521 visiteur(s) et 0 membre(s) en ligne.
  Créer un compte Utilisateur

Utilisateurs

Bonjour, Anonyme
Pseudo :
Mot de Passe:
PerduInscription

Membre(s):
Aujourd'hui : 0
Hier : 0
Total : 2270

Actuellement :
Visiteur(s) : 521
Membre(s) : 0
Total :521

Administration

Derniers Visiteurs

lalem : 22h31:50
administrateu. : 3 jours
murat_erpuyan : 3 jours

Nétiquette du forum

Les commentaires sont sous la responsabilité de ceux qui les ont postés dans le forum. Tout propos diffamatoires et injurieux ne sera toléré dans ces forums.

Forums d'A TA TURQUIE :: Voir le sujet - Football en Turquie
Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum Forums d'A TA TURQUIE
Pour un échange interculturel

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs    

Football en Turquie
Aller à la page Précédente  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 21, 22, 23  Suivante

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum Sport
Voir le sujet précédent :: Voir le sujet suivant  
Auteur Message
KralAuriverde
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 29 Avr 2014 8:19    Sujet du message: Répondre en citant

Daha birkaç gün önce FB otobüsünü taslayanlara ne demeli ? Sampiyonluk kutlamalari sirasinda FB taraftarlarini tartaklayan herhalde kendi taraftari degildi metroda ?

Daha bir yil olmadi FB taraftarini öldüren herhalde FB taraftari degildi dimi ?

"Akilli ol Aziz" diye pankart asanlar herhalde FB taraftari degildi dimi ?

Kopenhag'da kendi küfürlerini kesip kesip sirf A.Yildirim'in küfürünü yayinlayan ultragerizekalilar ? Buna ne demeli ?

Yillardir kin tohumlarini eken ? "ates üfleyerek sönmez" diyen sahisin payi hiç mi yok ? O sütten çikmis akkasik herhalde ?

Yahu 20 kisi tutuklanmis, GS ürünleri çalinmis, yapanlar belli. Hala neyin pesinde GS kulübü, hayret bisey ya ?

Bana da ÜA süt kuzusu kadar dürüst bir insandir diye inandiramaz hiç kimse, hele hele son gelismelerden sonra, saymak çok kolay aslinda.

Samimi ve dürüstlük konusunda adam daha ne yapsin bir yil bosu bosuna içerde yatmis tatilini kesip dönmüs ülkesine seçimin hemen ardindan cezasi onaylandiktan sonra ? Daha ne yapsin ?

Herkes ilk önce çuvaldizi kendisine batirsin baskalarina igneyi batirmadan önce.

Kaldiki o magazayi soyanlar benim gözümde bazi vergi hirsizlarindan daha degerli.

Not : nasil kinama gelmedi QTM (Quality Törkich Media) yayinlamadi.
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Raskolnikoff
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 30 Avr 2014 0:13    Sujet du message: Répondre en citant

Fenerbahçe klübü böyle bir mesaj yayinlamis:

Takımımızın, dün oynadığı Çaykur Rizespor maçı sonrası Bağdat Caddesi’nde bulunan GS Store Mağazası’nda yaşanan olaylar ve gelişmeler, dün gece itibariyle tarafımızdan dikkatle takip edilmektedir.

Öncelikle mezkur olaylardan dolayı Galatasaray camiasına ve ilgililere, geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Bununla birlikte; yaşanan olayların, spor fanatizmine bağlı olarak Fenerbahçe taraftarları tarafından gerçekleştirildiği yönündeki aceleci, kamuoyunu yanlış yönlendiren yorum ve değerlendirilmelerden kaçınılması gerekliliğinin, kurumsal ciddiyetin bir sonucu olduğu kanaatindeyiz.

Bu konuda, Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmalarını yakından takip eden Kulüp yetkililerimize iletildiği üzere; olaylar, hırsızlık vakası ile başlamış olup, 20 kişi gözaltına alınmış, gözaltına alınan kişilerden 5’inin hırsızlık ve çeşitli suçlardan sabıkası olduğu saptanarak, bu kişiler Kartal Adliyesi’ne sevk edilmişlerdir.

Emniyet Yetkililerince Kulübümüze ulaşan bilgi doğrultusunda; GS Store’u soyan şahısların Kartal’da bulunan evlerine yapılan baskında, 400 adet lisanslı GS Store ürünü ele geçirilmiştir.

Nitekim, hırsızlık amacına yönelik olarak başlatılan ve tipik bir adli vaka şeklinde gerçekleşen bu olayın; Galatasaray Kulübü tarafından tüm Fenerbahçe taraftarı ve camiasına mal edilemeyeceğini ve bu durumu, iki kulüp ilişkilerine zarar verir nitelikle bulduğumuzu, kamuoyuna saygıyla duyururuz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Cengiz ve Auriverde'den ricam, sizin taraftar böyle yapti filan gibi seyler yerine, sporda fair play'ligi tesvik edici seyler yazalim, düsmanlik körüklemek ve sidik yarisi yerine, yeniden sportmenligin, kardesligin, ezeli rekabet ve ebedi dostlugun, her türlü siddet ve düsmanliktan arinmis olarak yeniden tesisi yönünde çaba gösterelim..
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Mai 2014 1:15    Sujet du message: Répondre en citant

Raskolnikoff a écrit:

...

Cengiz ve Auriverde'den ricam, sizin taraftar böyle yapti filan gibi seyler yerine, sporda fair play'ligi tesvik edici seyler yazalim, düsmanlik körüklemek ve sidik yarisi yerine, yeniden sportmenligin, kardesligin, ezeli rekabet ve ebedi dostlugun, her türlü siddet ve düsmanliktan arinmis olarak yeniden tesisi yönünde çaba gösterelim..

Ben bu konuda klavyeye dokunmadim, ustelik Murat kibarlik yapmis "BAZI" FB'liler ibaresini kullanmis... Resimlerden de çok sey anlasiliyor...

Haa, GS'da bu tip isler yapacak geri zekali taraftar yok mu? Vardir 100%. Ama olmadi.

Dusmanlik, kin isleride eskilere dayanir. O. Canaydin GS FB statinda yenilince alkisladi da birsey mi oldu? Bir sonraki maçta sidik torbalari hazirlandi GS seyircisine. Tarla suren adam kafasi kizinca hakemlere "hepiniz GS'in kopegi oldunuz" diyebildi.

Bana gore durum Turkiye genelinden uzak olamaz. 2 takimin da izleyicileri git gide muhafazar maskesi altinda yozlasan Turkiye'de yasiyorlar, onlar da bu durumdan nasiplerini alacaklar. FB'nin seçmen agirligi olusturmadigi da ortada. 20 milyon FB li oldugu soyleniyorsa bunlarin buyuk bir bolumunun AKP'ye karsit olmasi gerekirdi.

Aslinda bu gidisattaki Turkiye'de spordan futboldan konusmak abesle istigal...
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Mai 2014 1:44    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

E-Bilet nakiti !
Uğur Tenekecioğlu
spor@yurtgazetesi.com.tr
23 Nisan 2014, 10:20

Gelin hep beraber basit, 'yuvarlama' bir hesap yapalım…

Bakalım 'e-Bilet'i ülkemizde uygulayacak şirket, tahmini ne kadar para kazanacak…

Hani şu sayın başbakanın damadının başında bulunduğu şirket…

Biliyorsunuz, e-bilet sisteminde şirket, stada girişlerde 2 TL para kazanacak. Yine aynı şirket seyircilerden kart başına 8 TL yıllık para kesecek. Ve yine söz konusu şirket statlara bu cihazları takmak için federasyondan 'Dikkat (!) stat başı 1 milyon Avro” alacak…

Tabi bu uygulama ilk aşamada Spor Toto Süper Lig ve PTT Birinci Lig’de başlayacak…

2012-2013 sezonunda Spor Toto Süper Lig’de yer alan takımları sahalarındaki maçlarda ortalama 2 milyon 982 bin 004 seyirci izlemiş...

Birkaç örnek verelim…

Kendi sahalarında oynadıkları 17 maçta , Fenerbahçe’nin 718 bin 335, Galatasaray’ın 679 bin 813 , Beşiktaş’ın 390 bin 456, Trabzonspor’un da ortalama 289 bin seyircisi olmuş…

Çarpın yukarıdaki toplam seyirci sayısı olan 2 milyon 982 bin 004’ü, 2 TL ile…

5 milyon 964 bin 011 Türk Lirası eder…

Bunu cebe koyun…

Yani damadın şirketinin cebine…

1 milyon seyirci de PTT Birinci Ligi’ni izlemiş olsa…

2 milyon Türk Lirası da oradan…

Etti mi size 7.9 milyon TL…

Stat başı 1 milyon liradan 18 Süper Lig, 19 da Birinci Lig…

Koy 37 milyon Avro daha…

Benim hesap yönüm zayıf…

Ne kadar Türk Lirası eder bilemedim !

Siz hesaplayın…

Bir de kart parası var…

3 milyon 900 bin kişiden, şahıs başı 8 TL…

31 milyon 200 bin lira da oradan…

Ben artık toplayamıyorum…

Ama güzel para değil mi ?

İşte hükümet neden apar topar yasa çıkarttı ve “e-bilet” uygulamasına girdi, şimdi anladınız mı ?

İşin “güvenlikle-müvenlikle” alakası yok !

Maksat yandaşların kasasına para girsin !

Banka kazansın, damat kazansın, kendilerinden olan kazansın…

“Zenginin malı da, züğürdün kalemini yorsun !”

http://www.yurtgazetesi.com.tr/e-bilet-nakiti--makale,7784.html
KralAuriverde
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 01 Mai 2014 10:05    Sujet du message: Répondre en citant

Düsmanlik kin isleri daha eskiye dayanir, taaaaa Ulusoy dönemine çikmak yeterlidir.

"Tarla süren adama" hala gönderme yapan kisinin ben akil dengesinden süphe duyarim, kusura bakmasin. Hele hele su 17 aralik 2013'teki gelismelerden sonra. Neymis bütün mahkemeler suçlu bulmu$ ! Peh peh peh ! Nerde simdi o ÖYM'ler ? Nerde o pis asagilik iftirayi atan savcilar ? Iddianame varken Lütfüler Ebrular Helvaci'lar polis fezlekesini UEFA'ya postalarken (inkar etmeye gerek yok dokümanin altinda imzalari var) iyiydi dimi ? Daha iddianame yokken Lütfü Aribogan ve Ilhan Helvaci FB'nin $ike yapmadigina dair 1% sansi vermiyoruz derken Platini'ye iyiydi dimi ?

GS camiasi hakem kararlari isine gelmedigi zaman "Fenerasyon" kelimesini dilinde dolandirmiyor mu hiç ?

Son 3 yilda FB stadi kaç kere kapanmis haberiniz var mi muhteremler ? GS stadi kaç kere kapanmis ? GS stadinda küfür olunca pislig TV sesi hemen kismasini biliyor ama. Bunlardan haberiniz var miydi ?

GS oyuncularina atilan cisimler içinde sidik torbasi ??? Ilk defa duyuyorum ! Yapmislarsa Allah belalarini versin. Ya Volkan'a atilan 70'lik raki siseleri, Whisky siseleri ? Ya bunlardan bir tanesi kafasina isabet etseydi ?

Türkiye'de spordan futboldan konusmak sizin elinizdeydi, dik dursaydiniz, biat etmeseydiniz, elele BJK ve FB taraftariyla bu fa$ist ikdira karsi olmak varken, iki ucuz sampiyonluk için sattiniz kendinizi, bunlari üzülerek söylüyorum, halbuki bunu söyleyen ben degilim GS taraftari olan bir Amiral. Aziz Yildirim "ne $ikesi ülke elden gidiyor" diyince gülmüstünüz, A.Yildirim'a olan nefretiniz kininiz gözünüzü kör etmis yazik.

Tabii bunlari sagduyulu GS'lilara söylemiyorum, onlara saygim sonsuzdur.

Benim maksadim Aziz Yildirim'i sütten çikmis akkasik yapmak degil, hatalari olmus mu olmus, bazi yersiz üslupsuz demeçleri olmus mu olmustur dogru, ama bu sözde $ike davasinda ona dil uzatanlara geçit vermem kusura bakmasinlar, hiç kimse onun suçlu oldugunu milyonlarca FB'liye inandiramaz.

Not : geçen sene o "barbar" (!) FB taraftari Bagdat caddesinde GS store'un önünde nöbet tutmustu yagmalanmasin diye hatirlatmak istedim. [/u]
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 02 Mai 2014 2:13    Sujet du message: Répondre en citant

Buradaki FB'li kisiyle ayri kutuplarda olmamiz AKP Turkiye'sinde normal olabilir ama bu kisi RTE karsiti... Halbuki benim için AY ile RTE ayni yontemi uyguluyorlar.

Normal demokrasilerde suphe altinda olan kisi derhal koltugu birakir, aklanirsa da yerine donebilir. Ancak AY simsiki sariliyor FB'ye kurtulus yolu o...

Askerligi için sahte rapor duzenleten bir kisinin ben tarla surmesine inanirim. Kaldiki bu kisilik mahkemede kendisi ile olmayan Galatasarayin bir Avrupa maçini gosterecek tiynette. Onlar yapiyor, biz de yapiyoruz mesaji vermege çalisiyor.

FB'li kisi biattan sozetmis. Biat AY'ye yapiliyor FB'nin buyuk çogunlugunu olusturan bir kitle tarafindan, iktidara da biat var ki 20-25 milyon taraftari oldugunu iddia eden bir klup kizidigi iktidarin aldigi oyda etkili olamiyor.

Kaldik bu FB'li GS'in stadinin açilisini, Adnan Polat'in niye olagan mali kongrede ibra edilmedigini de bilir. Twetter kapaninca GS sitesinde yapilan duyurudan iki sonra GS'a vergi cezalari yagdi. Iktidarin buyuk çogunlugunun en sevmedigi kitledir GS. Carsiyi hiç sevmezler ama ona rakip çikarmaya calisirlar.

Kin ve dusmanligin baslangicin donum noktasi GS'in UEFA kupasi almasi uzerine AY'in "birseyler yapmazsak GS tutulmaz" demesidir ki bugun de bu strateji en ust noktadir :
FB yoneticisi adam "Kasimpasalilik" yapmaga kalkmis ve de buyurmus :
UA dua etsin bu ates uflemek ile sonmez dediginde ben yoktum. Iyi de adam ha simdi varsin ne bok yiyeceksen ye derler.
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/26336140.asp

HU, kendini begenmis, tam bir ukala adamdir ama nasil bozuk saat gunde iki kez dogruyu gosterirse zaman zaman ilginç olmayi becerir :
http://www.sabah.com.tr/Spor/Futbol/2014/04/29/hincal-uluc-ile-haftanin-gundemi
KralAuriverde
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 02 Mai 2014 14:12    Sujet du message: Répondre en citant

Normal demokrasilerde derken ? TC mi "normal demokrasi oluyor simdi ? Laughing

Onu yargilayan sözde mahkeme hangi delillere dayanarak içeriye atti pardon ? Simdi o mahkemeler nerde diye sormazlar mi ? Sahi nerde o GS Kongre üyesi savci $imdi ? Nerede o sözde adalet asigi iftiraci savci Züpperiya Ö. ?

Balyoz, Ergenekon, KCK davalarinda hukuk usulsüzlükleri görüp sözde $ike davasini dogru bulup, o ayni mahkemelerin sôzde $ike davasinda gösterdikleri usulsüzlükleri bu sefer hakli görenlerin rengi belli, kusura bakmasinlar, acizliklerini, FB ve A.Yildirim komplekslerini anca bu $ekilde giderebilirler.

Aziz Yildirim'in kurtulus yolu tekrar adil yargilanma dir tabii bagimsiz bir mahkemede, FB'yle alakasi yoktur. CAS'in gerekçesinde bile yazmiyor kiminle $ike/te$ebbüs yapmis diye ! Benim bildigim $ike davasinda tek basina $ike yapilmaz, nerde karsi tarafin oyuncusu, idarecisi diye sorarlar adama ? Ama hangi "demokrasiden" (!) bahsediyoruz ?

Tekrar ediyorum, "tarla sürmenin" arkasinda herhangi bir $ike delili arayanin ben akil dengesinden $üphe duyarim.

Velev ki asker kaçagi (ki sahte rapor kara propagandasini yönetenler bunu ispatlamak zorundalar çünkü bunu lanse edenlerin sicili belli, Serhat Ulueren, Cemaat'in adami Mehmet Baransu vesaire vesaire, hangi kulübe yakinlar arastirmasini yapmak bile gerekmiyor), Aziz Yildirim benim gözünde Devlet'i milyarlarca zarara ugratan sahistan ve camiadan daha onurludur kusura bakmasinlar.

Aziz Yildirim'in verdigi örnek dogru bir örnektir onun yaninda Dinamo Zagreb-Olympique Lyon'un 1-7 maçini da örnek olarak verebilirdi. Aziz Yildirim'in verdigi örnegi ilk önce anlamak gerekirdi. Onun demek istedigi aslinda çok açik ve netti. Yani bir $ike anca iki takim anlasarak meydana gelebilir demek istemisti halbuki. Sturm Graz-GS maçindan bahsetmisti, o maçi hatirlayanlar için son 15 dakikasinda al gülüm ver gülüm bir hava vardi, her iki takim gol atmamak için sanki anlasma vardi, nasil olsa her iki takima o skor yariyordu. Yani A.Yildirim'in demek istedigi sey, o $ikenin sahaya yansimasiydi. Ister katilan olur ister olmaz. Ama bir bakiyoruz FB maçlarinda öyle bisey mevcut degil, tam aksine rakip takim kolunu sallaya sallaya her maçini kazaniyordu, hele bir maçi var ki, o maçta Buca'li oyuncunun ayagi dogal olarak kaydigina Kadir bile Inanmaz. Fazla laf ebeligine gerekmiyor, her akli selim bir insan FB'nin ve A.Yildirim'in bir $ike davasina kurban gittigine artik hiç kimse inanmiyor, gözü dönmüs A.Yildirim nefretiyle yasayan kisiler disinda.

Seçimlere gelince, yanilmiyorsam sonuçlarin bir kismi açiklandiktan sonra, 41 ilde elektrigin kesildigi bir Türkiye'de oy $ikesinin yapilmagi ne malum diye sormazlar mi acaba ? Bunu yazan sahis acaba gelismeleri takip etmis midir o gün ? Yoksa isine geleni mi takip etmistir ?

Adaletten dem vuranlar bakalim vergi kaçakçiligindan ne tip ceza alacaklar, yoksa yine her zaman oldugu gibi Devlet baba o arduazi yine silecek mi ? Hayatimda böyle komik insan kitlesi görmedim, su inciyi yazmak için : "Iktidarin buyuk çogunlugunun en sevmedigi kitledir GS". Laughing

Pardon sevmiyorlarsa neden o vergilerini siliyorlar diye sormazlar mi ? Baskalarinin 10 yilda ödedigi 400 milyon TL'lik verginin yerde ? Bu sahis pardon "hastaneyle dalga geçen sadakat" mi yoksa ?
Shocked

Bir yorumcu çok güzel bir sekilde özetlemis : "DAHA UCAKTAN INMEDEN TURK VATANDASI YAPTIKLARI YABANCILARI, BIR GECEDE 3 AMERIKALIYI DA TURK YAPIP BASKETBOL SAMPIYONU OLDUKLARINI, SAHTE LISANSLILARI DA BIZ UNUTMADIK"

Bunlari müsade eden kim pardon diye sormazlar mi ? Madem sevilmiyorsunuz Devlet tarafindan ?

Kasimpasalilik arayanlara Fatih Terim'i bakmalari yeterli olacaktir sanirim.

Ben Hincal Uluç'tan bahsetmemistim H.Ulusoy du meger. Ama neyse, al birini vur ötekine. Ayni tas ayni hamam.
Hah iste GS'li sahisin yazdigi tek dogru sey bu yazida GS'in UEFA kupasini aldigi döneme rastlar ama kendisinin iddia ettiginin tam aksine GS camiasinin o kupayi aldiktan sonra ezeli rakibini asagilama politikasina dayanir bu iki kulubün arasindaki mevcut animozite. Dogruyu konusalim. Ha Aziz Yildirim'in suçu yok mu ? Onun da var muhakkak onu kimse inkar etmiyor. Ama hiç kimse onun yasa disi yöntemlerle tekrar seçildigini koltuga sarildigini iddia edemez. Anca kargalara güldürür kendisini.
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 02 Mai 2014 23:10    Sujet du message: Répondre en citant

Bu polemikte iki ucun birbirine yaklasma olasiligi yok...
Ben GS'liyim, GSK uyesiyim ama fanatik bir aptal olmadigimi dusunuyorum. Kimseyi melek kimseyi seytan gormuyor hep akla kara arasinda grileri de kaçirmamaya çalisiyorum.

KralAuriverde ile "atismamak" için bu konularda yazmamaga çalisiyorum. Ancak bu tartismada benim de tuylerim diken diken oluyor. Bir iki saptama yapmak ihtiyacini hissettigim için yaziyorum.

- A. Yildirim'in askerlik yapmamak için sahte belge olusturmasi Baransu'nun isi ortaliga dokmeden once de soyleniyordu. Baransu'nun belgesinin sahte oldugunun ispati A. Yildirim'in bir anlamda FB taraftariyla barisma nieytine neredeyse kendisi için çikarilan kanundan yararlanarak para yatirmamasi ile olurdu. Benim kapi gibi belgem oldugu için askerligimi yapmadim ol nedenle bu afla bir alakam yok deseydi, sapkami çikarirdim.

- Sturm Graz-GS maçini sikenin sahaya yansimasi olarak degerlendirmek kotu niyetten baska bir sey olamaz.

- Ayni kotu niyetin disa vurumu ve Cengiz-han'in sozunu ettigi dusmanligin baslangici da UEFA kupasini almanin "tesadufle" nitelenmesinin inatla islenmesi.

- Vergi borçlari affi tum klupler için yapildi, yeni cezanin nedeni de bilet satislarindaki bagis ki tum kluplerin yaptigi bir sey ancak iktidarin hosuna gitmezse bu size vurmak için kullanilir (tipki CYDD dernegine vurmak için herkesin yaptigini suç olarak kabul etmek gibi).

- Terim'in kasimpasaliligi Uslu'nun kasimpasaliligi affettirmez ki Terim'in kasimpasaliliginda klupleri birbirine dusman etmek amacini animsamiyorum. Kaldiki Terim'in karizmasini benim için Basbakanin gazina gelip Yildirim Demiroren'le el sikismasiyla çizilmistir. O da dun tabiri caiz ise kufur ettigi adamla çalismamaktan geçer, ben bu TFF yonetimi oldukça basarili olamam deyip gorevi suratina çarpardi. Bence tukurdugunu yalama pozisyonuna dustu.

Turk futbolunda sutten çikmis ak kasik bulmak çok zor. Sike parasi dagitan bir adam uzun sira GS onemli gorevde kaldi. Ancak bu kirlilik birilerin kirliligini kapatmiyor kapatmaz da.

Burada son noktayi koyayim.

Aslinda gunumuzde futbolun, sporun af olmamasi gerçekleri ortmemesi gerek, cunku Turkiye son derece olumsuz bir karanligin içinde. Tehlikeyi farkinda misin demisler ama kimse farkina varmak istememisti. Futbol bu anlamda ufak bir detay.
cengiz-han
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 03 Mai 2014 2:16    Sujet du message: Répondre en citant

Ben de konuyu kapattim artik ne anlarsaniz bilemiyorum ama kissadan hisse bolumune bakarak bu konuyu neden kapatmak zorundaydik. Ona bilgi lazim.
KralAuriverde
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 03 Mai 2014 9:06    Sujet du message: Répondre en citant

Yahu bir askerlik sevdasi almis basini TC'de gidiyor. Smile

Aklimi hep su soru kurcalamistir : " adam olmak askerligini yapmakla mi olunuyor ? "

Ben yaptim geldim bedelli askerlik 3 hafta ! Eeee ? Nolmus yani, 3 haftada asker mi olunuyor ? Güldürmeyin insani. Smile Yaptigima bin pismanim, keske yapmasaydim diyorum, 6000 € cebimde kalirdi diyorum, hiç olmasa çocugumun hesabina yatirirdim. Hele hele bu devletin basindaki mahlukatlarin cebine gittigi için tepem atiyor, cinnet geçiriyorum.

Ben niye kiziyorum askerlik konusunda, aslinda Aziz Yildirim'la alakasi yok.
Benim askerlik yaptigim dönemde, bizim mangada bir Almanya'li bir kisi vardi, adam ilerlemis seker hastasiydi, 3 hafta boyunca zavallim Isparta asker hastanesine gel git yapti geldi, askerligi böyle geçti garibanin. Ulan adi herifler dedim, adamin parasini aldiniz niye böyle israr ediyorsunuz dedim. Birakin yapmasin varsin. Onun yaptigi askerlik, askerlik olsa ne olur olmasa ne olur ? Söyleyin.

Baska bir örnek, Izmir asilli, Frankfurt'ta yasayan fanatik GS'li bir arkadas, 8 kere dizinden ameliyat geçirmis ama olsun varsin yapsin askerligini. Hey sizin askerliginize de bilmem...... de !

Alin size TC'de askerlik ! Bunu mu savunuyorsunuz simdi ?

Lütfen realiteleri ögrenip yorum yapalim, önce bilgi sonra fikir.
Daha çok paylasacagim seyler var askerlik konusunda ama konunun disina çikiyoruz.

Not : tesadüf kelimesi asagilanmadan sonra geldi yanilmiyorsam. Neyse bu konuda anlasamayacagiz, kapatim artik.
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 03 Mai 2014 16:41    Sujet du message: Répondre en citant

KralAuriverde a écrit:

Aklimi hep su soru kurcalamistir : " adam olmak askerligini yapmakla mi olunuyor ? "

(...)

Tabii soz konusu olan askerlik yapmak degil. Askerlik yapmamak için sahte belge duzenlemek.
Yoksa ben de bir gun bile askerlik yapmadim, Tarkan için duzenlendigi soylenen "af"tan yararlandim, 67.200 "Francs français" yatirdim.

Evet bu konuda soylenecek çok sey var ve burada da soylendi :
"dövizli askerlik" pour les binationaux ou citoyens turcs >>>
http://bit.ly/1mozppZ
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 01 Sep 2014 0:07    Sujet du message: Répondre en citant

Sirmen par son chronique déplore la haine qui ronge le football turc, l'adversité qui a laissé la place à la haine, à l'instar de l'ensemble du pays divisé en camps qui haïssent l'autre...

murat_erpuyan a écrit:
Citation:

Nefret

Ali Sirmen - Cumhuriyet, 01 09 2014

Sevgili,

Yıllardır liglerin başlamasını sevinçle karşılayan biri olarak, artık hiç de aynı duygular içinde olmamaktan üzgünüm.

Çünkü hayatımızı zenginleştiren futbol keyfimiz de elimizden gidiyor.
Evet futbol geçmişte, toplumların afyonu olarak da kullanılmıştı. Hatta Portekiz diktatörü Salazar’ın “ben bunca yıl ülkeyi üç F ile yönettim” dediği bilinir. Ama bu durum futbolun özelliğinden kaynaklanmıyor.
Frenklerin şu sözü çok doğru değil mi? Ne yaptığın kadar, nasıl yaptığın da önemlidir.

Nitekim, çok değerli aydın devlet adamı Necdet Uğur, futbolun hiç değilse Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş yani “üç büyükler”in adeta her biri kendi bölgesel gettolarında yaşayan insanların ortak bir alt kimlik edinmesine yol açtığı için büyük bir hizmet gördüklerini anlatmıştı, yıllar önce. Necdet Bey haklıydı. Galatasaray’a, Fener’e, Beşiktaş’a bu açıdan çok şey borçluyduk.

Ne yazık ki, bu düşüncelerim, son süper kupa finalinde tümüyle son buldu.

Berabere giden maçın ikinci yarısında, Fenerbahçe kalecisi VolkanGalatasaraylıların bulunduğu tribün önündeki kaleye geçince, sahaya yabancı maddeler, su şişeleri vb. yağmaya başladı.

Öyle olunca, bu kez Fenerbahçelilerin tribünü önündeki Muslera’nın koruduğu Galatasaray kalesine karşı aynı saldırı başladı.

Her iki yandan da sahaya, çeşitli metalarda somutlaşmış nefret nesneleri yağıyordu.

İki yıl önce bir maç günü, metroda görmüştüm. Galatasaray taraftarları Fenerbahçe aleyhine öylesine ağıza alınmayacak küfürler yağdırıyorlardı ki, anlatamam.

Ben de çekirdekten yetişme bir Galatasaraylı idim ama bu Fener nefretinden dehşete düşüyordum.

Benzerini Fener taraftarının yoğun olduğu yerlerde Galatasaray’a karşı görmek mümkündü.

Þovun coşkusunda, keyfinde birleşmesi gereken büyük kitleler, bir tek şey çevresinde kenetlenmişlerdi: Nefret!

Birbirlerine karşı nefretleri iki tarafın da ortak özelliği olmuştu.
Futbol ortak birleştirici, coşturucu bir etki yerine artık, kinlendirici, yok etme duygusunu keskinleştirici, bir nefret üretme makinesine dönüşmüş durumda.

Bu yüzden maçları televizyondan izliyor, mecbur kalmadıkça statlara uğramıyorum. Futbolu seviyorum ama nefreti sevmiyorum.

Yaşamda nefretin kendisinden daha nefret edilecek bir şey de düşünemiyorum.

Þu anda topluma en büyük tehdit, en uzak durulması gereken şey de nefret.

Yarım yamalak var olan demokrasi benzeri yönetimimizin son kırıntılarını da yok eden tüm toplumun hep birlikte, büyük bir şehvetle kulaçladığı nefret ummanı.

Herkes, herkesten nefret ediyor, kimse kendi nefretini sorgulamıyor, yalnızca karşısındakinin duygularını kendi nefretini keskinleştirmek için kullanıyor.

Her kesimde, her alanda bu böyle.

Geçenlerde, Yılmaz Özdil’in yazısının sansürlenmesini eleştiren, bu arada Sözcü’nün kendisine kucak açmasını öven bir yazısında, bir yazar, hem de nefret söylemlerinin“düşman rejimleri”nin acısını çekmiş “sol” bir yazar, yazının bir yerinde aynen şunları söylüyordu.

“Özdil’in siyasal tercihlerinden, ideolojik çizgisinden nefret edebilirsiniz (ben onlardan biriyim). Sözcü’nün yayın çizgisinden nefret edebilirsiniz (ben onlardan biriyim)...”

Üstelik de “Yılmaz Özdil’i Savunmak” adına yazılmış bir yazıdaki bu deyimleri görünce dondum kaldım.

Yılmaz Özdil’e, Sözcü’ye, Hürriyet’e, falan hanıma, fişmekân beye karşı olabilirsiniz; politikalarını, görüşlerini, beğenmeyebilirsiniz ama “nefret etmek”, işte bu anlaşılır, kabul edilebilir bir davranış değil.

Hele hele böylesine açığa vurulmuş nefretle demokrasinin en hafifinden asgari koşulu olan “barış içinde bir arada yaşamak” hiç mümkün değil.
Bu yüzdendir ki tek yakarım şu:

- Tanrım sen bizi nefretimizden kurtar, gerisinden biz kendimiz kurtuluruz!

KralAuriverde
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 02 Sep 2014 13:40    Sujet du message: Répondre en citant

Je m'étais promis de ne pas écrire quoi que ce soit sur cette rencontre de Supercoupe en raison de la colère qui m'a animé après le geste stupidissime de Volkan, après être tombé comme un débutant dans le piège de la énième provocation de Melo. Mais je me vois quand même dans l'obligation d'apporter des rectifications sur le billet d'Ali Sirmen (dont on sait que c'est un GS'li). Il met dans le même panier les débordements des deux tribune non sans un brin de mauvaise foi. Navré pour lui mais nous n'avons probablement pas regardé le même match. Les débordements de la tribune d'Ultraslan * sans commune mesure, n'ont en aucune façon à être comparé aux deux ou trois projectiles jetés des tribunes de FB. Si l'arbitre de la rencontre avait expulsé avec un soupçon de courage qui lui a manqué comme il lui en avait manqué après l'attentat de Zokora sur Emre, rien de ceci ne serait arrivé.
Mais bon on commence à avoir l'habitude avec ce genre de mauvaise dans le désormais célébrissime Quality Turkish Media (sic). Les moutons noirs sont toujours les mêmes Volkan, Emre , et Caner, à côté Melo c'est la personnification incarnée du saint ni touche. Pas un mot sur lui. Ouf l'honneur est sauf, ça fait oublier la mauvaise prestation des sang et or, Muslera élu homme du match etc... Tout un symbole. Pas un mot sur les déclarations malheureuses d'Ünal Aysal la veille du match. Après ça parle de haine.
Mouais. Pas très convainquant tout ça avec un brin de naïveté de surcroît.

* Ultraslan dont on sait aujourd'hui que c'est un groupe de supporters salariés
murat_erpuyan
Admin
Admin

MessagePosté le: 06 Sep 2014 22:02    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:

TFF Kendisine de Ceza Versin!

Arif Kızılyalın - Cumhuriyet 05 Eylül 2014 Cuma

TFF Tahkim Kurulu, Hukuk Kurulu’nun başvurusu üzerine, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında Manisa’da oynanan Süper Kupa Finali’nin dosyasını yeniden açtı ve cezaları ağırlaştırdı.

Galatasaray’ın 250 bin liralık para cezası saha kapatmaya, Fenerbahçe’nin 120 bin liralık toplam cezası ise 200 bin liraya yükseltildi.
Tahkim’in verdiği cezaların gerekçelerine bakıldığında Galatasaray’ın sahasının kapatılmasına neden olan olayların sahaya atılan yabancı cisimlerden kaynaklandığı açıkça görülüyor. Özellikle bu cisimlerin görevlilere isabet etmesi ve cisim sayısındaki fazlalık sanıyorum ağırlaştırıcı etkenler. Fenerbahçe ise, o gece taraftarı sahaya ‘daha az’ yabancı madde attığı için ağırlaşan para cezası ile kurtardı. Öncelikle Manisa’daki finali izleyen bir gazeteci olarak şunu belirtmekte yarar görüyorum ki, Fenerbahçeli taraftarların bulunduğu tribündeki “Balıkçı ağı” Sarı-Lacivertli kulübün ceza almamasındaki asıl faktör. Çünkü, o gece Fenerbahçeliler de eşit biçimde sahaya bir şeyler attı, ama çoğunluğu ağa takıldı. Yani, ağlardan döndü Fenerbahçe...

Galatasaray ise, stadı kullanan Manisaspor’un, taraftar grubuna ait Güney tribününde konuşlanmıştı ve o bölgede önleyici ağ yoktu!
Ayrıca Galatasaraylı taraftarların sahaya attığı, taş, madeni para, su şisesi ve yaralanmaya neden olan muşta ile meşale, TFF’nin yetki alanındaki güvenlik görevlilerinin bulunduğu kapılardan tribüne sokuldu. Sözün özü, burada suçu işleyen Galatasaray seyircisi belki ama, yüzde 100 kusurlu olan taraf da önlem alamayan TFF!

Burada, Tahkim madem ki bağımsız bir kurum ve cezaları artırabiliyor, öyle ise, “gerekli önlemleri almayan” TFF’ye de ceza kesmeli.

KralAuriverde
V.I.P
V.I.P

MessagePosté le: 07 Sep 2014 22:09    Sujet du message: Répondre en citant

TFF Süper Kupa Statüsü'nün "TRİBÜN DÜZENLEMESİ ve ORGANİZASYON" başlıklı 4.maddesine göre; TFF Süper Kupa maçında tribün düzenlemesi ve organizasyon hakkı TFF'ye ait olmakla birlikte müsabaka öncesinde, esnasında ve sonrasında herhangi bir olay çıkması halinde olaylara sebebiyet veren taraftarların eylemlerinden kulüpleri sorumludur.

Önce bilgi sonra fikir Kizilyalin efendi.[/u]
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    Forums d'A TA TURQUIE Index du Forum » Forum Sport Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Aller à la page Précédente  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 21, 22, 23  Suivante
Page 14 sur 23

Sauter vers: