62 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Cr├ęer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2197

Actuellement :
Visiteur(s) : 62
Membre(s) : 0
Total :62

Administration

Derniers Visiteurs

cengiz-han : 07h32:39
murat_erpuyan : 1 jour, 08h04:32
lalem : 1 jour, 17h30:50
administrateu. : 2 jours
duygu : 4 jours

N├ętiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilit├ę de ceux qui les ont post├ęs dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera tol├ęr├ę dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Karadenizliler (Lazlar) ├╝zerine mizah
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un ├ęchange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Karadenizliler (Lazlar) ├╝zerine mizah
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2, 3, 4, 5, 6  Suivante

Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque
Voir le sujet prÚcÚdent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 17 Mar 2008 2:11    Sujet du message: RÚpondre en citant

├ľnce ─░ngiliz'in valizine bakm─▒┼člar. ─░├žinden 7 adet don ├ž─▒km─▒┼č. "Niye 7 tane?" diye ─░ngiliz'e sormu┼člar.
O da "Haftan─▒n yedi g├╝n var. Hepsi i├žin bir tane. Pazartesi, Sal─▒, ├çar┼čamba..." demi┼č."Vay be! Helal olsun medeniyete, temizli─če bak adamlardaki".

S─▒ra Frans─▒z'─▒n valizine gelmi┼č. A├žm─▒┼člar bakm─▒┼člar 8 tane don."7'yi anlad─▒k da niye 8?" diye sormu┼člar.
Frans─▒z "Pazartesi, Sal─▒, ├çar┼čamba... Herg├╝n i├žin bir tane, bir tane de
ne olur ne olmaz diye yedek ald─▒m" demi┼č."Vay be! Adamlardaki temizli─če
medeniyete bak!" demi┼č g├Ârevliler.

S─▒ra Temel'e gelince a├žm─▒┼člar bakm─▒┼člar tam 12 adet don. "Vay be! Ne varsa bizim insan─▒m─▒zda var. ├×u medeniyete, ┼ču temizli─če bak!" Sormu┼člar "Neden 12 adet?"
Bizimki cevap vermi┼č "Ocak, ├×ubat, Mart,..."
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privÚ
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 18 Mar 2008 0:36    Sujet du message: RÚpondre en citant

D├╝z mantik

Temel TRT 1 de bir yar─▒┼čmaya kat─▒l─▒r ve kazan─▒r. Kendisine bir kitap hediye edilir. Kitab─▒n ad─▒ da "d├╝z mant─▒k" t─▒r. Temel hediyeyi al─▒rken sorar;
-Bu kitapta ne yaz─▒yor?
-Okuyunca ├Â─črenirsin...
-Ben onunla u─čra┼čamam, anlat bakay─▒m sen bana.
-Ok bak ┼čimdi; senin evinde akvaryum var m─▒ mesela?
-Evet var...
-O zaman i├žinde su da vard─▒r?
-Evet var...
-─░├žinde su varsa bal─▒k da vard─▒r....
-Evet var...
-Bal─▒k varsa hayvanlar─▒ da seviyorsundur sen?
-Evet....
-Hayvanlar─▒ seviyorsan insanlar─▒ da seversin her halde?
-Evet...
-O zaman senin sevgilin de vard─▒r?
-Evet var.
-Ya┼čl─▒ g├Âr├╝n├╝yorsun o zaman sen evlisindir?
-Evet.
-E kar─▒n oldu─čuna g├Âre de, homoseks├╝el de─čilsindir?
-Evet.
-Bak g├Ârd├╝n m├╝?...
Temel ├žok etkilenir. Kitab─▒ al─▒r koltu─čunun alt─▒na eve do─čru giderken Dursun'u g├Âr├╝r.
Dursun sorar;
-Temel o ne?
-D├╝z mant─▒k kitab─▒!
-Nas─▒l bir ┼čey anlat bakiiim.
-Bak ┼čimdi; sizin evde akvaryum var m─▒?
-Yook!
-O zaman sen ibnesin....
Paris
Spammer
Spammer

MessagePostÚ le: 19 Mar 2008 12:32    Sujet du message: RÚpondre en citant

Temel 20 senedir Almanya'da ya┼č─▒yormu┼č. Bir g├╝n g├Â├žmen b├╝rosuna gidip Almanya'dan kesin d├Ân├╝┼č yapaca─č─▒n─▒ s├Âylemi┼č. G├Â├žmen b├╝rosundaki Almanlar Temel'i tan─▒yorlar, seviyorlar. Sormu┼člar ; "Niye donuyorsun" diye. Temel "homoseks├╝eller y├╝z├╝nden" demi┼č. B├╝rodakiler ┼ča┼č─▒rm─▒┼č ;"Seni rahats─▒z filan ediyorlarsa hemen bir ┼čik├óyette bulun, gere─čini yapar─▒z. Buradan bu y├╝zden ayr─▒lmana de─čmez demi┼čler" Temel ; "Beni rahats─▒z etmiyorlar" demi┼č. B├╝rodakiler yine ┼ča┼č─▒rm─▒┼č; "Peki neden gidiyorsun?" Temel cevaplam─▒┼č : "Burada 20 y─▒l ├Ânce homoseks├╝ellik yasakt─▒,10 y─▒l ├Ânce serbest oldu, 5 y─▒l ├Âncede evlenmelerine izin verildi. Homoseks├╝ellik MECBUR olmadan d├Ânmek istiyorum.

" * ** **K─▒ssadan hisse :** .** **

T├╝rkiye'de de 30 y─▒l ├Ânce turban diye bir ┼čey yoktu, 20 y─▒l ├Ânce takmaya ba┼člad─▒lar, simdi serbest oluyor, ** MECBUR olmadan bir ┼čeyler yapmak laz─▒m
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 23 Mar 2008 1:42    Sujet du message: RÚpondre en citant

Adam, korkun├ž bir kazada kulaklar─▒n─▒n ikisini birden kaybetmi┼čtir. Bu al─▒┼č─▒lmad─▒k durum, onu ├žok hassas ve al─▒ngan bir ki┼či yapm─▒┼čt─▒r. Kaza sonucu sigorta ┼čirketinden ald─▒─č─▒ rekor tazminat, ac─▒s─▒n─▒ epey hafifletmi┼č ve ona her zaman hayalini kurdu─ču i┼či kurma olana─č─▒ vermi┼čtir. Gider, geli┼čmekte olan k├╝├ž├╝k bir bilgisayar ┼čirketini sat─▒n al─▒r. Ancak, hi├ž y├Âneticilik deneyimi olmad─▒─č─▒n─▒ g├Âr├╝r ve birini i┼če almaya karar verir.

├ť├ž aday se├žer ve her biriyle tek tek g├Âr├╝┼č├╝r. ─░lk aday gayet iyidir ve adam onu sevmeye ba┼člar. Derken adaya sorar: "Bende al─▒┼č─▒lmad─▒k bir┼čey g├Âr├╝yor musun?" Adam yan─▒tlar: "E─čer onu kastediyorsan─▒z, kulaklar─▒n─▒z yok." Adam ├╝z├╝lm├╝┼čt├╝r, derhal aday─▒ odadan kovar. ─░kinci aday, birinciden de iyidir. Konu┼čman─▒n devam─▒nda adam ayn─▒ soruyu ona da sorar: "Bende al─▒┼č─▒lmad─▒k bir durum g├Âr├╝yor musun?" Aday, "Evet" der, "Kulaklar─▒n─▒z yok!" Adam ├╝zg├╝n ve k─▒zg─▒n, onu da d─▒┼čar─▒ atar. Derken s─▒ra ├╝├ž├╝nc├╝ adaya gelir. ├ť├ž├╝nc├╝ bizim Temel. T├╝m├╝nden iyidir. B├╝t├╝n sorulara m├╝kemmel yan─▒tlar verir.

Adam, heyecanla sorar: "Bende, al─▒┼č─▒lmad─▒k bir durum g├Âr├╝yor musun?" Temel, "Evet, kontakt lens kullan─▒yorsunuz" der. Adam iyice heyecanlanm─▒┼čt─▒r: "├çok iyi! Bu, senin zeki biri oldu─čunu g├Âsterir. Nas─▒l anlad─▒n?" "Ula ├žok basit," der Temel: "Kulaklar─▒n olsayd─▒ g├Âzl├╝k takard─▒n!"
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 18 Avr 2008 1:06    Sujet du message: RÚpondre en citant

Bir Karadenizli, bir Kayserili ve bir Diyarbak─▒rl─▒ ayn─▒ trafik kazas─▒nda ├Âlm├╝┼č. Cenazeleri kald─▒r─▒lm─▒┼č.
─░ki-├╝├ž g├╝n ge├žmi┼č, bir de bakm─▒┼člar ki Karadenizli, ├ž─▒km─▒┼č mezardan, ├╝st├╝n├╝ silkeleyerek geliyor. ├ľnce b├╝y├╝k bir panik ya┼čanm─▒┼č haliyle, sonra bakm─▒┼člar baya─č─▒ kanl─▒ canl─▒, cesaret edip yan─▒na yana┼čm─▒┼č ve merakla sormu┼člar:
- Yahu sen ├Âteki d├╝nyadan nas─▒l geri d├Ând├╝n?
Anlatm─▒┼č:
- ├ľte tarafta da i┼čler buradaki gibi y├╝r├╝yormu┼č me─čer, r├╝┼čvet, haks─▒zl─▒k, yolsuzluk... Geri g├Ândermek i├žin 5 bin dolar istediler, bast─▒m paray─▒ geri geldim.
- Eee, di─čer iki arkada┼č niye gelmedi?
- Vallahi ben gelirken, Kayserili h├ól├ó "3.500 dolara olmaz m─▒, yap bir indirim de aya─č─▒m─▒z al─▒┼čs─▒n!' diye pazarl─▒k ediyordu.
- Ya Diyarbak─▒rl─▒?
- O da 'Ben vermem, Devlet versin!' diye inat ediyordu..
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 19 Avr 2008 15:36    Sujet du message: RÚpondre en citant

ROKETLEME

Temel s─▒f─▒r km. son model yeni bir Mercedes araba alm─▒┼č ve yola koyulmu┼č.

1 vites,2.vites derken gittik├že s├╝ratleniyormu┼č.

3,4 ve 5. vitese atm─▒┼č ve adeta arabayla r├╝zgar gibi gidiyormu┼č.

O anda viteste bulunan R yi g├Ârm├╝┼č ve

"Uyyy ┼čimdude Rokkettleyrummm daaaa" demi┼č
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 06 Aoű 2008 0:25    Sujet du message: RÚpondre en citant

Nedense bu laz fikralarina katki az. Cengizhan bir de kurtler uzerine fikra konusu a├žmis ama hi├ž katki olmamis. Ben de su anda bir kurt fikrasi animsamiyorum ama aklima bir Temel fikrasi geldi, aslinda XXX "tpoic"ine koymam gerekir ama herseyden once bir Temel fikrasi :

Uluslararas─▒ ├╝nl├╝ bir profesor maymun avina cikmak ister.Gazetelere ilan verir:

'Amazon ormanlarinda maymun avina cikacagim.Orijinal yontemlerle diri diri maymun yakalayacak avcilar araniyor.'

Temel bir mektup yazarak basvurur..Der ki;' Ben bir tufek bir kopek ile canli maymun yakalarum.'

Profesor Temel'in basvurusunu kabul eder. Birlikte Amazon ormanlarina yola cikarlar.Maymunlarin bolca oldugu bir bolgeye gelirler.Profesor bir agacin uzerindeki maymunu gostererek;'Mr.Temel,hadi becerini goster,bir tufek bir kopekle bunu canli yakala! der.'Temel guclu kollariyla agaci sallamaya baslar.Maymun yere duser dusmez kopek uzerine atlar.Maymunu opup bir guzel becerir.Maymun zevkten mayismis,hareketsiz kalir.Profesor saskinlik icinde maymunu yaklar ve kafese koyar.

Ormanin iclerine dogru yurumeye devam ederler.Yine ayni metotla birkac maymun daha yakalarlar.Temel agaci sallar,maymun duser,kopek opup bir guzel becerir.Profesor pek memnundur.Ama merakini yenemeyerek sorar;'Mr.Temel, senin ve kopeginin marifetini gordum.Ama tufek ne ise yariyor ,'diye sorar. Temel;'Hele bir bekle,'der.

Derken, profesor bir agacin yuksek dallarinda ender rastlanan maymunu gorur.'Bunu istiyorum.'der.Temel hemen agaci sallamaya baslar.Fakat nafile.Maymun yere dusecek gibi degil.Bunun uzerine Profesore doner;'Su tufegi al,tetikte bekle.Ben agaca tirmanacagim.Maymunun bulundugu dali sallayacagim.Maymun duserse mesele yok.Eger ben dusersem hemen kopege ates et, oldur.'
Ilias-Kementzes
Newbie
Newbie

MessagePostÚ le: 08 Sep 2008 12:25    Sujet du message: RÚpondre en citant

Temel bir gun denize gider. Denizde bogulmaya baslayinca
- Beni kurtarana 1 milyar beni kurtarana 1 milyar
deyip yardim istiyormus.
Tabiki bunu bir adam kurtarir ve hastaneye goturur. Temel taburcu oldugunda Temelden 1 milyarini ister Temelde adama derki:
- Biz lazuk laftan anlamazuk attuk sana bi kazuk haydee alasmarladuk

murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 05 Oct 2008 1:28    Sujet du message: RÚpondre en citant

Karadenizli adam d├╝kkana girer ve hamsi ister...
- Karadenizli misiniz? diye sorar tezgahtar.
Adam k─▒zar:
- Karadenizliyim ne olacak?" ve ba┼člar yine ├Âfkeyle sormaya :
- Ne yani?

- ├×imdi Antep f─▒st─▒─č─▒ istesem 'Antepli misin' diye mi soracaks─▒n?
- ─░zmir tulumu' istesem ─░zmirli..

- Kestane ┼čekeri' istesem Bursal─▒ m─▒ olacakt─▒m?"
- Yooo" der tezgahtar ..

- O zaman niye sorars─▒n be adam, karadenizli misin' diye..
Karadenizlilere bir d├╝┼čmanl─▒─č─▒n m─▒ var?..
- Yok be hem┼čerim...Buras─▒ nalbur d├╝kkan─▒ da ondan...
SelimIII
V.I.P
V.I.P

MessagePostÚ le: 25 Nov 2008 16:38    Sujet du message: RÚpondre en citant

A┼čk gemisinde, Temel ve Amerikal─▒ John ┼čezlonglara oturmu┼č, batan g├╝ne┼či seyrediyor ve sohbet ediyorlard─▒.

Temel: "B├Âyle bir gezi akl─▒mdan bile ge├žmezdi. Bir yang─▒n fabrikam─▒ k├╝l etti. Sigorta param─▒ ├Âdeyince 'O─člum Temel, bunca y─▒l e┼ček gibi ├žal─▒┼čt─▒n. ├×imdi tatil zaman─▒' dedim kendi kendime ve geziye ├ž─▒kt─▒mÔÇŽ"

"Tesad├╝fe bak" dedi JohnÔÇŽ "Benim de ├žok iyi i┼č yapan bir restoran─▒m vard─▒. Bir kas─▒rga, ta┼č ├╝st├╝nde ta┼č b─▒rakmad─▒. Sigortadan param─▒ al─▒nca, bu tatile karar verdimÔÇŽ"

Uzun bir sessizlik oldu. G├╝ne┼č ufukta kaybolurken, sessizli─či Temel bozdu:

"Kas─▒rgay─▒ nas─▒l ba┼člatt─▒n, Allah a┼čk─▒na?"
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 15 DÚc 2008 23:22    Sujet du message: RÚpondre en citant

Doktor hastabak─▒c─▒ Temel'i ├ža─č─▒rd─▒..

'Yar─▒n ava gidiyorum, ama muayenehane kapans─▒n istemiyorum. Sen hastalarla ilgilen. Ben arada arar, kontrol ederim' dedi..

'Merak etmeyin doktor' dedi, Temel.

Doktor ertesi g├╝n ak┼čama do─čru telefon etti..

'Ne var ne yok?..'

'├ť├ž hasta geldi bug├╝n.. ─░lkinin ba┼č─▒ a─čr─▒yordu, ASP─░R─░N i├žirdim.'

'Harika Temel' dedi, doktor..

'─░kincisinin midesi yan─▒yordu.. TALS─░T verdim..'

'Bravo.. Bravo Temel.. Harikas─▒n!.. Ya ├╝├ž├╝nc├╝?..'

'Doktor, masada oturuyordum.. Kap─▒ ├žarparak a├ž─▒ld─▒, i├žeri f─▒rt─▒na gibi bir kad─▒n girdi.. Alev alev yan─▒yor gibiydi. H─▒zla soyundu, sutyen ve k├╝lotunu da ├ž─▒kard─▒ktan sonra muayene masas─▒n─▒n ├╝zerine yatt─▒ ve ba─č─▒rd─▒:

'Bana yard─▒m et. Be┼č y─▒ld─▒r erkek y├╝z├╝ g├Ârmedim..'

'Eee.. Sen ne yapt─▒n, Temel?..'

'G├Âz├╝ne V─░S─░NE damlatt─▒m doktor!..'

Crying or Very sad
Laughing
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 11 Mar 2009 0:47    Sujet du message: RÚpondre en citant

>
├ť├ž mahkum cezaevi yolundad─▒r. Her birine, hapiste ge├žirecekleri g├╝nler i├žin bir e┼čya getirmelerine izin verilmi┼čtir. Otob├╝ste, biri di─čerine d├Âner ve sorar:
- Eeee sen ne getirdin ?
Di─čer mahkum bir boya kutusu ├ž─▒kar─▒r ve
- Bununla her ┼čeyi boyayabilece─čim der.
─░kinci mahkum bir deste iskambil kaa─č─▒d─▒ ├ž─▒kar─▒r.
- Bunlarla poker oynayabilir, fal bakabilir veya herhangi bir ka─č─▒t oyunu oynayabilirim.
├╝├ž├╝nc├╝ mahkuma merakla sorarlar:
- Sen ne getirdin ?
Adi Temel olan ├╝├ž├╝nc├╝ mahkum bir kutu ├ž─▒kar─▒r ve g├╝lerek:
- Bu orkidleri getirdim der.
Di─čer iki mahkumun kafas─▒ kar─▒┼čm─▒┼čt─▒r. Merakla sorarlar:
- Bunlarla ne yapabilirsin ki?
Temel s─▒r─▒t─▒r ve elindeki kutuyu g├Âstererek,
- Kutuda yazd─▒─č─▒na g├Âre, bunlarla ata binebilir, y├╝zmeye gidebilir, hatta paten kayabilirmi┼čim....
<
co
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 02 Avr 2009 0:06    Sujet du message: RÚpondre en citant

>
SIRA
Temelin cok g├╝zel bir karisi varmis.
Koydeki butun erkekler karisini gorunce ic cekerlermis.
Bir sure sonra kadin koydeki erkeklerle beraber olmaya baslamis.
Evin onunde uzun kuyruklar olusmus.
Bunu goren Temelin arkadaşı Dursun dayanamamıs

Temel'e:
- Ula Temel karinin neler yaptigini gormuyor musun?

Bu kadını neden bosamiyorsun. ?

Temel sinirli bir sekilde cevap vermis.
- Ula kariyi bosayayim de diğerleri gibi sıraya mi gireyim?

LUNAPARK

Fadime ile Temel lunaparka giderler fadime d├Ânen salincaklara binmek ister ama Temel 'olmaz fadime, donun gozukur' diyerek karsi cikar
salincaga cok binmeyi isteyen fadime temel arkasını d├Ân├╝p başka bir seyle ilgilendigi anda Temel'den gizli salincaga biner arkasını donen Temel Fadimeyi salincaga binmis olarak g├Âr├╝nce bağırır :

'Fadime niye pindun donun kozukcek 'der,

Fadime cevap verir

'merak etme cikarttim.

FINDIK

Temel nisanlisi Fadime ile findik tarlalarini geziyormus.
'Bak Fadime' demiş, 'butun bu tarlalar benim. ama bir tanecik findik koparırsan, seni oraya yatiririm ona gore.'

Bunu duyan Fadime' nin g├Âzleri parlamış, hemen koşup bir tane findik kopartmış.

Temel sozunun eri ya, Fadimeyi findik agacinin altina yatirmis.

Bu cezadan memnun kalan Fadime, ustunu basini toparlayip, ayaga kalkar kalkmaz bir findik daha kopartmis.

Temel bir kez daha .... Bir findik daha.....

Temel 5. findiktan sonra perişan ayaga kalkmis, bitkin bir halde Fadimeye d├Ân├╝p;
'bak Fadime ' demiş eliyle tarlaları gostererek, 'burdan sonrasi Fiskobirliğin'
<
ts
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 09 Mai 2009 0:39    Sujet du message: RÚpondre en citant

Temel, İdris ve Dursun g├Âl kenarına pikniğe gitmişler. Rakıyı evde unuttuklarını anlayınca, Temel arkadaşlarını bırakıp eve d├Ânm├╝ş. Geri geldiğinde İdris ile Dursun'u bıraktığı yerde bulamamış. Bir m├╝ddet arandıktan sonra ├žalıların arasından bazı sesler geldiğini farkedip yaklaşmış. Yanlarına gidince bir de ne g├Ârs├╝n: İdris, Dursun'un arkasına ge├žmiş, ikisi uygunsuz bir vaziyette ilişki halindeler. Temel şaşırmış:
- Ula napiysinuz siz?
- Hava ├žok sıcaktı, sen gelinceye kadar biraz g├Âle girelim deduk ama pizim Tursun y├╝zme bilmiyormuş. Boğulma tehlikesi ge├žirdu. Pen de ona yardımcı oliyrum.
- Ula boğulma tehlikesi ge├žirene benim pildiğum suni teneff├╝s yapılır.
- Valla piz de ├Âyle başladuk ama iş buralara kadar geldi.
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePostÚ le: 09 Mai 2009 0:41    Sujet du message: RÚpondre en citant

Temel, İdris ve Dursun g├Âl kenarına pikniğe gitmişler. Rakıyı evde unuttuklarını anlayınca, Temel arkadaşlarını bırakıp eve d├Ânm├╝ş. Geri geldiğinde İdris ile Dursun'u bıraktığı yerde bulamamış. Bir m├╝ddet arandıktan sonra ├žalıların arasından bazı sesler geldiğini farkedip yaklaşmış. Yanlarına gidince bir de ne g├Ârs├╝n: İdris, Dursun'un arkasına ge├žmiş, ikisi uygunsuz bir vaziyette ilişki halindeler. Temel şaşırmış:
- Ula napiysinuz siz?
- Hava ├žok sıcaktı, sen gelinceye kadar biraz g├Âle girelim deduk ama pizim Tursun y├╝zme bilmiyormuş. Boğulma tehlikesi ge├žirdu. Pen de ona yardımcı oliyrum.
- Ula boğulma tehlikesi ge├žirene benim pildiğum suni teneff├╝s yapılır.
- Valla piz de ├Âyle başladuk ama iş buralara kadar geldi.
Poster un nouveau sujet   RÚpondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum en langue turque Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller Ó la page PrÚcÚdente  1, 2, 3, 4, 5, 6  Suivante
Page 2 sur 6

Sauter vers: