320 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 320
Membre(s) : 0
Total :320

Administration

Derniers Visiteurs

administrateu. : 12h03:12
murat_erpuyan : 12h05:36
SelimIII : 1 jour, 01h30:08
Salih_Bozok : 3 jours
cengiz-han : 3 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Tayyipland'dan...
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Tayyipland'dan...
Aller à la page Précédente  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 59, 60, 61  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
bendeniz
Expert
Expert

MessagePosté le: 15 Oct 2020 11:14    Sujet du message: Répondre en citant

Ve bugun youtube hesabimda on sirada gorunce bir bakayim dedim, keske bakmaz olaydim.

KAYIP ÜLKE
https://www.youtube.com/watch?v=rwwIG1RugmQ

Sad
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 18 Oct 2020 0:41    Sujet du message: Répondre en citant

cengiz-han a écrit:
Citation:

Kadir Şeker
17 Ekim 2020

Yılmaz Özdil

Yanlış yaptın Kadir…

Kadını döven herifi öldürdün, 12 yıl yedin.

Halbuki, o herif yerine kadını öldürseydin, şimdi dışardaydın.

■ Eşini sopayla döve döve öldürüp, taksirle, yani dikkatsizlikle öldürmekten yargılanıp, bir senede çıkanlar var bu ülkede.

■ Eşini suratından pompalı tüfekle vurup, tüfeğimi inceliyordum, hay Allah, yanlışlıkla ateş aldı diyerek, sıyıranlar var.

■ 80 yaşındaki eşini bıçaklayarak öldürüp, 83 yaşındayım, yaşıma hürmet edin diyerek, cezai ehliyeti yok gerekçesiyle bırakılanlar var.

■ 17 yaşındaki kızcağızı kendisine aşık olmuyor diye 35 yerinden bıçaklayıp, kafasını testereyle kestikten sonra buzdolabına koyan manyağı, sadece beş yıl yatırıp bıraktılar bu ülkede!

■ Boşanmak isteyen eşini delik deşik ederek öldüren, 26 santim boyundaki bıçağı 37 defa saplayan, sonra o 26 santimlik bıçağa “öldürücü boyutlarda değil” diye rapor alarak, ceza indirimi alan var.

■ “Babam bana tecavüz etti” diyen kızını öldürüp, “babasını kamuoyunda mahçup etti” gerekçesiyle paçayı kurtaran var.

■ Ormanda tecavüz ederken suçüstü yakalanıp, “suç henüz gerçekleşmedi, yarım kaldı” gerekçesiyle sokağa salınanlar var.

■ Musallat olduğu hamile kadını boğarak öldürüp, mahkemeye takım elbise giyerek geldiği için “saygı”dan iyi hal indirimi alan var.

■ Kuyuya atıp “tayt giyiyordu” indirimi alan var, tavana asıp “piercing takıyordu” indirimi alan var, döve döve öldürüp “zaten travestiydi” indirimi alan var, tabancayla vurup “tanımadığı insanlara sokakta saati sorarak cilve yaptı” indirimi alan var, benzinle yakıp “çok sık banyo yapıyordu, şüphelendim” indirimi alan var, gırtlağını kesip “benden izinsiz çarşıya alışverişe gitti” indirimi alan var.

■ Bursa'da bir kadın, oğlu tarafından yastıkla boğularak öldürüldü, niye öldürdün diye sordular, ilk ifadesinde “rüyamda annemi öldürmem için işaret aldım” dedi, sonra “beni insanların yanında küçük düşürüyordu” dedi, en son itiraf etti, “uyuşturucu almak için para istedim, vermedi” dedi, bu herife “anne-oğul ilişkisi kopuk” gerekçesiyle indirim verildi iyi mi.

■ 16 yaşındaki kuzenini zorla kaçıran, imam nikahıyla kapatan, kıskanarak bıçakla öldüren, sadece dört yıl yatan, afla bırakılan, çıkar çıkmaz dul bir kadını evlenme vaadiyle kandıran, kadın kandırıldığını anlayıp ayrılmaya kalkışınca, baltayı kaparak, kadının kafasını harsss diye ikiye bölerek öldüren, sadece altı yıl yatıp, tekrar sokağa salınan, normalde insan içine çıkmaması gerekirken, “cazip damat adayı” diye televizyonlardaki evlilik programlarına çıkarılan herif var bu ülkede.

Bu cazip damat adayının (!) televizyonlarda “yuva kurmak isteyen sevimli katil” olarak alkışlandığı gün… Kastamonu'da herifin biri eşini dövüyordu, tekmelerken belindeki tabancayı düşürdü, kadıncağız can havliyle kaptı, tetiğe bastı, herif öldü, kadına 17 sene verdiler!

Silah zoruyla tecavüz eden, hamile bırakan, “çocuklarını öldürürüm” tehdidiyle tacize devam eden, “sevgilim olduğunu söylerim, seni rezil ederim, sana değil bana inanırlar” tehdidiyle tecavüzlere devam eden, olay gecesi zorla pencereden girmeye çalışan eniştesini av tüfeğiyle vurup öldüren kadına… Müebbet verildi bu ülkede!

Erkek kadını öldürürse, artık ayıp bile sayılmıyor.

Kadın erkeği öldürürse, idam olsa idam edecekler.

Yanlış yaptın Kadir…

Kadını döven herifi öldürdün.

Bari akıl edip herifle beraber kadını da öldürseydin, hiç olmazsa iyi hal indirimi alırdın.

cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 18 Oct 2020 0:46    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

MÜEBBETLİK SUÇ!

Anayasa Md 153;
AYM Kararları Resmi Gazetede hemen yayımlanır ve YASAMA-YÜRÜTME-YARGI ORGANLARINI-İDARE MAKAMLARINI-GERÇEK VE TÜZEL KİŞİLERİ BAĞLAR.

Hukuk Sistemimizde, Anayasa Mahkemesi Kararları, Anayasa maddesi hükmündedir.
Anayasa İhlal Suçu işleyen kişinin alacağı ceza, MÜEBBED Hapis cezasıdır!

AKP Genel Başkanı Erdoğan, Anayasa İhlal Suçu işledi mi?
Hem de defalarca!
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, bu ihlalleri görüp AYM’de dava açtı mı?
Görmedi ve defalarca “Görevi İhmal Suçu” işledi!

Erdoğan’ın Anayasa İhlal suçlarının tamamını yazmaya kalksak, yazımız kitap gibi olur.
Bazı örnekler vererek anlatalım;
-Erdoğan, 10 Ağustos’ta halkın oylarıyla CB seçildi. 15 Ağustos’ta Yüksek Seçim Kurulu kesin sonuçları açıkladı. Erdoğan 28 Ağustos’a kadar Başbakanlığı bırakmadı ve “Tarafsız CB” kimliğiyle AKP Kongresine katıldı.

-4 Nisan 2014’te erişim yasağının kaldırılmasıyla ilgili AYM Kararına
“AYM kararına saygı duymak zorunda değilim. Bu kararı tanımıyorum, saygı duymuyorum, dedi.

-28 Şubat 2016’da, MİT TIR’ları konusunda AYM’nin kararı için; “AYM’nin verdiği karara uymuyorum. Saygı da duymuyorum” dedi.

-Erdoğan, defalarca kendisi gibi düşünmeyen akademisyenleri “Zalim” “Alçak” “Katliamcı” olarak suçladı!
“Yargıya yapması gerekeni söyledik” dedi.
“Kuvvetler Ayrılığı denen olay karşımıza çıkıyor, hizmet engelleniyor” dedi.
“Birkaç kitap karıştırırsınız, kıyafet zorunluluğunun altında Cizvit Papazlarını-Mussolini’yi-İnönü’yü görürsünüz” dedi.
“Seyit Rıza’nın üzerini örtenler, Gazze’de ağlamamızı anlayamazlar” dedi.

Değerli Okurlar;
Anlama engelli veya zeka özürlü olmayanlar yukarıdaki sözleri tv canlı yayınlarında defalarca söyleyen birinin kişiliği ve fikri yapısı hakkında acaba
ne düşünürler?

-Bu kişi Anayasa’yı ve yasaları çiğneyebilir mi?
-Bu kişi demokrat mıdır?
-Bu kişi, denetlenmek ve yargıya hesap vermek ister mi?
-Bu kişi, Cumhuriyet’in kurucularına ve Cumhuriyetin Kurucu Değerlerine
bağlı olabilir mi?
-Bu kişi, İngiliz Ajanlarına, Kürtçü-Bölücülere saygıyla bağlı mıdır?
-Bu kişinin ruh ve vücut sağlığı yerinde midir?

(...)
17 Ekim 2020
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

https://cobanatesihareketi.com/karar/muebbetlik-suc
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 18 Oct 2020 12:30    Sujet du message: Répondre en citant

Parti Devleti, tek adam rejimi !

https://cumhuriyet.com.tr/haber/tarim-mudurlugune-akp-pankarti-asildi-1774238

Evil or Very Mad
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 20 Oct 2020 12:38    Sujet du message: Répondre en citant

AKP'nin Atatürk'süz 'Sen kimsin?' videosuna tepki yağdı

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/akpnin-ataturksuz-sen-kimsin-videosuna-tepki-yagdi-1774757

AKP'ninbu propaganda videosunda sasilacak ne var. Ataturk'un kurdugu Cumhuriyeti yikanlarin Atattuk'u anmalari mumkun mu?

Sen Kimsin? Bu soruyu sormuslar...
Eh tepki verenlerde kim olduklarini soyleyivermisler :

"Ben cebine para sıkıştırdığınız kanser hastası Dilek’im"

"Ben, sahte delillerle hayatı çalınan, “Ergenekon’un kasası” diye ölüme terkedilen Kuddusi Okkır’ım!

İftiralara karşı canından vazgeçen Yarbay Ali Tatar’ım!

Sokak ortasında dövülerek öldürülen Ali İsmail’im!

“Bir kereden bir şey olmaz” diye aklanan Ensar’daki mağdur çocuklarım!",

"Ben Merve Çavdar’ım. Atanamadığım için tüm hayallerimle birlikte bende 25 yaşımda soldum.."

"BEN ADINI ANAMADIĞINIZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜM"

Evil or Very Mad
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 20 Oct 2020 12:58    Sujet du message: Répondre en citant

SelimIII a écrit:

...

Iste bir "yagma ve talan" ekonomisi hikayesi daha :

Citation:

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 1 milyon lira ödeyemeyecek durumda olan firmaya 1 milyar 324 milyon liralık işi ihalesiz verdi. Projeyi yarım bırakan şirket üstüne devletten 45 milyon lira tazminat aldı.

SÖZCÜ, konuyu geçtiğimiz cumartesi günü haberleştirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada SÖZCÜ’nün haberini gündeme getirerek şunları söyledi:

* TMSF 1 milyon lira bile ödeyecek durumda olmayan firmaya ihalesiz iş veriyor.

* İşin tutarı 1 milyar 324 milyon lira. Kasasında 1 milyon lirası bulunmayan bir şirkete ihalesiz iş veriyorlar. Sonra ne oluyor?

* Çapının çok üzerindeki işi alan firma işi yarım bırakıyor. Bu durumda ne beklersiniz? Ceza ödemesini beklersiniz.

* Daha çok beklersiniz… Sayıştay’ın incelemesinde anlaşılıyor ki bırakın ceza ödemeyi, bu firma milletin hazinesinden 45 milyon lira tazminat alıyor.

* Böyle bir garabet olur mu, eşe dosta yandaşa milyonları dağıt, ama vatandaşa gelince sabır’.

* Evine ekmek götüremiyorum diyene ‘askıda ekmek’ kampanyası… Böyle bir vicdansızlık olur mu?

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/meral-aksener-boyle-bir-garabet-olur-mu-6089014/

Evil or Very Mad
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 21 Oct 2020 18:52    Sujet du message: Répondre en citant

Evil or Very Mad
duygu
Admin
Admin

MessagePosté le: 24 Oct 2020 20:17    Sujet du message: Répondre en citant

Murat Bey'in buraya koydugu mesaj sayesinde tanidim bu Turgay Yildiz'i.

Biraz Cantaloup benzei 2 dakikada politik berbatligi açiga vuruyor.

Verileri gizleyen, 15 Ekimde açiklariz deyip açiklamayan, Saglik Bakani Istanbul'daki Covid-19 durumunu gorusmek için valiyi, emniyet mudurunu filan toplamais. Ama Istanbul Belediye baskanini çagirmamis.

Olayi bir de Turgay Yildiz'dan dinleyin.

İMAMOĞLU KİM Kİ?
https://www.youtube.com/watch?v=kxA0jc3el_4

Evet guluyoruz agalanack duruma, adamin altina kirik sandalye koyacak kadar alçaldilar, simdi de intikam ve kin hisleriyle saçmalamaya devam ediyorlar.

!
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 24 Oct 2020 20:28    Sujet du message: Répondre en citant

Sasirmis gorunuyorsunuz Duygu hanim, ben ise sizin sasirmaniza sasiriyorum.

Not :
Uzun suredir ugramiyorsunuz!
Siz olmadan olmuyor.

Arrow
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 27 Oct 2020 14:42    Sujet du message: Répondre en citant

Diktatörlük mü dediniz ?

Iste tanimi...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 28 Oct 2020 18:19    Sujet du message: Répondre en citant

Charlie Hebdo'nun Erdogan karikaturu iktidari çok kizdirmis. Buna sasmamak lazim, Musart Kart'in Erdogani ipleri dolastiran kedi karikaturu için kaç sene ceza istemislerdi. Ne demisti o zaman RTE...

Ben ozgurluklerin sinirini diger insanlara saygida goruruù. CH peygamber karikaturlerini bu anlamda dogru bulmadim. Ama gunumuzde politikacilar acimasiz elestiriyi kabullenmek zorundalar, tabii demokrasilerde.

Erdogan kendisi gibi dusunmeyen herkesi dusman gorup, her elestirini hapse atmaya çalistigina gore demokrasi yok yonettigi ulkede.

Ancak baskalarinin kendileri için yaptiklari seylerden gocunanlar kendileri de ayni seyi yapmazlar. Macron resimlerini ayak altina koyup basilmasi aptalca bir intikamdan gostergesidir ki seni karsi çiktigin hareketi yapanla ayni noktaya koyar.

Google'da "caricatures de macron chez charlie hebdo" yazin, sonra da images/resim'a basin, bakin karsiniza neler çikiyor. RTE'yi çizenler Macron'u nasil çizmisler.

Karsilastirin.

Bir de bu kadar yaygara koparinca C.H.'nun karikaturunu yayinlamayan ve gormeyen kalmadi.

Ne yaparsan onu bulursun...

Dernière édition par cengiz-han le 28 Oct 2020 18:34; édité 1 fois
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 28 Oct 2020 18:33    Sujet du message: Répondre en citant

Erdogan'in bu durumlara dusmesi sadece kendisini ilgilendirmiyor. Turkiye denen ulkeyi de ilgilendiriyor.

Erdoagan soyledikleriyle, yaptiklariyla, Turkiye'ye yakistirilmadigi için bu konunun basligi Tayyipland konuldu.

Yazik, çok yazik...
bendeniz
Expert
Expert

MessagePosté le: 29 Oct 2020 1:24    Sujet du message: Répondre en citant

https://twitter.com/GulerceMutlu/status/1321148290252103683

Yoruma gerek var mi?
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Nov 2020 20:05    Sujet du message: Répondre en citant

Koskoca first lady sahte çanta tasiyormus. Iyi ki Fransa'ya à çantayla gelmemis, malum sahte marka kullanmak suçtur...

Ne gunlere kaldik.

Citation:

Çakma çıktı çanta!
31 Ekim 2020 / Sozcu

Murat Muratoğlu

Basının saltanat kayığı Hürriyet'te “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan çantalara asla büyük paralar vermiyor… Orijinalin yerine çakma yani imitasyonlarını alıyor” satırlarını okuduğumdan beri duygu karmaşası içerisindeyim…

Böyle zulüm olur mu gözünü seveyim… Adımı sorsan söyleyemem yemin ederim. Hem üzüldüm, hem sevindim…

İşin üzüldüğüm tarafı itibardan tasarruf etmiş olmamızdı. Yakıştı mı? Türkiye'yi temsil eden bir kişinin özendiği bir çantanın gerçeğini alamayıp çakmasıyla dolaşması… Skandalın dik alası…

★★★

Ah ellerim titriyor… Of bir ateş basıyor… Kalbim tekliyor, gel hasta gibiyim… Sevinme nedenim ise çantanın varlığından haberim olduğundan beri içim içimi kemiriyordu.

Sene 1999… Erdoğan; “Eğer bir gün duyarsanız ki Recep Tayyip Erdoğan çok zengin olmuş, bilin ki haram yemiştir” demişti. Eh 50 bin dolarlık çanta da pek fakir işi değil sanki…

Bugünkü kurla 415 bin lira sadece bir çantaya… Ev alırsın o parayla… Öyle böyle değil, çok zengin olması gerekli…

★★★

Yıllar yıllar önceydi… O zamanlar bankada çalışıyordu bu fani… Bir sabah daha gün ışırken telefonum çalmaya başladı… Bir baktım müşterilerimden hesabı çok kabarık bir hanımefendi arıyor. “Hayırdır inşallah” deyip açtım telefonu…

Hızlı hızlı; “Murat Bey günaydın… Acil 35 bin Euro nakit paraya ihtiyacım var. Size ıslak imzalı talimatımı şoförümle yolluyorum. Hemen ona verirsiniz… Çok acil lütfen!” dedi…

“Maalesef çok zor… Sabahları hiçbir şubede bu kadar para olmaz. Şubeler maksimum kasada 10 bin Euro ile açılırlar. Belki dün şube kapanmadan önce Euro yatıran biri vardır, kasada kalmıştır. Ona bakayım ben” dedim…

Diğer seçenek bankaların “grup” dediği zırhlı araçlara haber verecektik, öğleden sonra parayı teslim edecekti. Ancak durum çok acildi… Beni 5 kere daha arayarak bunu teyit etti.

★★★

Tek tek bütün şubeleri aradım, mail attım, sordum, soruşturdum… Yok, yok, yok! Müşteri bankanın sağlam müşterisi… İlk defa böyle bir şey talep etmişti. Bulmamak olmaz!

Aldım elime listeleri, bir gün önceden grup talep eden şubeleri taradım.

Nitekim şubelerin birinde hem de şahsen tanıdığım bir müşteri sabah çekmek için bir gün önceden 50 bin Euro talep etmişti. Aradım adamı, öğleden sonraya ikna ettim parasını almasını…

★★★

Para işi tamamdı ancak bu sefer de şoförde sorun çıktı. Adam bir sebepten gelemeyecekti. Mecburen ben şubeye gittim. Faks ile gelen talimatı teslim ettim. Elimde 35 bin Euro ile kalakaldım.

Hanımefendiyi aradım, bir kadının geleceğini, parayı ona teslim etmemi, karşılığında bana bir çanta vereceğini söyledi. Bu mu çok acildi?

★★★

Kadın geldi. Parayı teslim aldı. Saydı. Çantayı verdi. Gitti. Elimde 35 bin Euro değerinde bir çantayla döndüm masama…

Bütün bankayı ayağa kaldırmışım. Çalıştığım kızlardan biri duymuş, masasından koptu geldi. Açtık kutuyu… Bildiğin fıstık yeşili sarayın kullandığı çakma denilen çantanın gerçeği…

Öyle mağazada satılan bir model değilmiş. Almak için sıraya girip 6 ile 9 ay arasında bekliyormuşsun. Müşterim beklememek adına sırası gelen kadına 4 bin Euro fazla ödeyip, 31 bin Euro değerindeki çantayı 35 bin Euro'ya almış. Acil!

★★★

Asgari ücret ne kadardı? 240 Euro mu? Bildiğin fakiriz ulan biz… Kahrol Macron! Çanta çıktı mı çakma? Para kazandırmadık bu sefer Fransa'ya…

https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/murat-muratoglu/cakma-cikti-canta-6105390/
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Nov 2020 20:11    Sujet du message: Répondre en citant

"Fake" diye baktim. Dogruymus, haberin kaynagi Hurriyet gazetesi yazari Hande Firat.

Google'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan çantalara asla büyük paralar vermiyor… Orijinalin yerine çakma yani imitasyonlarını alıyor

yazin, siz de bakin.

Hande Firat "Bana aktarılan bilgiler ise şöyle" diye baslamis.

Nereden bakarsaniz bakin skandal.

Bilgi aktarilmis, yani Saray durumu kurtarmak için "yaz kizim" demis.
Sahte marka kullanmak suç.
Ustelik bu suçu isleyen "first lady"...

Allah'im ne gunlere kaldik...
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 59, 60, 61  Suivante
Page 22 sur 61

Sauter vers: