiri SGK'n─▒n bu karar─▒yla ilgili sokakta vatanda┼člar─▒n yorumunu sordu. Ancak bir vatanda┼č─▒ bu karar─▒n al─▒nd─▒─č─▒na bir t├╝rl├╝ ikna edemedi.

"Baz─▒ kalemleri art─▒k ├Âdememeye ba┼člam─▒┼č SGK" diyen muhabir "├Âd├╝yor.Yalan bunlar inanma" diye cevap ald─▒.

Muhabir "Pazartesi g├╝n├╝ resmi gazetede yay─▒nland─▒ ama" deyince vatanda┼č "yalan bunlar inanma. Devlet m├╝kemmel bir ┼čekilde ├žal─▒┼č─▒yor" dedi.

Muhabir "ama Resmi Gazete devletin gazetesi" deyince de yine "O gazetelere inanma" diye yan─▒t ald─▒.

G├Âr├╝l├╝yor ki gazeteler ne yazarsa yazs─▒n (ki buna Resmi Gazete de dahil), bir kitle AKP'nin icraatlar─▒n─▒ hi├žbir ┼čekilde tart─▒┼čm─▒yor.

videosu da var :
http://odatv.com/n.php?n=yuzde-52-oyun-sirri-bu-videoda-2202151200
Georges
Spammer
Spammer

MessagePostÚ le: 13 Avr 2015 1:40    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ge├žende bir han─▒mefendiden dinledim. AnkaraÔÇÖda k─▒z─▒yla otob├╝se binmi┼č, bir erke─čin yan─▒ bo┼čmu┼č. Arkada┼č─▒m han─▒m da onun yan─▒na oturmu┼č. Biraz sonra ├žar┼čafl─▒ bir kad─▒n daha binmi┼č ve ayakta bekliyormu┼č. Sonraki durakta erkek inince, han─▒m arkada┼č, ├žar┼čafl─▒ya bo┼č yeri g├Âstermi┼č.

├çar┼čafl─▒ ÔÇťSiz o erke─čin kalkt─▒─č─▒ yere ge├žin, ben sizin yerinize oturay─▒mÔÇŁ deyince arkada┼č─▒m afallam─▒┼č ve sormu┼č "Ni├žin?"

"O erkek hen├╝z kalkt─▒ ve oturdu─ču yer daha so─čumad─▒, dolay─▒s─▒yla oraya oturamam."

Arkada┼č f─▒tt─▒rm─▒┼č tabii ki, "nereye gidip oturursan otur" demi┼č ve k─▒z─▒n─▒ kolundan ├žekti─či gibi oturtmu┼č. Sonra b├╝t├╝n otob├╝s bunu tart─▒┼čmaya ba┼člam─▒┼č.

BUNLARI OKUYUNCA DÎNÎ BİLGİMİN NE KADAR EKSİK OLDUÐUNU FARKETTİM!

Kad─▒n─▒n yeri so─čumad─▒k├ža erkek, kad─▒n─▒n oturdu─ču yere oturmamal─▒d─▒r.
Kad─▒nlara Dini Bilgiler sayfa 24

Kocan─▒n v├╝cudu irin ile kapl─▒ dahi olsa ve kar─▒s─▒ onu yalayarak temizlese yine de kocas─▒n─▒n hakk─▒n─▒ ├Âdemi┼č olmaz.
─░bni Hacer El Heytemi 2/121 Ahmed b. Hanbel, M├╝sned, V, 239

Ey kad─▒nlar! E─čer kocalar─▒n─▒z─▒n size olan haklar─▒n─▒ bilseydiniz, ayaklar─▒n─▒n tozunu y├╝zlerinizle silerdiniz.
Haf─▒z Zehebi-B├╝y├╝k G├╝nahlar- Sayfa 187

Kad─▒nlar─▒n dinleri ve ak─▒llar─▒ eksiktir.
Sahihi Buhari

├çok lanet ediyor ve kocalar─▒n─▒za kar┼č─▒ nank├Ârl├╝k ediyorsunuz. Akl─▒ ba┼č─▒nda bir erke─čin akl─▒n─▒ sizin kadar ├želebilen akl─▒ ve dini eksik ba┼čka bir varl─▒k g├Ârmedim.
M├╝slim, ─░man, 34/132 ─░bn Mace, Fiten 19/4003

Kad─▒nlar aras─▒nda iyi kad─▒n, y├╝z tane karga aras─▒nda alaca bir karga gibidir. Sahihi Buhari

Ey kad─▒nlar toplulu─ču! Sadaka veriniz ve ├žok isti─čfar ediniz. ├ç├╝nk├╝ ben Cehennem halk─▒n─▒n ├žo─čunun sizler oldu─čunu g├Ârd├╝m.
M├╝slim, ─░man, 34/132 ─░bn Mace, Fiten 19/4003

Bir kad─▒n kocas─▒ kendisinden raz─▒ oldu─ču halde ├Âl├╝rse Cennete girer.
Riyazus Salihin

Kad─▒nlar─▒n hay─▒rl─▒s─▒, erkeklerin yaramazl─▒klar─▒ na, k├Ât├╝ huylar─▒na sabredendir, bu sab─▒r onlar─▒n cennete girmesine sebeptir.
Kad─▒nlara Dini Bilgiler sayfa:88

Namaz─▒ bozan ┼čeyler kara k├Âpek, e┼ček, domuz ve kad─▒nd─▒r.
Sahihi M├╝slim, Salat 265; Tirmizi Salat 253/338 Ebu Davud, Salat, 110/720

U─čursuzluk ├╝├ž ┼čeyde vard─▒r: Kad─▒nda, evde ve atta.
Ebu Davud, T─▒b, 24/3922; M├╝slim, Selam, 34/115 Buhari, Nikah, 17/4805

D├Âvme yapan ve yapt─▒rana, y ├╝zdeki t├╝yleri ald─▒ran ve estetik i├žin di┼člerini seyrelttiren kad─▒nlara Allah lanet etsin. Sahihi Buhari

Takma sa├ž takan, takt─▒ran, ka┼člar─▒ incelten, ka┼člar─▒n─▒ incelttiren, d├Âvme yapan ve d├Âvme yapt─▒ran lanetlenmi┼čtir. Ebu Davud, Tereccul, 5

E─čer bir kad─▒n peruk takarsa, e─čer kol ve y├╝z├╝ne d├Âvme ya da ben yaparsa, y├╝z├╝nden ve ka┼člar─▒ndan c─▒mb─▒zla k─▒l ald─▒r─▒rsa, y├╝z├╝ne g├╝zellik vermek i├žin ┼čekil de─či┼čtirirse lanetlenmi┼čtir.
─░mam ├×arani ├óÔéČÔÇť Uhudul Kubra ├óÔéČÔÇť Sayfa 313, 867, 889

Kad─▒nlar─▒ zarar vermeyecek miktarda a├ž, a┼č─▒r─▒ gitmeyecek kadar da k─▒yafetsiz b─▒rak─▒n─▒z. ├ç├╝nk├╝ kad─▒nlar iyice doyar, g├╝zelce giyinirlerse onlar i├žin d─▒┼čar─▒ ├ž─▒k─▒p gezmekten daha sevimli bir ┼čey yoktur. Fakat onlar biraz a├ž, biraz da ├ž─▒plak kal─▒rlarsa onlar i├žin evde oturmaktan hay─▒rl─▒ bir ┼čey yoktur.
─░bn├╝l Cevzi, Mevzuat, II/282-283; Suyuti, Leali, II/154 ─░bn Arrak, Tenzih├╝'┼č-├×eria, II/212-213

Kad─▒nlar─▒n─▒za evlerinin kap─▒s─▒nda oturmamalar─▒ i├žin yeni elbise yapt─▒rmay─▒n, ├ž├╝nk├╝ elbiseleri g├╝zel ve yeni olursa kalplerine d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kmak arzusu gelir.
─░mam─▒ Gazali-Kimyay─▒ Saadet sayfa:178 ─░bn Ebi ├×eybe, Musannaf, IV/II, 420

D─▒┼čar─▒ ├ž─▒kmas─▒ kesin gereken kad─▒n ise kocas─▒ndan izin ald─▒ktan sonra d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kacak ve ┼ču kurallara kesin uyacakt─▒r:
1-S─▒k─▒ s─▒k─▒ya ├Ârt├╝n├╝p k├Ât├╝ giysilere b├╝r├╝ne,
2-Hi├ž ├ž─▒kmam─▒┼č gibi davrana,
3-Ba┼č─▒n─▒ ├Âne e─čip kimsenin y├╝z├╝ne bakmaya,
4-Kalabal─▒─ča kar─▒┼čmaya,
5-Erkeklerin bulundu─ču yerlere yana┼čmaya,
6-Herkesin dola┼čt─▒─č─▒ sokaklardan uzak dura,
7-─░┼čini bir an ├Ânce bitirip evine d├Âne,
─░mam─▒ Gazali ├óÔéČÔÇť ─░hyay─▒ Ulumuddin ├óÔéČÔÇť 2/290

KADININ EN MAKBUL├ť KOYUN C─░NS─░D─░R
1-Giyim ku┼čam hevesinden maymun.
2-Fakir d├╝┼čmeye raz─▒ olmad─▒─č─▒ndan k├Âpek.
3-Kocas─▒na ve di─čer insanlara kibrinden y─▒lan.
4-Gece g├╝nd├╝z ko─čuculuk ya pt─▒─č─▒ndan akrep.
5-Evden e┼čya satt─▒─č─▒ndan fare.
6-Erkeklere hile kurdu─čundan tilki.
7-Kocas─▒na itaat etti─činden dolay─▒ koyundur.
─░mam─▒ Gazali- ─░hyay─▒ Ulumuddin

Sana kad─▒nlar─▒n ayba┼č─▒ halini sorarlar. De ki: O bir ezad─▒r. Ayba┼č─▒ halinde kad─▒nlardan uzak durun ve onlar temizleninceye kadar kendilerine yakla┼čmay─▒n.
Bakara SuresiÔÇô222

Kad─▒nlara dan─▒┼čmay─▒n, onlara muhalefet edin. Kad─▒nlara muhalefet edin, zira kad─▒nlara muhalefet berekettir.
Kad─▒nlara Dini Bilgiler 44,45 Suyuti, Leali II, 147; ─░bn Arrak, Tenzih├╝'┼č ├×eria II, 210

Kim ki kar─▒s─▒na itaat ederse Allah (cc) onu y├╝z├╝st├╝ Cehenneme atar.
─░bn Arrak II, 215

Ba┼člar─▒na bir kad─▒n─▒ ge├žiren bir kavim asla i┼čah olmaz.
─░bni Hanbel M├╝sned 5/43,50; Tirmizi Fiten:75 Nesai Kudat:8; Buhari Fiten:18

Kad─▒nlara yaz─▒y─▒ ├Â─čretmeyin. Diki┼či ve Nur Suresini ├Â─čretin.
─░bn├╝'l Cevzi, Mevzuat II, 269

Ki┼či kad─▒n─▒n─▒ yata─ča davet eder de kad─▒n ka├žarak e┼či sinirli bir ┼čekilde gecelerse, melekler o kad─▒na sabaha kadar lanet eder.
Sahihi Buhari 9/36

Bir kad─▒n kocas─▒ndan bo┼čan─▒rsa o kad─▒na cennet kokusu haram olunur.
Kad─▒nlara Dini Bilgiler sayfa 61

Bir hadis de ┼č├Âyle der: 'Camiye gelirken kokulanan kad─▒n evine d├Ân├╝pte c├╝n├╝pl├╝kten ├Ât├╝r├╝ boy abdesti al─▒r gibi y─▒kanmad─▒k├ža, Allah kat─▒nda onun namaz─▒ kabul olmaz.'
Avn├╝l mab├╝l 11/230
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 18 Avr 2015 1:31    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:

Akbabalar ├╝┼č├╝┼čt├╝

Y─▒lmaz ├ľzdil - S├Âzc├╝, 17 Nisan 2015

VatikanÔÇÖdan sonra Avrupa Parlamentosu da, T├╝rkiyeÔÇÖye ├ža─čr─▒ yapt─▒, ÔÇť1915 olaylar─▒n─▒ Ermeni soyk─▒r─▒m─▒ olarak tan─▒ÔÇŁ dedi.

*

Ermeni as─▒ll─▒ Amerikan vatanda┼člar─▒, 1915ÔÇÖteki ta┼č─▒nmaz mallar─▒yla, banka hesaplar─▒ i├žin, T├╝rkiye aleyhine dava a├žt─▒. T├╝rkiye Cumhuriyet Merkez Bankas─▒ ve Ziraat Bankas─▒ ÔÇťdaval─▒ÔÇŁ olarak belirtildi.

*

Avrupa ParlamentosuÔÇÖnda ÔÇťDersim soyk─▒r─▒m─▒ÔÇŁ toplant─▒s─▒ d├╝zenlendi. ÔÇťMustafa Kemal ya┼časayd─▒, bug├╝n sava┼č su├žlusu olarak yarg─▒lan─▒rd─▒ÔÇŁ denildi. LaheyÔÇÖe g├Ât├╝r├╝ld├╝, Uluslararas─▒ Ceza MahkemesiÔÇÖne ÔÇťDersim soyk─▒r─▒m─▒ hakk─▒nda su├ž duyurusuÔÇŁnda bulunuldu.

*

Yunanistan meclisi ÔÇťPontus Rum soyk─▒r─▒m─▒ÔÇŁn─▒ tan─▒d─▒. 19 May─▒sÔÇÖ─▒ ÔÇťPontus Rum soyk─▒r─▒m─▒n─▒ anma g├╝n├╝ÔÇŁ ilan etti.

*

ABD PhiladelphiaÔÇÖya ÔÇťPontus soyk─▒r─▒m an─▒t─▒ÔÇŁ dikildi.

*

─░sve├žÔÇÖten sonra Avustralya da ÔÇťS├╝ryani soyk─▒r─▒m─▒ÔÇŁn─▒ tan─▒d─▒. T├╝rkiyeÔÇÖye ├ža─čr─▒ yap─▒ld─▒, ÔÇťS├╝ryani soyk─▒r─▒m─▒n─▒ kabul edin ve ├Âz├╝r dileyinÔÇŁ denildi.

*

Fransa ve Bel├žikaÔÇÖdan sonra YunanistanÔÇÖa da ÔÇťS├╝ryani soyk─▒r─▒m an─▒t─▒ÔÇŁ dikildi. HollandaÔÇÖya dikilmek ├╝zere.

*

Ezidilerin ruhani liderleri, T├╝rkiyeÔÇÖnin ÔÇťEzidi soyk─▒r─▒m─▒ÔÇŁ yapt─▒─č─▒n─▒ kabullenmesi i├žin, ABD ba┼čkan─▒ ObamaÔÇÖya mektup yaz─▒p, yard─▒m istedi. T├╝rklerin ÔÇťbir milyon EzidiÔÇÖyi katletti─čiÔÇŁ iddia edildi.

*

Almanya, Fransa, ABD, Kanada ve AvustralyaÔÇÖda ÔÇťEzidi soyk─▒r─▒m─▒ÔÇŁ y├╝r├╝y├╝┼čleri yap─▒ld─▒. ─░sve├žÔÇÖe ÔÇťEzidi soyk─▒r─▒m─▒ an─▒t─▒ÔÇŁ dikiliyor.

*

Ermeni, K├╝rt, Rum, S├╝ryani, EzidiÔÇŽ
K─▒z─▒lderilileri unutmu┼člar!

*

10 senedir s├╝rd├╝r├╝len basiretsiz, teslimiyet├ži politikalar, T├╝rkiyeÔÇÖyi ÔÇťhasta adamÔÇŁa ├ževirdi.
Akbabalar gibi ba┼č─▒m─▒za ├╝┼č├╝┼čt├╝ler.

*

Ve, hadisenin vahameti bu boyutlardaykenÔÇŽ Zat-─▒ ┼čahane asr─▒n liderimiz ÔÇťbir kula─č─▒m─▒zdan girer, ├Âb├╝r kula─č─▒m─▒zdan ├ž─▒karÔÇŁ diyor, saray─▒nda fas─▒l dinliyor, alt─▒n mozaikli hamam yapt─▒r─▒yor.

*

Bu kafaylaÔÇŽ
D├╝nya ├žap─▒nda ÔÇťambargoÔÇŁ yemeye haz─▒rlan─▒n karde┼čim!

SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 10 Mai 2015 16:50    Sujet du message: RÚpondre en citant

Citation:

Y─▒lmaz ├ľzdil

9 May─▒s 2015

├×eref listesi

Ahmet Altan: Balyoz plan─▒n─▒ bin defa getirseler, bin defa basar─▒m.
Cengiz ├çandar: Nazilerin yarg─▒land─▒─č─▒ N├╝rnberg mahkemelerinden m├╝lhem olarakÔÇŽ Balyoz davas─▒ T├╝rkiyeÔÇÖnin N├╝rnbergÔÇÖidir.

Hasan Cemal: Balyoz, Ak PartiÔÇÖyi hedef alan, bal gibi darbe plan─▒d─▒r.
Fatih Altayl─▒: Darbe planlad─▒klar─▒ndan hi├ž ku┼čku duymuyorum.

Oral ├çal─▒┼člar: BalyozÔÇÖun darbe plan─▒ olmad─▒─č─▒n─▒ ileri s├╝rmek, komiktir.

Amberin Zaman: Balyoz davas─▒, siville┼čmenin en ├Ânemli sembol├╝.
Hikmet Gen├ž: O kald─▒rd─▒klar─▒ BalyozÔÇÖun alt─▒nda kendileri kald─▒.

Hilal Kaplan: Darbeciler ilk defa hukuka tabi k─▒l─▒n─▒p, cezaland─▒r─▒ld─▒.
Ali Bayramo─člu: 28 ├×ubatÔÇÖ─▒n devam─▒ olan bir kalk─▒┼čma, kuyru─čundan yakaland─▒, darbeci neslin tasfiyesi tamamlanm─▒┼čt─▒r.

M├╝mtazer T├╝rk├Âne: TSK la─čvedilsin.

Mustafa ├ťnal: Balyoz millete de─čil, darbecilere indi.

Erhan Ba┼čyurt: Topra─č─▒n alt─▒ cephanelik, ├╝st├╝ darbe plan─▒ kayn─▒yor.
Ergun Babahan: Komuta kademesi ba┼čtan a┼ča─č─▒ yenilenmeli, silahl─▒ kuvvetler a├ž─▒l─▒m─▒ yap─▒lmazsa, bu ├╝lke yerinde saymaya devam eder.

─░smet Berkan: G├╝ne┼č bal├ž─▒kla s─▒vanmaz, ger├žekten darbe haz─▒rl─▒─č─▒ var.

Ekrem Dumanl─▒: Cuntac─▒lar panik ya┼č─▒yor, su├ž├╝st├╝ yakalananlar ├žareyi yarg─▒ ve medyadaki dostlar─▒n─▒ yard─▒ma ├ža─č─▒rmakta buluyor, herkes cuntac─▒lar─▒n uzant─▒lar─▒ olan gazeteciler ├╝zerine kafa yormal─▒.

Taha Akyol: 11 ve 17 nolu cdÔÇÖler sahte bile olsa, g├Ârmezden gelinebilir mi? Darbe ├žal─▒┼čmas─▒ yap─▒ld─▒─č─▒ndan ┼č├╝phe yok.

Y─▒ld─▒ray O─čur: Balyoz cdÔÇÖlerini dinledim, o ses kay─▒tlar─▒nda dinledi─čimiz ┼čeyin su├ž oldu─čunu anlamak i├žin kriminal laboratuvara ihtiya├ž yoktu, bir ├žift kula─ča sahip olmak yeterliydi.

Rasim Ozan K├╝tahyal─▒: Asl─▒nda TSK i├žine s─▒zm─▒┼č bir cunta yok, cuntala┼čm─▒┼č bir TSK var, TSKÔÇÖda her yer cunta.

Nagehan Al├ž─▒: Dijital veriler olmasa da, Balyoz darbe haz─▒rl─▒─č─▒d─▒r.

Engin Ard─▒├ž: Darbe falan yokmu┼č diyorlar, ├ž├╝nk├╝ biz e┼če─čizÔÇŽ Bunlar nelerine g├╝veniyor da, g├Âz g├Âre g├Âre postalc─▒l─▒─č─▒ s├╝rd├╝r├╝yor yahu?

Emre Ak├Âz: Baz─▒ arkada┼člar, plan─▒ haz─▒rlayan askerleri kastederek ÔÇśdeli mi bunlarÔÇÖ diye sormu┼čtu, ben de ÔÇśbunlar de─čil filan de─čil, vicdans─▒z katillerÔÇÖ demi┼čtim, az bile s├Âylemi┼čim.

Mehmet Barlas: Balyoz mimarlar─▒n─▒n, kendilerini T├╝rkiyeÔÇÖde de─čil, PakistanÔÇÖda AfganistanÔÇÖda zannettikleri ihtimali kuvvetlidir.

Ahmet Keke├ž: Darbe, yer alt─▒na gizlenmi┼č silahlarla yap─▒lacakt─▒.
Mustafa Karaalio─člu: 2003ÔÇÖte 2006ÔÇÖda 2007ÔÇÖde 2008ÔÇÖde y├Ânetime el koymay─▒ ama├žlad─▒klar─▒n─▒ biliyoruz.

Abd├╝lkadir Selvi:
Engin AlanÔÇÖ─▒n bula┼čmad─▒─č─▒ darbe plan─▒ kalmam─▒┼č, Ba┼čbakan geldi─činde aya─ča kalkmam─▒┼čt─▒, darbecilik g├Âz├╝n├╝ b├╝r├╝m├╝┼č.

Elif ├çak─▒r: Asker tamamÔÇŽ ├×imdi ge├ž kal─▒nmadan, darbelerin i├žinde yer alan ─░stanbul sermayesi ve gazeteciler yarg─▒ ├Ân├╝ne ├ž─▒kar─▒lmal─▒.

├×ahin Alpay: Ortaya konan deliller yeterince g├╝├žl├╝, ku┼čkum yok.
Eser Karaka┼č: Darbe giri┼čimi olmad─▒─č─▒na kimse beni inand─▒ramaz.

Alper G├Ârm├╝┼č: Balyoz davas─▒n─▒n en ├Ânemli delilleri olan 11 nolu cd, 5 nolu harddisk, darbecilerin ├Âzbe├Âz mal─▒d─▒r.

*

Netice?

*

Komple beraatle sonu├žlanan davan─▒n gerek├želi karar─▒ a├ž─▒kland─▒: ÔÇťDelillerin, iddialar─▒n tamam─▒ sahte.ÔÇŁ

*

E ┼čimdi s─▒ra geldi, yukardaki tiplereÔÇŽ

*

T├╝rkiye Gazeteciler CemiyetiÔÇÖni g├Âreve davet ediyorum.
Bavulcu Mehmet BaransuÔÇÖya ÔÇťy─▒l─▒n gazetecisi ├Âd├╝l├╝ÔÇŁ vermi┼čtinizÔÇŽ Bu arkada┼člara da bas─▒n ÔÇť┼čerefÔÇŁ kart─▒ vermenizi teklif ediyorum.

Isimlari ben kalin yazdim!
I├žlerinde bildiklerim ├žok, hi├ž de aptal filan degil cin gibi adamlar, ol nedenle yazdiklarinin dogru olmadigini bilebilecek kapasitedeler.
Ama yazmislar... NEDEN?
Georges
Spammer
Spammer

MessagePostÚ le: 17 Juin 2015 23:03    Sujet du message: RÚpondre en citant

M├ťJDE!

Georges
Spammer
Spammer

MessagePostÚ le: 17 Juin 2015 23:10    Sujet du message: RÚpondre en citant

Yalakalikta sInIr yok !

Oyumuz sana helal olsun, Mado ├žalisanlari.

Citation:

MADO ├žal─▒┼čanlar─▒n─▒n bu foto─čraf─▒ ortal─▒─č─▒ kar─▒┼čt─▒rd─▒
Gezi Park─▒ direni┼či s─▒ras─▒ndaki tutumuyla g├╝ndeme gelen, kap─▒lar─▒n─▒ eylemcilere kapatan MADO ile ilgili sosyal medyada payla┼č─▒lan foto─čraf

Cumhuriyet.com.tr, 18 Mart 2014 Sal─▒

[Haber g├Ârseli]AKP'nin Kahramanmara┼č mitinginde ├žekilen ve internette payla┼č─▒lan bir foto─čraf tart─▒┼čma yaratt─▒. Foto─črafta, MADO ├žal─▒┼čan─▒ kad─▒nlar─▒n ellerinde tuttuklar─▒, "Oyumuz sana helal olsun. MADO ├žal─▒┼čanlar─▒" ifadelerinin yer ald─▒─č─▒ bir pankart yer al─▒yor.

Gezi Park─▒ direni┼či s─▒ras─▒nda Taksim'deki ┼čubesi kap─▒lar─▒ kapatarak eylemcileri d─▒┼čar─▒da b─▒rakan MADO'nun ├žal─▒┼čanlar─▒n─▒n yer ald─▒─č─▒ bu foto─čraf, sosyal medyada geni┼č yank─▒ uyand─▒rd─▒.

─░┼čte sosyal medyada MADO tepkileri

‏@ikrar69: Kefen giymi┼čler sand─▒m.. Bu Mado, Gezi'de kap─▒y─▒ kapat─▒p insanlar─▒ polisin ├Ân├╝ne atan Mado de─čil mi?

@cagdasdogan: Mado benim i├žin Gezi d├Âneminde bitmi┼čti.

@GurbetName: Sevgili @mado, bir kez daha kaybettiniz.. Gecmis ola..

‏@kabavicdan: Mado'dan aylard─▒r hi├ž bir ┼čey almaman─▒n hakl─▒ gururunu ya┼č─▒yorum. Bug├╝ne kadar verdi─čim her bir kuru┼čtan pi┼čman─▒m.

@nebi56: Gezicileri polise teslim eden MADO bu k─▒z ├žocuklar─▒n─▒ ├žal─▒┼čt─▒r─▒yormu,siyasete aletmi ediyor..

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/51915/MADO_calisanlarinin_bu_fotografi_ortaligi_karistirdi.html
Georges
Spammer
Spammer

MessagePostÚ le: 25 Juin 2015 23:44    Sujet du message: RÚpondre en citant

S├╝nnet k─▒yafetlerinden bozma mezuniyet k─▒yafeti

Modac─▒ Zeynep Kartal taraf─▒ndan tasarlanan mezuniyet k─▒yafetleri Karatay ├ťniversitesi'nin mezuniyet t├Âreninde tan─▒t─▒ld─▒
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 09 Juil 2015 0:56    Sujet du message: RÚpondre en citant

├ževir gazi yanmasin...

MHP zihniyeti de bu!

http://www.radikal.com.tr/yazarlar/murat_yetkin/halacoglu_ben_chp_dinsiz_inancsiz_demedim-1393378
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 09 Juil 2015 13:16    Sujet du message: RÚpondre en citant

Ve bu adam profes├Âr! Hem de Turk Tarih Kurumu baskanligi yapmis biri.

Laik devlette partinin dinini arayan bir adam! Hem de korkak, "mahalle baskisindan" korkup "dinsiz partinin" adamini se├žtirdiniz su├žlamasindan ka├žinmak istiyor...

Aferin AKP'ye MHP'nin muhaliflerini de dize getirmis! Partileri dinli - dinsiz diye ayirt ettiriyor...
Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Suivante
Page 4 sur 12

Sauter vers: